A-tím 27.2.2015

Kabína je hladná po majstrovských zápasoch, povedal Čögley

Trojmesačné čakanie na ligový futbal sa dnes končí. Zverenci trénera Martina Ševelu v prvom jarnom kole na vlastnom trávniku privítajú poslednú Banskú Bystricu v netradičnom čase o 14.30 h. Očakávať, že Dukla vzhľadom na tabuľkové postavenie iba odchodí zápas, nemožno.

„Celá kabína sa na zápas veľmi teší. Prestávka bola dlhá. Konečne sú pred nami ostré zápasy,“ povedal po piatkovom tréningu Peter Čögley, ktorý je už hladný po „ostrých“ súbojoch.

Na úvod jarnej časti čaká na jeho a spoluhráčov papierovo prijateľný súper z Banskej Bystrice. Očakávať ľahký zápas sa však už mnohým nevyplatilo. „V prvom rade musíme byť koncentrovaní a robiť každý svoju prácu najlepšie ako vie. Každý z nás dáva tímu niečo iné, každý je výnimočný niečím iným. Verím, že tímová chémia bude fungovať,“ pokračoval rodák z Trenčianskej Turnej.

Banskobystričania v jesennej časti nazbierali chudobných šestnásť bodov. Vnútroklubové problémy sa tak prejavili na tabuľkovom umiestnení, keď sa tím spod Urpína krčí s Ružomberkom na konci tabuľky. „Každý klub má svoje problémy. Viem, že u nich prišla na rad mierna obmena kádra. Príležitosť opäť dostanú mladí hráči, ktorí sú plní síl. Budú bojovať. Posilnil ich exreprezentant Had, to môže Banskobystričanom iba pomôcť,“ zamyslel sa nad situáciou u súpera Čögley.

Ako ďalej poznamenal, sila súpera tkvie najmä v silných hlavičkároch. „Hrajú jednoduchý futbal. Stredovú zónu sa snažia prekopnúť s následným centrom do šestnástky. Nešpekulujú, hrajú priamočiaro.“

Niekdajší mládežnícky reprezentant by sa v úvodnom zápase jari rád spoločne s kolegami z kabíny dobre naladil na ostatných trinásť deulov. „Fanúšikov by sme radi potešili kvalitnou hrou a dlhým držaním lopty. Jednoducho, aby sme boli po záverečnom hvizde spokojní a spoločne sa radovali,“ zakončil rozhovor Čögley.

Autor: mj
Rozpis zápasov
15:30 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 21. kolo, 1.3.2020
AS Trenčín - ŠKF Sereď
2:0 Bratislava
Fortuna liga, 20. kolo, 22.2.2020
ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 25.2.2020

Bergsen | Zaslúžili sme si viac

Náš premiérový zápas na novom Tehelnom poli mohol skončiť celkom inak. Vytvorili sme si niekoľko vyložených...

ASTV 24.2.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Slovanu Bratislava

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 20. kola Fortuna ligy proti ŠK Slovan...

Fotogalérie 22.2.2020

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Slovanu Bratislava

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti ŠK Slovan Bratislava (0:2).

ASTV 22.2.2020

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Slovanu Bratislava

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti ŠK Slovan...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak