A-tím 29.11.2014

Lobotka sa chce s jeseňou rozlúčiť víťazne

Na posledný jesenný zápas vycestujú zverenci trénera Martina Ševelu na Myjavu. Stretnutie proti štvrtému tímu fortunaligovej tabuľky má výkop o 16.00 h.

Myjavčania zažili zaujímavú jesennú časť, keď prvý domáci zápas odohrali až v závere augusta proti Slovanu Bratislava. Následne nastúpili na sedem zápasov na domácej pôde po sebe. Dôvodom bol výsev a starostlivosť o nový trávnik, ktorý v súčasnosti patrí medzi najkrajšie na Slovensku.

„Kopaničiarov považujem za ťažkého súpera. Svoju silu vedia preukázať najmä na domácom štadióne. Majú výborný trávnik, čo by nám malo vyhovovať. Pred vlastnými fanúšikmi sa neboja hrať otvorený futbal,“ zamyslel sa pred odchodom Stanislav Lobotka.

Heslom momentálne štvrtého tímu tabuľky je „Sme jeden tím“, čo potvrdzuje, že v kabíne nie sú žiadne veľké hviezdy. Jednoliaty kolektív však vie ťahať za jednu stranu povrazu. „Nemajú takú osobnosť ako je v Trnave napríklad Jendrišek. V ich strede sa ale nachádza viacero kvalitných futbalistov. Snažia sa hrať tímovo, podobne ako my. V tom je sila Spartaka,“ pokračoval rodák z Veľkej Hradnej.

V poslednom domácom zápase proti Senici sme podali zodpovedný a aj pohľadný výkon pre oko diváka. V podobnom duchu by sa tím chcel prezentovať aj na kopaniciach, kde očakáva výraznú podporu fanúšikov. „Musíme byť trpezliví, čo najviac držať loptu. Keď prídu šance, treba ich využiť. Navyše, vzadu hrať zodpovedne a na nulu,“ dodal čerstvo dvadsaťročný defenzívny stredopoliar.

Jesenná časť sa dnešným večerom skončí a kabína nerozmýšľa nad iným, ako víťazným záverom prvej časti sezóny. „Máme zmiešané pocity. Všetci by sme chceli hrať ďalej. Zápas si tak budeme užívať ako každý iný. S úspešnou jeseňou sa chceme rozlúčiť víťazstvom,“ dodal na záver Lobotka.

Autor: mj
Rozpis zápasov
Slovnaft Cup, 3. kolo, 21.9.2021
FK Rača - AS Trenčín
17:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 9. kolo, 24.9.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 22.9.2021

Hlinka | Rača nám zápas nedarovala

ASTV vám prináša rozhovor s trénerom Petrom Hlinkom po zápase 3. kola Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0).

ASTV 22.9.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 3. kola Slovnaft Cupu 2021/2022 proti FK Rača...

A-tím 21.9.2021

SC | Postup do ďalšieho kola domáceho pohára cez FK Rača

Zverenci trénera Petra Hlinku vyradili v treťom kole Slovnaft Cupu treťoligový FK...

A-tím 21.9.2021

Naživo | Záznam zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

Záznam zo zápasu Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0) prináša futbalnet.tv.

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa