Aktuálne 26.2.2015

Čakáme na príchod dvoch talentovaných Jamajčanov

AS Trenčín už dávnejšie podpísal dlhoročné zmluvy s dvojicou talentovaných jamajských futbalistov. Sedemnásťročný Leon Bailey (foto) a o rok mladší Kyle Butler podpísali zmluvy do konca roka 2017. Obaja sa pod Čákovým hradom objavili už počas leta, kedy absolvovali aj niekoľko prípravných zápasov v mládežníckych tímoch AS.

„Sme veľmi radi, že sa nám podarilo získať dva obrovské futbalové talenty. Bez ostychu ich môžeme prirovnať k dvom nevybrúseným diamantom. Leon Bailey bol v hľadáčiku Ajaxu Amsterdam a Chelsea FC. Oba kluby mu ponúkli kontrakt. Tento záujem iba potvrdzuje jeho výnimočný talent. Veríme, že vo farbách AS Trenčín budú vo svojom raste napredovať. V prípade oboch klub myslí na budúcnosť a postupný posun hráčov až do prvého mužstva,“ povedal generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček.

Mladý krídelník a stredopoliar prichádzajú z Phoenix All Stars Football Academy. Spolupráca s touto futbalovou školou by mala pokračovať aj v budúcnosti. „Podarilo sa nám uzavrieť skvelé partnerstvo,“ komentoval šéf spomenutej akadémie a otec oboch chlapcov Craig Butler. „Som rád aj za svojich synov . Splnili si svoj sen a budúcnosť je pred nimi.“

„Počas našej návštevy sme spoznali klub, jeho prácu a zaujímavé výsledky rozvoja mladých futbalistov. Veríme, že na Slovensku môžeme napredovať vo svojom raste. Otec a moja akadémia na Jamajke ma pripravili na profesionálny futbal. Som rád, že prišla táto možnosť a budem sa snažiť ju zužitkovať,“ povedal Leon Bailey a Kyle Butler dodal: „Vďaka AS Trenčín môžeme pokračovať vo svojom raste na vyššej úrovni. Trenčínu chcem odovzdať to najlepšie.“

„Klub pracuje na dotiahnutí potrebných dokumentov pre legalizáciu pobytu oboch mladíkov na Slovensku. Ich predpokladaný príchod sa očakáva v priebehu jarnej časti aktuálnej sezóny,“ uvádza ďalej Rybníček.

Autor: mg
Rozpis zápasov
19:00 Trenčín
Fortuna liga, 32. kolo, 24.5.2019
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
4:0 Myjava
Fortuna liga, 31. kolo, 18.5.2019
AS Trenčín - Železiarne Podbrezová
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 19.5.2019

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Podbrezovej

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FK Železiarne Podbrezová (4:0).

ASTV 19.5.2019

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Podbrezovej

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Fortuna ligy AS Trenčín - FK Železiarne...

ASTV 18.5.2019

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Podbrezovej

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy AS Trenčín - FK...

A-tím 18.5.2019

FL | Víťazstvo proti Podbrezovej nás posunulo bližšie k záchrane

Zverenci trénera Ivana Galáda vyhrali v zápase 9. kola nadstavby o udržanie...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart
 Mercedes Benz  Corgoň  Smoker  SWAN  Machunka  VRM  slovlak