A-tím 23.11.2014

Čas na stres nebol, nominácia bola hodinu pred zápasom, povedal Skovajsa

V poslednom domácom zápase jesennej časti aktuálneho ročníka Fortuna ligy sme zdolali FK Senici 3:1 (2:1). Mužstvo trénera Martina Ševelu predviedlo skvelý výkon a takmer tri tisícky fanúšikov na Sihoti bavilo od prvej do poslednej minúty. V strede obrany sa po prvý raz predstavil stále iba dvadsaťročný Lukáš Skovajsa, ktorý prvýkrát odohral celé stretnutie.

Vplyvom trestov pre Ramóna a kapitána Petra Kleščíka sa nám rozpadla stabilná stopérska dvojica. Ukázalo sa ale, že kvalita je v kabíne na každom poste. Ktorýkoľvek hráč v nej je stopercentne pripravený zastúpiť svojho kolegu. Pre Lukáša Skovajsu mal šláger Fortuna ligy špeciálnu príchuť, pretože prvýkrát nastúpil od úvodného hvizdu hlavného rozhodcu a na trávniku pobudol až do konečného hvizdu. „Cítil som sa veľmi dobre. Spoluhráči ma počas zápasu podporovali. To mi veľmi pomohlo,“ povedal po zápase spokojný mladík.

O tom, že bude súčasťou základnej zostavy sa dozvedel iba hodinu pred zápasom. Ako poznamenal, je pre neho jednoduchšie dozvedieť sa o nominácií tesne pred výkopom. „Na každý zápas sa pripravujem rovnako, aby som bol schopný kedykoľvek nastúpiť. Je jedno, či to bude od prvej minúty, alebo na záverečné sekundy. Čas na stres nebol. Naopak, práveže som sa veľmi tešil. Vzhľadom na to, že dvaja spoluhráči stáli pre kartové tresty, v kútiku duše som dúfal, že pôjdem na ihrisko od začiatku,“ pokračoval odchovanec AS.

Majster Slovenska so starším dorastom sa tak postavil proti najlepšiemu strelcovi ligy Janovi Kalabiškovi a proti jednému z najefektívnejších kanonierov ostatných sezón Jurajovi Piroskovi. „Sú to kvalitní hráči. Ukázali svetlé momenty, ale pravdou zostáva, že sme toho Seničanom smerom dopredu veľa nedovolili. Dobrú prácu odvádzali chalani v stredovej formácií. My vzadu sme už potom veľa práce nemali,“ dodal na záver dvadsaťročný zadák.

Autor: mj
Rozpis zápasov
18:00 Žilina
Fortuna liga, 30. kolo, 11.7.2020
AS Trenčín - FC Nitra
Prípravný, 5.7.2020
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 5.7.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Seredi

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 4. kola nadstavby Fortuna ligy proti ŠKF iClinic...

A-tím 5.7.2020

Príprava | Víťazstvo na ihrisku druholigového Púchova

Tím vedený Jurajom Ančicom vyhral prípravný zápas na ihrisku MŠK Púchov 2:0 (0:0)....

ASTV 5.7.2020

ASTV | Záznam z prípravného zápasu proti MŠK Púchov

ASTV vám prináša záznam z prípravného zápasu AS Trenčín - MŠK Púchov (2:0).

ASTV 5.7.2020

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Seredi

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti ŠKF iClinic Sereď (3:2).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak