A-tím 1.11.2014

Holúbek si na niečo podobné nepamätá

Dráma ako na doskách Slovenského národného divadla. Zápletku, ktorú ponúkla piatková predohrávka 16. kola Fortuna liga proti Ružomberku, málokto čakal. Fanúšikovia si však v uzimenom počasí prišli na svoje. Zápas vygradovala až do veľkého finále. O víťazstve AS sa rozhodlo v samom závere zápasu.

Zverenci trénera Martina Ševelu takmer celý zápas ťahali za kratší koniec povrazu. Predposledný tím tabuľky nám narobil viac problémov, ako by sa pred úvodným hvizdom očakávalo. Pár minút pred koncom zápasu sa zdalo, že zostaneme bez bodu. „Už sme neraz ukázali, že vieme zvládať napínavé závery zápasov. Vrátili sme sa do hry vyrovnávajúcim gólom na 3:3. V závere sa ku nám priklonilo šťastie,“ povedal po záverečnom hvizde Dávid Guba.

Práve on rozjasal štadión pod hradom Matúša Čáka po tretíkrát a vlial do žíl nádej zvrat v zápase. Jeho center z pravej strany napokon skončil v sieti. „Bol v tom aj kus šťastie. Pôvodne som chcel poslať loptu do šestnástky. Skončilo to však lepšie ako som čakal,“ pokračoval s úsmevom Guba.

Počas celého zápasu sme iba doťahovali náskok súpera. Silný kolektív okolo kapitána Petra Kleščíka vždy dokázal odpovedať na góly Ružomberčanov. „Celý zápas sme verili v úspešný výsledok. Už veľakrát sa nám podarilo streliť góly v závere. Otočiť zápas za dve minúty je však prvýkrát,“ zamýšľal sa Jakub Holúbek a dodal: „Nebolo to jednoduché. Je náročné na psychiku neustále doťahovať jednogólové manko. Vyrovnali sme a následne dostali hlúpe góly. Aj vzhľadom na to má toto víťazstvo príjemnejšiu príchuť.“

S vypätím všetkých síl sa nám podarilo potvrdiť prvé miesto. Vidina titulu jesenného majstra je tak opäť o krôčik bližšie. „Pre nás všetkých je to príjemná predstava. Verím v to, že sa nám podarí zotrvať na vedúcej pozícií pred prenasledovateľmi,“ dodal na záver 23-ročný stredopoliar.


Autor: mj
Rozpis zápasov
18:00 Senica
Fortuna liga, 30. kolo, 11.7.2020
AS Trenčín - FC Nitra
Prípravný, 5.7.2020
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 7.7.2020

A-tím | Julien a Lamine skončili v AS Trenčín

Dvojica Keston Julien a Mohammed Lamine sa počas uplynulých dní rozlúčila s dresom AS Trenčín....

ASTV 6.7.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti MŠK Púchov

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti MŠK Púchov (2:0).

Fanúšikovia 6.7.2020

Fanúšikovia | Zápas proti Nitre odohráme na štadióne v Senici

Zápas záverečného 5. kola nadstavbovej skupiny o udržanie vo Fortuna lige...

A-tím 6.7.2020

Kadák | Viac ako góly ma poteší úspešná baráž

Vekom stále iba tínedžer Jakub Kadák zažíva skvelú ligovú jar. Odchovanec This is my sen...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak