Aktuálne 2.5.2015

Sme AS Trenčín a sme víťazmi Slovnaft Cupu, povedal hrdo Bero

Po záverečnej penalte zažíval skvelé pocity. Stredopoliar Matúš Bero vyhral prvú veľkú trofej medzi mužmi. Iba devätnásťročný reprezentant si víťazstvo v Slovnaft Cupe užíval, hoci v priebehu druhého polčasu pre zranenie lýtka odstúpil.

„Ani neviem opísať ako sa cítim. Bolo to niečo krásne. Tento moment nám už nikto nezoberie. Všetci sme na seba naskákali a oslavovali. Presne pre tieto chvíle sa oplatí hrať futbal. Sme AS Trenčín a sme víťazmi Slovnaft Cupu,“ povedal v piatok večer Matúš Bero.

Víťazstvo v národnom pohári vo svojej zatiaľ krátkej kariére radí na vrchol. „Je to niečo nádherné, ale verím, že je to iba začiatok. Vieme o čo hráme ďalej a teraz nás už zaujíma iba to, čo môžeme dosiahnuť v blízkej budúcnosti. Dáme do toho všetko,“ pokračoval rodák zo Zamaroviec.

V zápase sa mohol strelecky presadiť. V prvom polčase rozozvučal brvno senickej brány, ktoré sa trasie hádam doteraz. „Prihrávka od Jaira bola geniálna. Z podobných pozícií musím dávať góly. V tom je rozdiel medzi priemernými a nadpriemernými hráčmi,“ dodal jeden z najväčších talentov slovenského futbalu.

Zápas pod Tatrami napokon napriek veľkej snahe nedohral. Po hodine hry ho vystriedal Ryan Koolwijk. Maturanta na obchodnej akadémií trápila bolesť v lýtku, a tak zo zápasu odstúpil. „Nejedná sa o nič vážne. V daných chvíľach ma však bolesť limitovala,“ poznamenal na margo striedania.

Čas na oslavy Ševelovej družine nezostal. Krátke oslavy na štadióne a v autobuse vystriedal v sobotu popoludňajší tréning. Už v utorok čaká na hráčov dôležitý fortunaligový zápas proti Košiciam. „Dôležité bude dobre zregenerovať a pripraviť sa na ďalší zápas. Hráme predsa o titul. Ak by niekomu chýbali sily, máme dostatok hráčov na to, aby ho adekvátne nahradil ďalší z nás,“ poznamenal na záver odhodlane Bero.

Autor: mj
Rozpis zápasov
14:00 Žilina
Fortuna liga, 16. kolo, 23.11.2019
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
3:1 Dunajská Streda
Fortuna liga, 15. kolo, 9.11.2019
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 14.11.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#34)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

Rozhovory 11.11.2019

Koolwijk | Zápas rozhodli naše chyby

Sériu siedmich ligových stretnutí bez plného bodového zisku sme zastavili cenným víťazstvom proti...

ASTV 11.11.2019

ASTV | Artur Gajdoš strelil gól mesiaca september

ASTV vám prináša meno víťaza ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS Trenčín za...

ASTV 10.11.2019

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 15. kola Fortuna ligy proti DAC 1904...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak