Aktuálne 2.5.2015

Sme AS Trenčín a sme víťazmi Slovnaft Cupu, povedal hrdo Bero

Po záverečnej penalte zažíval skvelé pocity. Stredopoliar Matúš Bero vyhral prvú veľkú trofej medzi mužmi. Iba devätnásťročný reprezentant si víťazstvo v Slovnaft Cupe užíval, hoci v priebehu druhého polčasu pre zranenie lýtka odstúpil.

„Ani neviem opísať ako sa cítim. Bolo to niečo krásne. Tento moment nám už nikto nezoberie. Všetci sme na seba naskákali a oslavovali. Presne pre tieto chvíle sa oplatí hrať futbal. Sme AS Trenčín a sme víťazmi Slovnaft Cupu,“ povedal v piatok večer Matúš Bero.

Víťazstvo v národnom pohári vo svojej zatiaľ krátkej kariére radí na vrchol. „Je to niečo nádherné, ale verím, že je to iba začiatok. Vieme o čo hráme ďalej a teraz nás už zaujíma iba to, čo môžeme dosiahnuť v blízkej budúcnosti. Dáme do toho všetko,“ pokračoval rodák zo Zamaroviec.

V zápase sa mohol strelecky presadiť. V prvom polčase rozozvučal brvno senickej brány, ktoré sa trasie hádam doteraz. „Prihrávka od Jaira bola geniálna. Z podobných pozícií musím dávať góly. V tom je rozdiel medzi priemernými a nadpriemernými hráčmi,“ dodal jeden z najväčších talentov slovenského futbalu.

Zápas pod Tatrami napokon napriek veľkej snahe nedohral. Po hodine hry ho vystriedal Ryan Koolwijk. Maturanta na obchodnej akadémií trápila bolesť v lýtku, a tak zo zápasu odstúpil. „Nejedná sa o nič vážne. V daných chvíľach ma však bolesť limitovala,“ poznamenal na margo striedania.

Čas na oslavy Ševelovej družine nezostal. Krátke oslavy na štadióne a v autobuse vystriedal v sobotu popoludňajší tréning. Už v utorok čaká na hráčov dôležitý fortunaligový zápas proti Košiciam. „Dôležité bude dobre zregenerovať a pripraviť sa na ďalší zápas. Hráme predsa o titul. Ak by niekomu chýbali sily, máme dostatok hráčov na to, aby ho adekvátne nahradil ďalší z nás,“ poznamenal na záver odhodlane Bero.

Autor: mj
Rozpis zápasov
17:00 Žilina
Fortuna liga, 27. kolo, 13.6.2020
AS Trenčín - FK Pohronie
4:0 Trenčín
Prípravný, 29.5.2020
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
basketbal 1.6.2020

Basketbal | Tréningy odštartovali, klub privítal zaujímavého hosťa

Po futbalistoch a florbalistoch začali zásluhou uvoľnenia karanténnych...

Fotogalérie 31.5.2020

Fotogaléria | Prípravný zápas proti FC Spartak Trnava

Fotogaléria z prípravného zápasu proti FC Spartak Trnava (4:0).

ASTV 30.5.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti FC Spartak Trnava

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti FC Spartak Trnava (4:0).

ASTV 30.5.2020

ASTV | Tréner Hrnčár a Igor Šemrinec po zápase proti Spartaku Trnava

Tréner Norbert Hrnčár a brankár Igor Šemrinec pre ASTV po prípravnom...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak