A-tím 1.11.2014

Holúbek si na niečo podobné nepamätá

Dráma ako na doskách Slovenského národného divadla. Zápletku, ktorú ponúkla piatková predohrávka 16. kola Fortuna liga proti Ružomberku, málokto čakal. Fanúšikovia si však v uzimenom počasí prišli na svoje. Zápas vygradovala až do veľkého finále. O víťazstve AS sa rozhodlo v samom závere zápasu.

Zverenci trénera Martina Ševelu takmer celý zápas ťahali za kratší koniec povrazu. Predposledný tím tabuľky nám narobil viac problémov, ako by sa pred úvodným hvizdom očakávalo. Pár minút pred koncom zápasu sa zdalo, že zostaneme bez bodu. „Už sme neraz ukázali, že vieme zvládať napínavé závery zápasov. Vrátili sme sa do hry vyrovnávajúcim gólom na 3:3. V závere sa ku nám priklonilo šťastie,“ povedal po záverečnom hvizde Dávid Guba.

Práve on rozjasal štadión pod hradom Matúša Čáka po tretíkrát a vlial do žíl nádej zvrat v zápase. Jeho center z pravej strany napokon skončil v sieti. „Bol v tom aj kus šťastie. Pôvodne som chcel poslať loptu do šestnástky. Skončilo to však lepšie ako som čakal,“ pokračoval s úsmevom Guba.

Počas celého zápasu sme iba doťahovali náskok súpera. Silný kolektív okolo kapitána Petra Kleščíka vždy dokázal odpovedať na góly Ružomberčanov. „Celý zápas sme verili v úspešný výsledok. Už veľakrát sa nám podarilo streliť góly v závere. Otočiť zápas za dve minúty je však prvýkrát,“ zamýšľal sa Jakub Holúbek a dodal: „Nebolo to jednoduché. Je náročné na psychiku neustále doťahovať jednogólové manko. Vyrovnali sme a následne dostali hlúpe góly. Aj vzhľadom na to má toto víťazstvo príjemnejšiu príchuť.“

S vypätím všetkých síl sa nám podarilo potvrdiť prvé miesto. Vidina titulu jesenného majstra je tak opäť o krôčik bližšie. „Pre nás všetkých je to príjemná predstava. Verím v to, že sa nám podarí zotrvať na vedúcej pozícií pred prenasledovateľmi,“ dodal na záver 23-ročný stredopoliar.


Autor: mj
Rozpis zápasov
  Žilina
Fortuna liga, 19. kolo, 15.2.2020
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
1:1 Nitra
Fortuna liga, 18. kolo, 7.12.2019
FC Nitra - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 13.12.2019

ASTV | Rozhodnite o tom, kto strelil gól mesiaca november

ASTV vám prináša novembrovú edíciu ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS...

Rozhovory 12.12.2019

Slovnaft Cup | Štvrťfinálový žreb nám určil Slovan Bratislava

Vo štvrťfinále 51. ročníka Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2019/2020...

ASTV 11.12.2019

Basketbal | Nový šport v AS Trenčín, tréningy detí trikrát do týždňa

Najmladším členom Asociácie športov sa len pred niekoľkými týždňami...

ASTV 7.12.2019

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Nitre

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 18. kola Fortuna ligy proti FC Nitra (1:1).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak