Aktuality - archiv 9.8.2014

Ševela je na svoj tím hrdý!

Martin Ševela: „Nezľakli sme sa atmosféry, ani súpera, som hrdý na moje mladé mužstvo“

Odvetný zápas tretieho predkola Európskej ligy UEFA proti účastníkovi Premier League sme prehrali (1:2). Sen o skupinovej fáze Európskej ligy sa po súbojoch proti Hull City rozplynul. Napriek tomu je tréner Martin Ševela na svojich zverencov patrične hrdý. 

„Sme smutní z toho, že sme nepostúpili. Boli sme desať minút od malého zázraku,“ povedal po stretnutí kormidelník AS. Do zápasu sme mali výborný nástup. Už po pár sekundách našiel František Kubík v šestnástke perfektnou prihrávkou Tomáša Maleca a minuloročný kanonier otvoril skóre zápasu. „Úvod nám vyšiel nad očakávania. Dali sme gól a prišli aj ďalšie šance. Nešli sme do zápasu s obavami a strachom. Chceli sme si s Hullom zmerať sily a hrať otvorenú partiu.“ 

Vo zvyšku stretnutia sa už presadili iba domáci strelci. Nebezpečenstvo od Hull City hrozilo najmä z centrovaných lôpt, ktoré znamenali oba góly. „Domáci sa potrebovali po rýchlom góle otriasť. To sa im aj podarilo. Boli silní na lopte a veľmi dobre fyzicky pripravení. Majú veľa kvalitných hráčov. V závere po druhom góle sme šli do vabanku. Prišli centre do šestnástky, ale nepodarilo sa nám loptu dotlačiť do siete a vyrovnať,“ zamýšľal sa Ševela. 

Na KC Stadium sa tiesnilo bezmála dvadsaťdva tisíc fanúšikov. Pre mnohých z našich hráčov to bola najväčšia kulisa pred akou vôbec hrali. „Nezľakli sme sa atmosféry, ani súpera. Som hrdý na moje mladé mužstvo. Pokiaľ budeme naďalej tvrdo pracovať, tak to nebolo poslednýkrát, čo sme mohli absolvovať náročné zápasy v európskom pohári.“

Dve tisíc kilometrov merajúcu trasu merali do Anglicka aj fanúšikovia z Trenčína, ktorých doplnili Slováci, ktorí žijú na Britských ostrovoch. „Veľmi si vážime, že za nami merali dlhú cestu. Cítili sme ich podporu. Som im vďačný. Verím, že aj keď sme nepostúpili, mali príjemný zážitok a užili si hru, ktorú sme predvádzali,“ doplnil Ševela. 

Autor: mj
Rozpis zápasov
16:00 Limassol
Prípravný, 25.1.2020
FK Čukarički - AS Trenčín
3:1 Famagusta
Prípravný, 22.1.2020
Górnik Zabrze - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 23.1.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti Górniku Zabrze

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti Górniku Zabrze (1:3).

ASTV 22.1.2020

ASTV | Asistent trénera Höger a Križan po zápase proti Górniku

Asistent trénera Richard Höger a Richard Križan po prípravnom zápase proti...

A-tím 22.1.2020

Príprava | Na úvod sústredenia prehra proti Górniku po troch penaltách

Zverenci trénera Norberta Hrnčára prehrali v prvom zápase na...

ASTV 21.1.2020

ASTV | To najlepšie z prvého tréningového dňa v Ayia Napa

ASTV vám prináša to najlepšie z prvého tréningového dňa AS Trenčín na zimnom...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak