A-tím 22.11.2014

Čögley túži po dominantnom víťazstve

V poslednom domácom zápase na jeseň privítajú zverenci trénera Martina Ševelu nebezpečnú Senicu. V šlágri kola medzi druhým a tretím tímom fortunaligovej tabuľky možno očakávať zaujímavý duel, ktorý má výkop dnes o 17.30 h.

„Záhoráci majú dobré mužstvo, ktoré má svoju kvalitu. V ich strede je viacero hráčov, čo vedia na seba zobrať zodpovednosť a rozhodnúť o výsledku. Rozdiel medzi nami je iba päť bodov, čo svedčí o ich kvalite,“ zamyslel sa pred zápasom Peter Čögley.

Seničania podobne ako aj počas uplynulých sezón patria k najvážnejším ašpirantom na postup do kvalifikačných kôl európskych pohárov. Na svojom konte majú iba dve prehry a sú našim tabuľkovým susedom. Ich najlepším strelcom je najlepší strelec ligy Jan Kalabiška, no za najvýraznejšie osobnosti sa považujú Juraj Piroska a Tomáš Kóňa. „Sú to nosní hráči. Cez nich ide väčšina senických útočných akcií. Dobre im momentálne sekunduje Kalabiška, ktorý chytil skvelú formu, ale v tíme je viacero zaujímavých hráčov. Pozor si musíme dať na každého z nich,“ pokračoval rodák z Trenčianskej Turnej.

Po rozpačitých výkonoch z predchádzajúcich kôl si mužstvo napravilo chuť v Slovnaft Cupe. Na výkony z národného pohára by rado nadviazalo aj v záverečných dvoch kolách. „V pohári sme predviedli zdravo agresívny výkon. Jeseň sa už končí a podobne by sme sa radi prezentovali aj v zostávajúcich zápasoch. Ak pridáme aj trpezlivosť a tímovosť, po zápase sa budeme radovať,“ dodal Čögley.

V poslednom jesennom zápase tak čaká na divákov futbalová lahôdka, keďže sa očakáva kvalitný futbal z oboch strán. „Cieľ je jasný. Chceme vyhrať dominantným spôsobom. Naši fanúšikovia si takýto darček zaslúži,“ povedal na záver odhodlane niekdajší mládežnícky reprezentant Slovenska.

Autor: mj
Rozpis zápasov
Slovnaft Cup, 3. kolo, 21.9.2021
FK Rača - AS Trenčín
17:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 9. kolo, 24.9.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 22.9.2021

Hlinka | Rača nám zápas nedarovala

ASTV vám prináša rozhovor s trénerom Petrom Hlinkom po zápase 3. kola Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0).

ASTV 22.9.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 3. kola Slovnaft Cupu 2021/2022 proti FK Rača...

A-tím 21.9.2021

SC | Postup do ďalšieho kola domáceho pohára cez FK Rača

Zverenci trénera Petra Hlinku vyradili v treťom kole Slovnaft Cupu treťoligový FK...

A-tím 21.9.2021

Naživo | Záznam zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

Záznam zo zápasu Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0) prináša futbalnet.tv.

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa