A-tím 30.10.2014

Mondek verí, že napriek chladu ľudia prídu

V piatok pred televíznymi kamerami čaká na zverencov trénera Martina Ševelu predposledný domáci zápas v jesennej časti. O 18.30 privítajú predposledný Ružomberok.
Tím spod Čebraťa prešiel pred sezónou výrazným omladením a obmenou kádra. Najvýraznejšou hviezdou Ružomberka sa stal Adam Zreľák, ktorý svoje kvality predvádzal aj v reprezentácií do 21 rokov. V ligovej súťaži sa však zverenci trénera Ladislava Šimča trápia a momentálne sú predposledný. „Nebude to pre nás jednoduchý zápas. Súper nepredá kožu lacno a budeme si musieť víťazstvo poctivo vybojovať. Túžime vyhrať a udržať sa na prvej priečke. Verím, že príde veľa fanúšikov, aj keď bude chladno,“ povedal pred zápasom Karol Mondek.

Spoločne so svojimi spoluhráčmi iný ako víťazný koniec zápasu do úvahy neberie. „Hostia budú od začiatku bojovne naladení so snahou hrať zo zabezpečenej obrany. Musíme byť dôrazní v súbojoch a hrať našu kombinačnú hru, aby lopta rýchlo rotovala medzi hráčmi. Ak k tomu pridáme aj efektivitu, úspech sa dostaví,“ pokračoval Mondek.

Napriek tomu, že sa Ružomberok nachádza v spodných vodách ligovej tabuľky, podceniť ho, by sa nemuselo vyplatiť. „Majú mladé mužstvo. Sú dobre organizovaní a nebezpeční v rýchlych protiútokoch. My sa však vždy pozeráme na seba a nie na súpera. Snažíme sa im natlačiť náš štýl hry,“ dodal.

V predchádzajúcom kole na domácej pôde Ružomberok ťahal za kratší koniec povrazu so Slovanom (1:2). „V závere zápasu mohli vyrovnať, ale v stopercentnej šanci zaváhali. Pre tímy zo spodu tabuľky je líder veľkou motiváciou. Zápas si musíme spraviť tak, aby sme boli spokojní a vyhrali sme,“ zakončil rozhovor rodák z Blatnice. 
Autor: mj
Rozpis zápasov
Slovnaft Cup, 3. kolo, 21.9.2021
FK Rača - AS Trenčín
17:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 9. kolo, 24.9.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 22.9.2021

Hlinka | Rača nám zápas nedarovala

ASTV vám prináša rozhovor s trénerom Petrom Hlinkom po zápase 3. kola Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0).

ASTV 22.9.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 3. kola Slovnaft Cupu 2021/2022 proti FK Rača...

A-tím 21.9.2021

SC | Postup do ďalšieho kola domáceho pohára cez FK Rača

Zverenci trénera Petra Hlinku vyradili v treťom kole Slovnaft Cupu treťoligový FK...

A-tím 21.9.2021

Naživo | Záznam zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

Záznam zo zápasu Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0) prináša futbalnet.tv.

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa