Aktuálne 11.3.2015

Kapitán Šemrinec tlak necítil, po góle sa zaprisahal

Pri neúčasti Petra Kleščíka v základnej jedenástke proti Žiline si navliekol kapitánsku pásku. Po vzore Miloša Volešáka ju na ruke opäť mal brankár, tentoraz Igor Šemrinec. Prvý raz a hneď vo veľmi dôležitom zápase.

„Bolo to rozhodnutie realizačného tímu. Jedno je ale isté. Keby Kleščo nastúpil, tak by som mu ju hneď odovzdal. Všetci v kabíne vieme, že práve on je kapitánom a lídrom na ihrisku aj mimo neho,“ povedal po zápase Igor Šemrinec.

Mať na ruke kapitánsku pásku nie je pre hráčov rutinná záležitosť. A už vôbec nie v šlágri kola. Pre niekoho by to bol záväzok, ktorý by mu zväzoval nohy, v prípade gólmanov aj ruky. U rodáka z Prievidze to neplatilo. „Pred toľkými vynikajúcimi fanúšikmi som inak ako v kľude ani nemohol byť. Bodaj by bolo podobných zápasov v našej lige čo najviac. Nebol som z pásky nervózny. Bolo pre mňa česť mať ju na rukáve v majstrovskom zápase. Počas deväťdesiatich minút som sa sústredil na vlastný výkon a veci, ktoré dokážem ovplyvniť,“ doplnil dvadsaťsedemročný brankár.

Kapitánske skúsenosti gólmana mohol čerpať od niekdajšieho spoluhráča Miloša Volešáka, ktorý takýmto spôsobom priviedol Trenčín do európskeho pohára číslo dva. Lenže, predsalen je z vlastnej šestnástky náročnejšie komunikovať s rozhodcami. „Aj brankár môže zo svojho postavenia za určitých okolností riešiť situácie z bránkovej čiary, pokiaľ je na to čas a priestor. Čegy a Holub boli mojimi predĺženými rukami. Na základe dlhoročných skúseností vedia komunikovať s rozhodcami,“ vysvetľoval Šemrinec.

Pri jedinom góle v jeho sieti si vnútorne vynadal. Hoci Mihalík trafil loptu perfektne, cítil, že mohol strelu z väčšej vzdialenosti vytesniť. „Zaprisahal som sa, že do konca zápasu už nemôžem inkasovať. Predsavzatie sa mi podarilo naplniť,“ doplnil na záver najbradatejší brankár v lige.

Autor: mj
Rozpis zápasov
17:00 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 25. kolo, 4.4.2020
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
2:0 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 22. kolo, 7.3.2020
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 28.3.2020

eSports | Vyhraj turnaj FIFA20 a staň sa členom esportového tímu AS Trenčín

AS Trenčín eSports a futbalový klub AS Trenčín pripravili pre...

ASTV 25.3.2020

TiMS | Podporte svojimi 2% akadémiu AS Trenčín - This is my sen Academy

Priatelia, podporovatelia a fanúšikovia trenčianskeho futbalu....

Fanúšikovia 24.3.2020

Komunita AS Trenčín | Spolu to zvládneme

Futbalový klub AS Trenčín dlhodobo spája inštitúcie, firmy a obchodné spoločnosti za účelom...

Aktuálne 21.3.2020

FL | Fortuna liga odložená do konca apríla

Najbližšie týždne budú kľúčové, ak sa bude hrať, tak až v máji. Rozhodlo o tom piatkové online...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak