Aktuality - archiv 9.8.2014

Ševela je na svoj tím hrdý!

Martin Ševela: „Nezľakli sme sa atmosféry, ani súpera, som hrdý na moje mladé mužstvo“

Odvetný zápas tretieho predkola Európskej ligy UEFA proti účastníkovi Premier League sme prehrali (1:2). Sen o skupinovej fáze Európskej ligy sa po súbojoch proti Hull City rozplynul. Napriek tomu je tréner Martin Ševela na svojich zverencov patrične hrdý. 

„Sme smutní z toho, že sme nepostúpili. Boli sme desať minút od malého zázraku,“ povedal po stretnutí kormidelník AS. Do zápasu sme mali výborný nástup. Už po pár sekundách našiel František Kubík v šestnástke perfektnou prihrávkou Tomáša Maleca a minuloročný kanonier otvoril skóre zápasu. „Úvod nám vyšiel nad očakávania. Dali sme gól a prišli aj ďalšie šance. Nešli sme do zápasu s obavami a strachom. Chceli sme si s Hullom zmerať sily a hrať otvorenú partiu.“ 

Vo zvyšku stretnutia sa už presadili iba domáci strelci. Nebezpečenstvo od Hull City hrozilo najmä z centrovaných lôpt, ktoré znamenali oba góly. „Domáci sa potrebovali po rýchlom góle otriasť. To sa im aj podarilo. Boli silní na lopte a veľmi dobre fyzicky pripravení. Majú veľa kvalitných hráčov. V závere po druhom góle sme šli do vabanku. Prišli centre do šestnástky, ale nepodarilo sa nám loptu dotlačiť do siete a vyrovnať,“ zamýšľal sa Ševela. 

Na KC Stadium sa tiesnilo bezmála dvadsaťdva tisíc fanúšikov. Pre mnohých z našich hráčov to bola najväčšia kulisa pred akou vôbec hrali. „Nezľakli sme sa atmosféry, ani súpera. Som hrdý na moje mladé mužstvo. Pokiaľ budeme naďalej tvrdo pracovať, tak to nebolo poslednýkrát, čo sme mohli absolvovať náročné zápasy v európskom pohári.“

Dve tisíc kilometrov merajúcu trasu merali do Anglicka aj fanúšikovia z Trenčína, ktorých doplnili Slováci, ktorí žijú na Britských ostrovoch. „Veľmi si vážime, že za nami merali dlhú cestu. Cítili sme ich podporu. Som im vďačný. Verím, že aj keď sme nepostúpili, mali príjemný zážitok a užili si hru, ktorú sme predvádzali,“ doplnil Ševela. 

Autor: mj
Rozpis zápasov
18:00 Žilina
Fortuna liga, 3. kolo, 15.8.2020
AS Trenčín - MŠK Žilina
1:1 Žilina
Fortuna liga, 2. kolo, 12.8.2020
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 13.8.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Zlatým Moravciam

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 2. kola základnej časti Fortuna ligy...

Aktuálne 13.8.2020

Klub | Stanovisko k dnešnému hlasovaniu o prevode pozemkov pod štadiónom

Ďakujeme za ústretový krok voči nášmu klubu. Mestskí poslanci touto...

A-tím 13.8.2020

Kadák | Možno nám chýbalo trochu šťastia, možno viac rozvahy

Tréner Stijn Vreven poďakoval po zápase proti Zlatým Moravciam za výkon, ale aj...

ASTV 13.8.2020

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Zlatým Moravciam

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FC ViOn Zlaté...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak