A-tím 23.11.2014

Čas na stres nebol, nominácia bola hodinu pred zápasom, povedal Skovajsa

V poslednom domácom zápase jesennej časti aktuálneho ročníka Fortuna ligy sme zdolali FK Senici 3:1 (2:1). Mužstvo trénera Martina Ševelu predviedlo skvelý výkon a takmer tri tisícky fanúšikov na Sihoti bavilo od prvej do poslednej minúty. V strede obrany sa po prvý raz predstavil stále iba dvadsaťročný Lukáš Skovajsa, ktorý prvýkrát odohral celé stretnutie.

Vplyvom trestov pre Ramóna a kapitána Petra Kleščíka sa nám rozpadla stabilná stopérska dvojica. Ukázalo sa ale, že kvalita je v kabíne na každom poste. Ktorýkoľvek hráč v nej je stopercentne pripravený zastúpiť svojho kolegu. Pre Lukáša Skovajsu mal šláger Fortuna ligy špeciálnu príchuť, pretože prvýkrát nastúpil od úvodného hvizdu hlavného rozhodcu a na trávniku pobudol až do konečného hvizdu. „Cítil som sa veľmi dobre. Spoluhráči ma počas zápasu podporovali. To mi veľmi pomohlo,“ povedal po zápase spokojný mladík.

O tom, že bude súčasťou základnej zostavy sa dozvedel iba hodinu pred zápasom. Ako poznamenal, je pre neho jednoduchšie dozvedieť sa o nominácií tesne pred výkopom. „Na každý zápas sa pripravujem rovnako, aby som bol schopný kedykoľvek nastúpiť. Je jedno, či to bude od prvej minúty, alebo na záverečné sekundy. Čas na stres nebol. Naopak, práveže som sa veľmi tešil. Vzhľadom na to, že dvaja spoluhráči stáli pre kartové tresty, v kútiku duše som dúfal, že pôjdem na ihrisko od začiatku,“ pokračoval odchovanec AS.

Majster Slovenska so starším dorastom sa tak postavil proti najlepšiemu strelcovi ligy Janovi Kalabiškovi a proti jednému z najefektívnejších kanonierov ostatných sezón Jurajovi Piroskovi. „Sú to kvalitní hráči. Ukázali svetlé momenty, ale pravdou zostáva, že sme toho Seničanom smerom dopredu veľa nedovolili. Dobrú prácu odvádzali chalani v stredovej formácií. My vzadu sme už potom veľa práce nemali,“ dodal na záver dvadsaťročný zadák.

Autor: mj
Rozpis zápasov
Slovnaft Cup, 3. kolo, 21.9.2021
FK Rača - AS Trenčín
17:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 9. kolo, 24.9.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 22.9.2021

Hlinka | Rača nám zápas nedarovala

ASTV vám prináša rozhovor s trénerom Petrom Hlinkom po zápase 3. kola Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0).

ASTV 22.9.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 3. kola Slovnaft Cupu 2021/2022 proti FK Rača...

A-tím 21.9.2021

SC | Postup do ďalšieho kola domáceho pohára cez FK Rača

Zverenci trénera Petra Hlinku vyradili v treťom kole Slovnaft Cupu treťoligový FK...

A-tím 21.9.2021

Naživo | Záznam zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

Záznam zo zápasu Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0) prináša futbalnet.tv.

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa