A-tím 6.5.2015

Bero výhru venoval Holúbekovi

Popradské finále pre problémy s lýtkom nedohral, no proti Košiciam bol opäť jednou z najdôležitejších postáv zápasu. Matúš Bero strelil jediný gól zápasu proti Košiciam (1:0), vďaka čomu si mužstvo trénera Martina Ševelu udržalo vedenie na čele fortunaligovej tabuľky.

V zápase proti tímu z východného Slovenska padol iba jeden gól. A to do siete košického brankára. Ďalšie tri body tak zostali pod hradom Matúša Čáka. Cenné víťazstvo sa nerodilo ľahko. Poctivá defenzíva súpera robila málo chýb. „Dôležité sú body. Každú výhru si vážime. Triumf venujeme Jakubovi Holúbekovi, ktorý v deň zápasu absolvoval operáciu,“ povedal po zápase Matúš Bero.

Práve on bol jediným strelcom duelu. V druhej polovici prvého polčasu ťažil z dobrej práce Jaira a pod brvno zavesil víťazný zásah. „Jairo odviedol kus roboty. Ponúkol mi loptu ako na podnose. Nemohol som neskórovať,“ pokračoval spokojne Bero.

Mladému stredopoliarovi to padá. V jarných bojoch strelil už piaty gól, no stále vidí vo svojej hre rezervy. „Vždy sa dá niečo zlepšiť. Spaľujem priveľa vyložených gólových príležitostí. Rád by som sa dostal na úroveň tri šance - jeden gól,“ prízvukoval rodák zo Zamaroviec.

Finálový zápas Slovenského pohára reprezentant do 21 rokov nedohral. Pre problémy s lýtkom zišiel z ihriska po hodine hry. Mal tak viac času na regeneráciu ako ostatní. A práve faktor únavy v závere zápasu s Košicami robil svoje. „Na konci sme už neboli takí energickí ako na začiatku. Práve preto si podobné výhry vážime viac. Ideme ďalej. Máme pred sebou ešte kus práce. Náš sen je opäť o krôčik bližšie,“ dodal na záver 19-ročný maturant.

Autor: mj
Rozpis zápasov
14:00 Nitra
Fortuna liga, 18. kolo, 7.12.2019
FC Nitra - AS Trenčín
0:1 Žilina
Fortuna liga, 17. kolo, 30.11.2019
AS Trenčín - FK Pohronie
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 7.12.2019

ASTV | Tréner Hrnčár pred zápasom proti Nitre

ASTV vám prináša rozhovor s trénerom Norbertom Hrnčárom pred stretnutím 18. kola Fortuna ligy...

ASTV 6.12.2019

Movember | Spoločná kampaň zachránila ľudský život

Futbalisti AS Trenčín sa opäť zapojili do celosvetovej kampane označovanej ako...

ASTV 6.12.2019

ASTV | Nicolas Kapuš strelil gól mesiaca október

ASTV vám prináša meno víťaza ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS Trenčín za...

ASTV 4.12.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#36)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak