Aktuality - archiv 10.8.2014

Malec: Až časom prídeme na to, čo sa nám podarilo

Tomáš Malec: „Bolo to fantastické, no gól by som vymenil za postup“

Ani výborný výkon na KC Stadium na postup nestačil. Zverenci trénera Martina Ševelu boli v odvete proti Hull City desať minút od postupu, no napokon prehrali o gól (1:2) a s Európskou ligou sa rozlúčili.

Z trávnika schádzali so zmiešanými pocitmi. Na ihrisku nechali všetko, no ani to nestačilo. Niektorí sa dokonca neubránili slzám. Uvedomovali si, že postup do play-off bol blízko. „Do šatní sme prišli dolámaní a hlavy boli dole. Tréner sa nás po zápase snažil utešovať. Povedal, že to bol z našej strany parádny výkon. Zatlieskali nám aj diváci. Škoda, že sme nepridali bonbónik v podobe postupu. Určite sa nemáme za čo hanbiť a časom isto prídeme na to, čo sa nám podarilo,“ povedal tesne po zápase Tomáš Malec.

Rodák z Melčíc-Lieskového otvoril gólový účet dvojzápasu, keď ho perfektne našiel František Kubík a do siete škótskeho reprezentačného gólmana poslal gólovú vizitku. „Fero (Kubík) vie do ktorých priestorov mi má poslať loptu. Radosť z gólu bola neopísateľná. Ani som nevedel, kam mám utekať. Chalani sa na mňa zvalili. Bolo to fantastické, no gól by som vymenil za postup.“.

Konečné rozhodnutie prišlo až desať minút pred koncom zápasu. O postupový gól finalistu FA Cupu sa postarala dvojica striedajúcich hráčov Ince – Aluko. „Hull ukázal silu. Hrozili najmä z centrovaný lôpt. Miloš (Volešák) nás ale viackrát podržal. S prehrou sa musíme zmieriť. Za stavu 1:0 sme mali šance aj na druhý gól. Škoda toho, nevyšlo to,“ dodal Malec.

Plné tribúny štadióna zanechali na hráčoch dobrý dojem. O to viac, keď bolo počuť aj skupinku slovenských priaznivcov. „Na ihrisku sme cítili ich podporu. Ďakujeme, že merali cestu až sem. Bolo to úžasné. Veľkú zrelosť preukázali domáci fanúšikovia, ktorí nás po zápase vytlieskali,“ tešil sa Malec.

Autor: mj
Rozpis zápasov
14:00 Famagusta
Prípravný, 29.1.2020
FK Teplice - AS Trenčín
0:2 Limassol
Prípravný, 25.1.2020
FK Čukarički - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 27.1.2020

Príprava | Nohejbal po dráme pre balkánsku trojicu

Zimné sústredenia v priaznivejších klimatických podmienkach sú nielen v znamení...

ASTV 26.1.2020

ASTV | Asistent trénera Ančic po zápase proti FK Čukarički

Asistent trénera Juraj Ančic po prípravnom zápase proti FK Čukarički (2:0) počas...

ASTV 26.1.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti FK Čukarički

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti FK Čukarički (2:0).

ASTV 25.1.2020

ASTV | David Depetris po zápase proti FK Čukarički

David Depetris po prípravnom zápase proti FK Čukarički (2:0) počas sústredenia v...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak