A-tím 19.3.2015

Takéto víťazstvo chutí viac, povedal Lobotka

Záverečné minúty stredajšieho pohárového súboja priniesli na Sihoti neuveriteľný príval pozitívnej energie. Mužstvo trénera Martina Ševelu sa nevzdalo a nezastavilo ho ani prísne vylúčenie. Po víťazstve nad Slovanom Bratislava 2:1 (0:0) si tak zahráme semifinále Slovnaft Cupu.

Dvojnásobný výbuch radosti zakončil v kabíne známy pokrik „This is my sen“. Práve ten, ktorý možno počuť po každom trojbodovom zápase. Po konfrontácií so Slovanom však chutil ešte o niečo viac. Tím okolo súčasného kapitána Igora Šemrinca dokázal, že má v sebe niečo, čo sa nedá naučiť. Že dokáže otočiť zápas za podmienok, kedy by iní ťažko hľadali vnútornú silu. Nezložili sa za nepriaznivého stavu, ani keď po druhej žltej karte musel z ihriska odísť Matúš Bero. „Tie pocity sú neopísateľné. Ukázali sme, čo v nás je. O to viac chutí víťazstvo,“ povedal po záverečnom hvizde Stanislav Lobotka plný emócií.

V podobnej situácií sme sa ocitli aj v dôležitom jesennom zápase proti Žiline (2:2). Vtedy sme v poslednej minúte dokázali vyrovnať výsledok a rovnako sme hrali o jedného muža v poli menej. Rodák z Veľkej Hradnej pripojil recept, ako sa v podobných situáciách zachovať. „Jednoducho na to nemyslieť. Stala sa chyba. Matúš dvakrát nešťastne trafil protihráča. Vo viacerých zápasoch nás podržal. Teraz sme mu to vrátili a otočili výsledok. Hrali sme aj za neho.“

Dva góly do siete brankára Krnáča padli v rozpätí šiestich minút. Najskôr vyrovnal Jairo a následne sám pred gólmanom nezaváhal Gino Van Kessel. „Dôležitá je sebadôvera. Ani na okamih sme si nepripustili, že by tento zápas bol pre nás v pohári posledný,“ vysvetľoval strelec druhého gólu.

Aj on si do sýtosti užil gólové opojenie. Deväť minút pred koncom rozpútal na tribúnach hotové šialenstvo. „Veľa času sme na gól nemali. Postup nesmierne teší. Sú pred nami ďalšie výzvy. V pohári chceme ísť ďalej,“ dodal rodák z Alkmaaru.

Autor: mj
Rozpis zápasov
17:00 Nitra
Fortuna liga, 26. kolo, 11.4.2020
FC Nitra - AS Trenčín
2:0 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 22. kolo, 7.3.2020
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
esport 4.4.2020

eSports | Nový hráč FIFA tímu prišiel z This is my sen Academy

Päť dní trvajúci online turnaj FIFA pre hráčov na PS4 má svojho víťaza. Bez...

ASTV 3.4.2020

eSports | Vrcholí turnaj na PS4 o miesto vo FIFA tíme AS Trenčín

Päť dní trvajúci turnaj FIFA20 pre hráčov na PS4 dnes podvečer vyvrcholí...

Sieň slávy 1.4.2020

SSTNF | Zomrel člen Siene slávy a bývalý reprezentant Dušan Bartovič

Vo veku 76 rokov dnes zomrel ďalší z členov nezabudnuteľnej generácie...

ASTV 29.3.2020

Archív | Prvé video v histórii ASTV je z Wiganu

V závere roka 2011 vznikla klubová televízia - ASTV. Odvtedy získala už viac ako päť tisíc...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak