A-tím 30.10.2014

Mondek verí, že napriek chladu ľudia prídu

V piatok pred televíznymi kamerami čaká na zverencov trénera Martina Ševelu predposledný domáci zápas v jesennej časti. O 18.30 privítajú predposledný Ružomberok.
Tím spod Čebraťa prešiel pred sezónou výrazným omladením a obmenou kádra. Najvýraznejšou hviezdou Ružomberka sa stal Adam Zreľák, ktorý svoje kvality predvádzal aj v reprezentácií do 21 rokov. V ligovej súťaži sa však zverenci trénera Ladislava Šimča trápia a momentálne sú predposledný. „Nebude to pre nás jednoduchý zápas. Súper nepredá kožu lacno a budeme si musieť víťazstvo poctivo vybojovať. Túžime vyhrať a udržať sa na prvej priečke. Verím, že príde veľa fanúšikov, aj keď bude chladno,“ povedal pred zápasom Karol Mondek.

Spoločne so svojimi spoluhráčmi iný ako víťazný koniec zápasu do úvahy neberie. „Hostia budú od začiatku bojovne naladení so snahou hrať zo zabezpečenej obrany. Musíme byť dôrazní v súbojoch a hrať našu kombinačnú hru, aby lopta rýchlo rotovala medzi hráčmi. Ak k tomu pridáme aj efektivitu, úspech sa dostaví,“ pokračoval Mondek.

Napriek tomu, že sa Ružomberok nachádza v spodných vodách ligovej tabuľky, podceniť ho, by sa nemuselo vyplatiť. „Majú mladé mužstvo. Sú dobre organizovaní a nebezpeční v rýchlych protiútokoch. My sa však vždy pozeráme na seba a nie na súpera. Snažíme sa im natlačiť náš štýl hry,“ dodal.

V predchádzajúcom kole na domácej pôde Ružomberok ťahal za kratší koniec povrazu so Slovanom (1:2). „V závere zápasu mohli vyrovnať, ale v stopercentnej šanci zaváhali. Pre tímy zo spodu tabuľky je líder veľkou motiváciou. Zápas si musíme spraviť tak, aby sme boli spokojní a vyhrali sme,“ zakončil rozhovor rodák z Blatnice. 
Autor: mj
Rozpis zápasov
3:1 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 4. kolo, 5.8.2022
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
18:00 Ružomberok
Fortuna liga, 5. kolo, 13.8.2022
MFK Ružomberok - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 10.8.2022

Akadémia | Šiesti odchovanci potvrdili talent, musia však ďalej tvrdo pracovať

Tím vedený Mariánom Zimenom bodoval po prvý raz v tomto...

ASTV 9.8.2022

Witan | Trenčín je známy svojou dobrou prácou s mladými hráčmi

Indonézsky reprezentant Witan Sulaeman má za sebou podpis dvojročnej zmluvy a...

A-tím 8.8.2022

A-tím | Witan novou tvárou v kabíne AS Trenčín

Novou tvárou v kabíne AS Trenčín je nádejný indonézsky reprezentant Witan Sulaeman....

ASTV 7.8.2022

Fortuna liga | Prvé víťazstvo priniesla aj viera vo vlastné sily

V treťom zo štyroch ligových zápasov sme boli jednoznačne lepším tímom....

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport