A-tím 22.11.2014

Čögley túži po dominantnom víťazstve

V poslednom domácom zápase na jeseň privítajú zverenci trénera Martina Ševelu nebezpečnú Senicu. V šlágri kola medzi druhým a tretím tímom fortunaligovej tabuľky možno očakávať zaujímavý duel, ktorý má výkop dnes o 17.30 h.

„Záhoráci majú dobré mužstvo, ktoré má svoju kvalitu. V ich strede je viacero hráčov, čo vedia na seba zobrať zodpovednosť a rozhodnúť o výsledku. Rozdiel medzi nami je iba päť bodov, čo svedčí o ich kvalite,“ zamyslel sa pred zápasom Peter Čögley.

Seničania podobne ako aj počas uplynulých sezón patria k najvážnejším ašpirantom na postup do kvalifikačných kôl európskych pohárov. Na svojom konte majú iba dve prehry a sú našim tabuľkovým susedom. Ich najlepším strelcom je najlepší strelec ligy Jan Kalabiška, no za najvýraznejšie osobnosti sa považujú Juraj Piroska a Tomáš Kóňa. „Sú to nosní hráči. Cez nich ide väčšina senických útočných akcií. Dobre im momentálne sekunduje Kalabiška, ktorý chytil skvelú formu, ale v tíme je viacero zaujímavých hráčov. Pozor si musíme dať na každého z nich,“ pokračoval rodák z Trenčianskej Turnej.

Po rozpačitých výkonoch z predchádzajúcich kôl si mužstvo napravilo chuť v Slovnaft Cupe. Na výkony z národného pohára by rado nadviazalo aj v záverečných dvoch kolách. „V pohári sme predviedli zdravo agresívny výkon. Jeseň sa už končí a podobne by sme sa radi prezentovali aj v zostávajúcich zápasoch. Ak pridáme aj trpezlivosť a tímovosť, po zápase sa budeme radovať,“ dodal Čögley.

V poslednom jesennom zápase tak čaká na divákov futbalová lahôdka, keďže sa očakáva kvalitný futbal z oboch strán. „Cieľ je jasný. Chceme vyhrať dominantným spôsobom. Naši fanúšikovia si takýto darček zaslúži,“ povedal na záver odhodlane niekdajší mládežnícky reprezentant Slovenska.

Autor: mj
Rozpis zápasov
18:00 Senica
Fortuna liga, 30. kolo, 11.7.2020
AS Trenčín - FC Nitra
Prípravný, 5.7.2020
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 8.7.2020

Štefánik | Viem si predstaviť, že budem pokračovať v Trenčíne

V kabíne AS Trenčín sa po necelých siedmich rokoch objavila pre mnohých...

A-tím 7.7.2020

A-tím | Julien a Lamine skončili v AS Trenčín

Dvojica Keston Julien a Mohammed Lamine sa počas uplynulých dní rozlúčila s dresom AS Trenčín....

ASTV 6.7.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti MŠK Púchov

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti MŠK Púchov (2:0).

Fanúšikovia 6.7.2020

Fanúšikovia | Zápas proti Nitre odohráme na štadióne v Senici

Zápas záverečného 5. kola nadstavbovej skupiny o udržanie vo Fortuna lige...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak