Aktuality - archiv 10.8.2014

Malec: Až časom prídeme na to, čo sa nám podarilo

Tomáš Malec: „Bolo to fantastické, no gól by som vymenil za postup“

Ani výborný výkon na KC Stadium na postup nestačil. Zverenci trénera Martina Ševelu boli v odvete proti Hull City desať minút od postupu, no napokon prehrali o gól (1:2) a s Európskou ligou sa rozlúčili.

Z trávnika schádzali so zmiešanými pocitmi. Na ihrisku nechali všetko, no ani to nestačilo. Niektorí sa dokonca neubránili slzám. Uvedomovali si, že postup do play-off bol blízko. „Do šatní sme prišli dolámaní a hlavy boli dole. Tréner sa nás po zápase snažil utešovať. Povedal, že to bol z našej strany parádny výkon. Zatlieskali nám aj diváci. Škoda, že sme nepridali bonbónik v podobe postupu. Určite sa nemáme za čo hanbiť a časom isto prídeme na to, čo sa nám podarilo,“ povedal tesne po zápase Tomáš Malec.

Rodák z Melčíc-Lieskového otvoril gólový účet dvojzápasu, keď ho perfektne našiel František Kubík a do siete škótskeho reprezentačného gólmana poslal gólovú vizitku. „Fero (Kubík) vie do ktorých priestorov mi má poslať loptu. Radosť z gólu bola neopísateľná. Ani som nevedel, kam mám utekať. Chalani sa na mňa zvalili. Bolo to fantastické, no gól by som vymenil za postup.“.

Konečné rozhodnutie prišlo až desať minút pred koncom zápasu. O postupový gól finalistu FA Cupu sa postarala dvojica striedajúcich hráčov Ince – Aluko. „Hull ukázal silu. Hrozili najmä z centrovaný lôpt. Miloš (Volešák) nás ale viackrát podržal. S prehrou sa musíme zmieriť. Za stavu 1:0 sme mali šance aj na druhý gól. Škoda toho, nevyšlo to,“ dodal Malec.

Plné tribúny štadióna zanechali na hráčoch dobrý dojem. O to viac, keď bolo počuť aj skupinku slovenských priaznivcov. „Na ihrisku sme cítili ich podporu. Ďakujeme, že merali cestu až sem. Bolo to úžasné. Veľkú zrelosť preukázali domáci fanúšikovia, ktorí nás po zápase vytlieskali,“ tešil sa Malec.

Autor: mj
Rozpis zápasov
19:00 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 4. kolo, 22.9.2020
ŠKF Sereď - AS Trenčín
3:2 Žilina
Fortuna liga, 7. kolo, 19.9.2020
AS Trenčín - FC Nitra
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 20.9.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Nitre

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 7. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

Fotogalérie 20.9.2020

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Nitre

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FC Nitra (3:2).

ASTV 20.9.2020

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Nitre

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FC Nitra (3:2).

A-tím 19.9.2020

FL | Prvé ligové víťazstvo nás posunulo v tabuľke vyššie

Zverenci trénera Stijna Vrevena vyhrali zápas 7. kola Fortuna ligy proti FC Nitra...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak