A-tím 7.11.2014

Bero chce zodpovedný a stopercentný výkon

Už sedemnástky jesenný ligový zápas odohrajú zverenci trénera Martina Ševelu na východe Slovenska. Súboj v Košiciach je na programe v sobotu s výkopom o 13.30 h. „Čaká nás veľmi silný súper. Košičania sú nebezpeční najmä v domácom prostredí. Určite nás nečaká niečo ľahké. Kvalita je ale na našej strane. Cestujeme s cieľom vyhrať,“ povedal pred zápasom Matúš Bero.

Najvýchodnejší účastník Fortuna ligy sa nachádza na desiatej priečke. Najmä zo začiatku sezóny sa mu príliš nedarilo. Práve preto patrí v domácom prostredí patrí medzi tie horšie tímy. „Napriek nelichotivej pozícií sú nebezpeční. Najmä v tom, že vedia byť nevyspytateľní. Musíme sa poctivo pripraviť na všetko,“ pokračoval zamyslene Bero.

V tíme košického trénera Radeka Látala sa nachádza druhý najlepší ligový strelec Nermin Haskič, ktorý má na svojom konte šesť presných zásahov. Nebezpečenstvo hrozí aj od Jána Nováka. „Sústredíme sa hlavne sami na seba. Súpera vnímame ako celok, nie ako individuality. Chceme hrať kombinačne s dlhým držaním lopty. Musíme byť zodpovední a odviesť stopercentný výkon,“ zdôraznil rodák zo Zamaroviec.

V poslednom zápase najvyššej domácej súťaže sa nám podarilo otočiť nepriaznivý stav v priebehu dvoch minút, aby napokon body proti Ružomberku zostali doma. „Síce sme vyhrali, ale spokojnosť s predvedenou hrou by nebola na mieste. Štyri strelené góly potešia, ale inkasovať tri je priveľa. Samozrejme, každé víťazstvo si nesmierne vážime, pretože pocit z výhry je nenahraditeľný,“ dodal na záver mládežnícky reprezentant Slovenska.

Autor: mj
Rozpis zápasov
18:00 Žilina
Fortuna liga, 30. kolo, 11.7.2020
AS Trenčín - FC Nitra
Prípravný, 5.7.2020
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 5.7.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Seredi

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 4. kola nadstavby Fortuna ligy proti ŠKF iClinic...

A-tím 5.7.2020

Príprava | Víťazstvo na ihrisku druholigového Púchova

Tím vedený Jurajom Ančicom vyhral prípravný zápas na ihrisku MŠK Púchov 2:0 (0:0)....

ASTV 5.7.2020

ASTV | Záznam z prípravného zápasu proti MŠK Púchov

ASTV vám prináša záznam z prípravného zápasu AS Trenčín - MŠK Púchov (2:0).

ASTV 5.7.2020

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Seredi

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti ŠKF iClinic Sereď (3:2).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak