A-tím 27.10.2014

Musíme sa vyvarovať chýb z predchádzajúcich zápasov, povedal Lawrence

Už v poradí ôsmy zápas na ihriskách súperov odohrajú zverenci trénera Martina Ševelu na pôde Trnavy. Zápas proti desiatemu tímu Fortuna ligy sa začína dnes o 14.00 h.

Spartakovci uzatvárajú prvú desiatku najvyššej slovenskej súťaže, ich štatistika je však ovplyvnená aj tým, že majú o dva zápasy menej ako väčšina ligovej tabuľky. Trnavčania však v domácom prostredí nepatria medzi priemerné tímy. Zo šiestich stretnutí pred vlastnými fanúšikmi majú iba jedinú prehru. „Veľa toho o Trnave neviem. Od spoluhráčov som počul, že majú veľmi silnú základňu priaznivcov. V kvalifikácií Európskej ligy sa dostali ďaleko, ale v domácej súťaži zatiaľ nepotvrdzujú minuloročné tretie miesto. V našom prvom tohtosezónnom zápase som ich mal možnosť vidieť. Majú kvalitné mužstvo,“ povedal pred úvodným hvizdom James Lawrence.

Anglický obranca má v hlave jasnú predstavu ako byť na pôde „bílích andelov“ úspešný. „Dôležité bude, aby sme boli počas zápasu súdržní. Nesmieme zopakovať podobné chyby, akých sme sa dopustili v posledných zápasoch vonku. Nemôže sa stať, aby sme strácali dvojgólové vedenie. Ak budeme hrať svoju hru a bojovať o každú loptu, budeme po zápase spokojní,“ pokračoval Lawrence.

Niekdajšieho hráča Ajaxu Amsterdam, Sparty Rotterdam a RKC Waalwijk zaujal v tíme najbližšieho súpera najmä hráč s číslom desať. „Nedalo sa ho nevšimnúť. Vidno na ňom, že je to špílmacher. Musíme ho ustrážiť.“

James Alexander Lawrence je v Trenčíne od leta. Na Slovensku sa mu páči a verí, že mu pôsobenie v Trenčíne iba pomôže. „Veľmi sa mi tu páči. AS sa od minulej skúsenosti v Holandsku líši. Snažím sa čo najrýchlejšie naskočiť do systému, aký tu funguje. Je skvelé hrať v klube, ktorý podporuje môj rozvoj. Hrá sa tu atraktívny a ofenzívny futbal, taký mi vyhovuje,“ zakončil rozhovor mladý Angličan.


Autor: mj
Rozpis zápasov
Slovnaft Cup, 3. kolo, 21.9.2021
FK Rača - AS Trenčín
17:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 9. kolo, 24.9.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 22.9.2021

Hlinka | Rača nám zápas nedarovala

ASTV vám prináša rozhovor s trénerom Petrom Hlinkom po zápase 3. kola Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0).

ASTV 22.9.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 3. kola Slovnaft Cupu 2021/2022 proti FK Rača...

A-tím 21.9.2021

SC | Postup do ďalšieho kola domáceho pohára cez FK Rača

Zverenci trénera Petra Hlinku vyradili v treťom kole Slovnaft Cupu treťoligový FK...

A-tím 21.9.2021

Naživo | Záznam zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

Záznam zo zápasu Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0) prináša futbalnet.tv.

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa