Aktuálne 26.2.2015

Čakáme na príchod dvoch talentovaných Jamajčanov

AS Trenčín už dávnejšie podpísal dlhoročné zmluvy s dvojicou talentovaných jamajských futbalistov. Sedemnásťročný Leon Bailey (foto) a o rok mladší Kyle Butler podpísali zmluvy do konca roka 2017. Obaja sa pod Čákovým hradom objavili už počas leta, kedy absolvovali aj niekoľko prípravných zápasov v mládežníckych tímoch AS.

„Sme veľmi radi, že sa nám podarilo získať dva obrovské futbalové talenty. Bez ostychu ich môžeme prirovnať k dvom nevybrúseným diamantom. Leon Bailey bol v hľadáčiku Ajaxu Amsterdam a Chelsea FC. Oba kluby mu ponúkli kontrakt. Tento záujem iba potvrdzuje jeho výnimočný talent. Veríme, že vo farbách AS Trenčín budú vo svojom raste napredovať. V prípade oboch klub myslí na budúcnosť a postupný posun hráčov až do prvého mužstva,“ povedal generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček.

Mladý krídelník a stredopoliar prichádzajú z Phoenix All Stars Football Academy. Spolupráca s touto futbalovou školou by mala pokračovať aj v budúcnosti. „Podarilo sa nám uzavrieť skvelé partnerstvo,“ komentoval šéf spomenutej akadémie a otec oboch chlapcov Craig Butler. „Som rád aj za svojich synov . Splnili si svoj sen a budúcnosť je pred nimi.“

„Počas našej návštevy sme spoznali klub, jeho prácu a zaujímavé výsledky rozvoja mladých futbalistov. Veríme, že na Slovensku môžeme napredovať vo svojom raste. Otec a moja akadémia na Jamajke ma pripravili na profesionálny futbal. Som rád, že prišla táto možnosť a budem sa snažiť ju zužitkovať,“ povedal Leon Bailey a Kyle Butler dodal: „Vďaka AS Trenčín môžeme pokračovať vo svojom raste na vyššej úrovni. Trenčínu chcem odovzdať to najlepšie.“

„Klub pracuje na dotiahnutí potrebných dokumentov pre legalizáciu pobytu oboch mladíkov na Slovensku. Ich predpokladaný príchod sa očakáva v priebehu jarnej časti aktuálnej sezóny,“ uvádza ďalej Rybníček.

Autor: mg
Rozpis zápasov
18:00 Žilina
Fortuna liga, 28. kolo, 4.7.2020
AS Trenčín - ŠKF Sereď
1:3 Senica
Fortuna liga, 29. kolo, 27.6.2020
FK Senica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 3.7.2020

ASTV | Van Kessel pred zápasom proti Seredi

ASTV vám prináša rozhovor s Ginom van Kesselom pred stretnutím 4. kola nadstavby Fortuna ligy...

Fanúšikovia 3.7.2020

Fanúšikovia | Informácie k zápasu proti Seredi

Základné informácie pre fanúšikov týkajúce sa víkendového domáceho zápasu 4. kola nadstavby...

ASTV 1.7.2020

Ančic | Zaujíma ma iba to, čo bude v najbližšiu sobotu

Hlavným trénerom fortunaligového tímu AS Trenčín sa na prelome týždňov stal Juraj...

A-tím 30.6.2020

Pirinen | Chcem pomôcť klubu k úspechom

Fínsky reprezentant Juha Pirinen má za sebou prvý tréning vo farbách AS Trenčín. Po pondelňajšom...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak
×
Dnes v 18:00 |
AS Trenčín
ŠKF Sereď