Aktuálne 20.10.2014

DK SFZ uzavrela tribúnu na zápas proti Ružomberku

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) uzavrela nášmu klubu nekrytú tribúnu počas nasledujúceho domáceho stretnutia. Stane sa tak v súboji 16. kola, v ktorom privítame na domácom trávniku MFK Ružomberok. Zápas je na programe v piatok 31. októbra s výkopom 18.30 h. DK tak rozhodla na základe opakovaných prehreškov fanúšikov a najmä z dôvodu vynúteného prerušenia súboja proti Slovanu Bratislava.

„Futbalový klub AS Trenčín je pripravený naďalej komunikovať s fanúšikmi. Podobné prehrešky však nemôžeme a nechceme akceptovať. Aj našim cieľom je vytvoriť prostredie pre lepšiu zápasovú atmosféru. Podporu každého z divákov si vážime. Či už podporujú vlastnými hlasivkami, alebo len prítomnosťou na tribúne. Naďalej sme presvedčení, že fanúšikovia AS Trenčín sú tými najlepšími na Slovensku. Stáli za nami pri neúspešných pokusoch pred návratom do prvej ligy a za klubom stoja aj dnes. Používaním pyrotechniky, ktorá viedla až k prerušeniu zápasu, vulgárnymi pokrikmi, ktoré prichádzali aj z hlavnej tribúny, však svojmu klubu nepomôžu. Spomenutými prehreškami len dávajú palicu do rúk tomu, kto kontroluje dodržiavanie predpisov. Zadávajú dôvody na trestanie klubu, ktorý je tak rukojemníkom v boji časti fanúšikovského spektra s autoritami legislatívy. Tak ako mnohí uverili napriek odchodu množstvu kľúčových a milovaných hráčov, že AS Trenčín to s futbalom a svojimi fanúšikmi myslí úprimne, tak i my veríme, že tieto slová budú prijaté s otvorenou mysľou. Ste pre náš klub tým najdôležitejším. Nechceme vás sklamať. Buďte na našej strane,“ uvádza stanovisko AS Trenčín.

Oficiálna správa DK SFZ: „Berie na vedomie stanovisko klubu k U365 a rozhodla, že na najbližšie stretnutie FL (16. kolo AS Trenčín – MFK Ružomberok) uzatvára všetky sektory na futbalovom štadióne Na Sihoti pre priaznivcov, s výnimkou krytej tribúny (sektor A, B, E, F, G1, G2, G3, G4 a VIP – 3000 miest) a sektoru pre priaznivcov hostí (1000 miest), podľa čl. 43/ 1, 2d DP. Zároveň uvádza, že opatrenie sa netýka priaznivcov s preukazom ZŤP s sprievodom a zástupcov médií. Klubu tiež ukladá povinnosť prijať organizačno-personálne opatrenia na zabezpečenie priebehu stretnutí FL a povinnosť prijať opatrenia voči svojim priaznivcom na domácich stretnutiach a stretnutiach u súperov na zamedzenie obdobných previnení a HNS. Prijaté opatrenia žiada zaslať do 22. októbra.“

Autor: astn
Rozpis zápasov
Slovnaft Cup, 3. kolo, 21.9.2021
FK Rača - AS Trenčín
17:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 9. kolo, 24.9.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 22.9.2021

Hlinka | Rača nám zápas nedarovala

ASTV vám prináša rozhovor s trénerom Petrom Hlinkom po zápase 3. kola Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0).

ASTV 22.9.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 3. kola Slovnaft Cupu 2021/2022 proti FK Rača...

A-tím 21.9.2021

SC | Postup do ďalšieho kola domáceho pohára cez FK Rača

Zverenci trénera Petra Hlinku vyradili v treťom kole Slovnaft Cupu treťoligový FK...

A-tím 21.9.2021

Naživo | Záznam zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

Záznam zo zápasu Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0) prináša futbalnet.tv.

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa