A-tím 1.3.2015

Holúbek potvrdil streleckú formu, Rabiu sa teší z prvého presného zásahu

Trojmesačné čakanie na fortunaligový kolotoč sa skončilo. V zápase proti Banskej Bystrici (2:0) sa o všetkom rozhodlo už v prvej polovici úvodného dejstva. Na gól Jakuba Holúbeka nadviazal Ibrahim Rabiu. Zverenci trénera Martina Ševelu tak udržali kontakt s vedúcou Žilinou.

Na úvodný presný zásah nemuseli diváci na Sihoti dlho čakať. Už po necelých desiatich minútach sa dostal do zakončenia Jakub Holúbek. Netradične prsiami poslal loptu do siete a dal signál divákom, aby prvý raz vybuchli radosťou. „Gino nacentroval loptu z krídla. Neviem či chcel Jairo zakončovať, alebo mi prihrať. Loptu som dostal do dobrej pozície. Bola predo mnou už iba prázdna brána,“ povedal po zápase najlepší strelec zimnej prípravy.

V generálke na ligový ročník proti Frýdku-Místku sa presadil dva razy. Naviac trafil žrď. Vtedy povedal, že si gól odložil na Banskú Bystricu, čo sa aj potvrdilo. „Teší ma to. Dúfam, že aj v ďalších zápasoch to bude padať mne aj spoluhráčom,“ dodal s úsmevom stále mladý stredopoliar.

Prvý gól za AS strelil nigérijský stredopoliar Ibrahim Rabiu, keď ťažil z prihrávky Gina Van Kessela. „Jednoducho som sa snažil nabehnúť si do voľného priestoru. Lopta sa dostala až ku mne na zadnú žrď. Mal som dostatok priestoru aj času na dobré zakončenie. Nemohol som nedať gól,“ tešil sa 23-ročný rodák z Kana.

Niekdajší mládežnícky reprezentant Nigérie sa tak mohol tešiť nielen z presného zásahu, ale aj z prvých jarných bodov. „Pre nás je to dobrý štart do jari. Chceli sme sa rozbehnúť víťazstvom a podarilo sa nám to,“ doplnil Rabiu.

Napriek pozitívam ale bolo na výkone vidieť viacero chybičiek krásy. Najmä po prestávke sa vytratili presné prihrávky a akoby sa na kopačky vkrádala nervozita. „Tempo už nebolo podľa našich predstáv. Z našej strany to do budúcna musí byť rýchlejšie. Mrzí nás aj slabšie využívanie gólových šancí. Potrebujeme ešte zlepšiť viacero herných činností,“ zamyslel sa Holúbek.

Autor: mj
Rozpis zápasov
17:00 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 25. kolo, 4.4.2020
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
2:0 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 22. kolo, 7.3.2020
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 28.3.2020

eSports | Vyhraj turnaj FIFA20 a staň sa členom esportového tímu AS Trenčín

AS Trenčín eSports a futbalový klub AS Trenčín pripravili pre...

ASTV 25.3.2020

TiMS | Podporte svojimi 2% akadémiu AS Trenčín - This is my sen Academy

Priatelia, podporovatelia a fanúšikovia trenčianskeho futbalu....

Fanúšikovia 24.3.2020

Komunita AS Trenčín | Spolu to zvládneme

Futbalový klub AS Trenčín dlhodobo spája inštitúcie, firmy a obchodné spoločnosti za účelom...

Aktuálne 21.3.2020

FL | Fortuna liga odložená do konca apríla

Najbližšie týždne budú kľúčové, ak sa bude hrať, tak až v máji. Rozhodlo o tom piatkové online...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak