Aktuality - archiv 9.8.2014

Ševela je na svoj tím hrdý!

Martin Ševela: „Nezľakli sme sa atmosféry, ani súpera, som hrdý na moje mladé mužstvo“

Odvetný zápas tretieho predkola Európskej ligy UEFA proti účastníkovi Premier League sme prehrali (1:2). Sen o skupinovej fáze Európskej ligy sa po súbojoch proti Hull City rozplynul. Napriek tomu je tréner Martin Ševela na svojich zverencov patrične hrdý. 

„Sme smutní z toho, že sme nepostúpili. Boli sme desať minút od malého zázraku,“ povedal po stretnutí kormidelník AS. Do zápasu sme mali výborný nástup. Už po pár sekundách našiel František Kubík v šestnástke perfektnou prihrávkou Tomáša Maleca a minuloročný kanonier otvoril skóre zápasu. „Úvod nám vyšiel nad očakávania. Dali sme gól a prišli aj ďalšie šance. Nešli sme do zápasu s obavami a strachom. Chceli sme si s Hullom zmerať sily a hrať otvorenú partiu.“ 

Vo zvyšku stretnutia sa už presadili iba domáci strelci. Nebezpečenstvo od Hull City hrozilo najmä z centrovaných lôpt, ktoré znamenali oba góly. „Domáci sa potrebovali po rýchlom góle otriasť. To sa im aj podarilo. Boli silní na lopte a veľmi dobre fyzicky pripravení. Majú veľa kvalitných hráčov. V závere po druhom góle sme šli do vabanku. Prišli centre do šestnástky, ale nepodarilo sa nám loptu dotlačiť do siete a vyrovnať,“ zamýšľal sa Ševela. 

Na KC Stadium sa tiesnilo bezmála dvadsaťdva tisíc fanúšikov. Pre mnohých z našich hráčov to bola najväčšia kulisa pred akou vôbec hrali. „Nezľakli sme sa atmosféry, ani súpera. Som hrdý na moje mladé mužstvo. Pokiaľ budeme naďalej tvrdo pracovať, tak to nebolo poslednýkrát, čo sme mohli absolvovať náročné zápasy v európskom pohári.“

Dve tisíc kilometrov merajúcu trasu merali do Anglicka aj fanúšikovia z Trenčína, ktorých doplnili Slováci, ktorí žijú na Britských ostrovoch. „Veľmi si vážime, že za nami merali dlhú cestu. Cítili sme ich podporu. Som im vďačný. Verím, že aj keď sme nepostúpili, mali príjemný zážitok a užili si hru, ktorú sme predvádzali,“ doplnil Ševela. 

Autor: mj
Rozpis zápasov
14:00 Žilina
Fortuna liga, 16. kolo, 23.11.2019
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
3:1 Dunajská Streda
Fortuna liga, 15. kolo, 9.11.2019
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Sieň slávy 19.11.2019

SSTnF | Exkluzívne rozhovory z inauguračného večera Siene slávy 2019

Návrat ASTV k inauguračnému večeru Siene slávy trenčianskeho futbalu...

Fanúšikovia 19.11.2019

Fanúšikovia | Charitatívny McHappy Day dnes v trenčianskom McDonald´s

Sieť reštaurácií McDonald´s privíta po celom svete množstvo známych...

Fotogalérie 17.11.2019

Fotogaléria | Sieň slávy trenčianskeho futbalu 2019

Fotogaléria Petra Kapustu zo slávnostného večera Siene slávy trenčianskeho futbalu 2019...

Sieň slávy 17.11.2019

SSTnF | Do Siene slávy vstúpili Pokorný, Navrátil a Ančic

Novými členmi Siene slávy trenčianskeho futbalu (SSTnF) sa počas uplynulého...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak