A-tím 23.3.2015

Rabiu chce potenciál využiť v prospech tímu

V jarných zápasoch Fortuna ligy strelil už druhý gól. Nigérijský stredopoliar Ibrahim Rabiu skóroval aj v sobotňajšom zápase proti Dunajskej Strede (3:0) a definitívne tak priklonil misky váh na stranu AS.

„Cítim sa skvele. Som spokojný s tým, čo sa nám podarilo predviesť. Hrali sme dobre. Dodržiavali inštrukcie od trénerov. Išli sme v ústrety víťazstvu. Možno sa z tribúny zdalo, že to bol ľahký zápas, ale opak bol pravdou,“ povedal po záverečnom hvizde Ibrahim Rabiu.

Niekdajší mládežnícky reprezentant Nigérie postupnými krokmi zlepšuje výkonnosť. Spoločne so Stanislavom Lobotkom vytvárajú na ihrisku dvojicu, ktorá sa stáva postrachom súperov. Naviac, ku kreatívnemu riešeniu zápasových situácií, pridáva aj produktivitu. „Vždy verím, že sa mi podarí streliť nejaký ten gól. Chcem svoj potenciál využiť v prospech tímu. Tužím byť prospešný pre kolektív. Práve preto sa snažím pracovať čo najpoctivejšie,“ pokračoval 24-ročný rodák z Kana.

Oslavu gólu do siete Martina Polačeka poňal netradične. Po jeho strelení si kľakol na kolená a pobozkal trávnik. Aj týmto spôsobom chcel vzdať česť klubu, ktorý je súčasťou jeho života. „Bolo to spontánne. Niekto beží za fanúšikmi a objíma sa s nimi. Ja som to v danom okamihu cítil tak, ako som urobil. Máme skvelých priaznivcov. Sme ako malá rodina. Každý z nich fandí zo srdca a to je dôležité. Rád by som sa im poďakoval. Pracujeme tvrdo, aby boli s nami spokojní,“ doplnil Rabiu.

Po skončení zápasu sa už tradične ozývali z kabíny víťazné pokriky. „Pre nás je to cesta dostať zo seba všetky nahromadené emócie. Každý z nás sa teší, že si môže schuti zakričať. Je to znak, že sme na dobrej ceste,“ prízvukoval v závere niekdajší hráč Kilmarnocku, PSV Eindhoven, Sporting Lisabon a Celtic Glasgow.

Autor: mj
Rozpis zápasov
17:00 Nitra
Fortuna liga, 26. kolo, 11.4.2020
FC Nitra - AS Trenčín
2:0 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 22. kolo, 7.3.2020
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
esport 4.4.2020

eSports | Nový hráč FIFA tímu prišiel z This is my sen Academy

Päť dní trvajúci online turnaj FIFA pre hráčov na PS4 má svojho víťaza. Bez...

ASTV 3.4.2020

eSports | Vrcholí turnaj na PS4 o miesto vo FIFA tíme AS Trenčín

Päť dní trvajúci turnaj FIFA20 pre hráčov na PS4 dnes podvečer vyvrcholí...

Sieň slávy 1.4.2020

SSTNF | Zomrel člen Siene slávy a bývalý reprezentant Dušan Bartovič

Vo veku 76 rokov dnes zomrel ďalší z členov nezabudnuteľnej generácie...

ASTV 29.3.2020

Archív | Prvé video v histórii ASTV je z Wiganu

V závere roka 2011 vznikla klubová televízia - ASTV. Odvtedy získala už viac ako päť tisíc...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak