Aktuálne 26.2.2015

Čakáme na príchod dvoch talentovaných Jamajčanov

AS Trenčín už dávnejšie podpísal dlhoročné zmluvy s dvojicou talentovaných jamajských futbalistov. Sedemnásťročný Leon Bailey (foto) a o rok mladší Kyle Butler podpísali zmluvy do konca roka 2017. Obaja sa pod Čákovým hradom objavili už počas leta, kedy absolvovali aj niekoľko prípravných zápasov v mládežníckych tímoch AS.

„Sme veľmi radi, že sa nám podarilo získať dva obrovské futbalové talenty. Bez ostychu ich môžeme prirovnať k dvom nevybrúseným diamantom. Leon Bailey bol v hľadáčiku Ajaxu Amsterdam a Chelsea FC. Oba kluby mu ponúkli kontrakt. Tento záujem iba potvrdzuje jeho výnimočný talent. Veríme, že vo farbách AS Trenčín budú vo svojom raste napredovať. V prípade oboch klub myslí na budúcnosť a postupný posun hráčov až do prvého mužstva,“ povedal generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček.

Mladý krídelník a stredopoliar prichádzajú z Phoenix All Stars Football Academy. Spolupráca s touto futbalovou školou by mala pokračovať aj v budúcnosti. „Podarilo sa nám uzavrieť skvelé partnerstvo,“ komentoval šéf spomenutej akadémie a otec oboch chlapcov Craig Butler. „Som rád aj za svojich synov . Splnili si svoj sen a budúcnosť je pred nimi.“

„Počas našej návštevy sme spoznali klub, jeho prácu a zaujímavé výsledky rozvoja mladých futbalistov. Veríme, že na Slovensku môžeme napredovať vo svojom raste. Otec a moja akadémia na Jamajke ma pripravili na profesionálny futbal. Som rád, že prišla táto možnosť a budem sa snažiť ju zužitkovať,“ povedal Leon Bailey a Kyle Butler dodal: „Vďaka AS Trenčín môžeme pokračovať vo svojom raste na vyššej úrovni. Trenčínu chcem odovzdať to najlepšie.“

„Klub pracuje na dotiahnutí potrebných dokumentov pre legalizáciu pobytu oboch mladíkov na Slovensku. Ich predpokladaný príchod sa očakáva v priebehu jarnej časti aktuálnej sezóny,“ uvádza ďalej Rybníček.

Autor: mg
Rozpis zápasov
  Žilina
Fortuna liga, 19. kolo, 15.2.2020
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
1:1 Nitra
Fortuna liga, 18. kolo, 7.12.2019
FC Nitra - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 13.12.2019

A-tím | Kleščík a Skovajsa sa rozlúčili s AS Trenčín

Dve dlhoročné opory končia svoje pôsobenie pod Čákovým hradom. Dvojici odchovancov...

ASTV 13.12.2019

ASTV | Rozhodnite o tom, kto strelil gól mesiaca november

ASTV vám prináša novembrovú edíciu ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS...

Rozhovory 12.12.2019

Slovnaft Cup | Štvrťfinálový žreb nám určil Slovan Bratislava

Vo štvrťfinále 51. ročníka Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2019/2020...

ASTV 11.12.2019

Basketbal | Nový šport v AS Trenčín, tréningy detí trikrát do týždňa

Najmladším členom Asociácie športov sa len pred niekoľkými týždňami...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak