A-tím 29.11.2014

Lobotka sa chce s jeseňou rozlúčiť víťazne

Na posledný jesenný zápas vycestujú zverenci trénera Martina Ševelu na Myjavu. Stretnutie proti štvrtému tímu fortunaligovej tabuľky má výkop o 16.00 h.

Myjavčania zažili zaujímavú jesennú časť, keď prvý domáci zápas odohrali až v závere augusta proti Slovanu Bratislava. Následne nastúpili na sedem zápasov na domácej pôde po sebe. Dôvodom bol výsev a starostlivosť o nový trávnik, ktorý v súčasnosti patrí medzi najkrajšie na Slovensku.

„Kopaničiarov považujem za ťažkého súpera. Svoju silu vedia preukázať najmä na domácom štadióne. Majú výborný trávnik, čo by nám malo vyhovovať. Pred vlastnými fanúšikmi sa neboja hrať otvorený futbal,“ zamyslel sa pred odchodom Stanislav Lobotka.

Heslom momentálne štvrtého tímu tabuľky je „Sme jeden tím“, čo potvrdzuje, že v kabíne nie sú žiadne veľké hviezdy. Jednoliaty kolektív však vie ťahať za jednu stranu povrazu. „Nemajú takú osobnosť ako je v Trnave napríklad Jendrišek. V ich strede sa ale nachádza viacero kvalitných futbalistov. Snažia sa hrať tímovo, podobne ako my. V tom je sila Spartaka,“ pokračoval rodák z Veľkej Hradnej.

V poslednom domácom zápase proti Senici sme podali zodpovedný a aj pohľadný výkon pre oko diváka. V podobnom duchu by sa tím chcel prezentovať aj na kopaniciach, kde očakáva výraznú podporu fanúšikov. „Musíme byť trpezliví, čo najviac držať loptu. Keď prídu šance, treba ich využiť. Navyše, vzadu hrať zodpovedne a na nulu,“ dodal čerstvo dvadsaťročný defenzívny stredopoliar.

Jesenná časť sa dnešným večerom skončí a kabína nerozmýšľa nad iným, ako víťazným záverom prvej časti sezóny. „Máme zmiešané pocity. Všetci by sme chceli hrať ďalej. Zápas si tak budeme užívať ako každý iný. S úspešnou jeseňou sa chceme rozlúčiť víťazstvom,“ dodal na záver Lobotka.

Autor: mj
Rozpis zápasov
18:00 Senica
Fortuna liga, 30. kolo, 11.7.2020
AS Trenčín - FC Nitra
Prípravný, 5.7.2020
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 8.7.2020

Štefánik | Viem si predstaviť, že budem pokračovať v Trenčíne

V kabíne AS Trenčín sa po necelých siedmich rokoch objavila pre mnohých...

A-tím 7.7.2020

A-tím | Julien a Lamine skončili v AS Trenčín

Dvojica Keston Julien a Mohammed Lamine sa počas uplynulých dní rozlúčila s dresom AS Trenčín....

ASTV 6.7.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti MŠK Púchov

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti MŠK Púchov (2:0).

Fanúšikovia 6.7.2020

Fanúšikovia | Zápas proti Nitre odohráme na štadióne v Senici

Zápas záverečného 5. kola nadstavbovej skupiny o udržanie vo Fortuna lige...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak