A-tím 7.5.2015

V Senici to bude boj o každú loptu, prorokuje Ramón

Iba štyri dni po domácom triumfe nad Košicami (1:0) nastúpia zverenci trénera Martina Ševelu na pôde Senice. S finálovým súperom zo Slovnaft Cupu sa tak stretnú opäť po týždni. Zápas sa začína v piatok o 19.00 h.

Záhorákom po neúspešnom finálovom súboji nezostáva nič iné, iba víťaziť. Pondelkový zápas proti Slovanu Bratislava ich zosadil zo štvrtej priečky, ktorá by im za určitých okolností zabezpečovala účasť v predkole Európskej ligy. „Seničania sú silným tímom. Majú svoju kvalitu. Sú nebezpeční najmä v rýchlych protiútokoch a po rohových kopoch,“ zamyslel sa po štvrtkovom tréningu Ramón.

Zápasy na pôde Senice sa nám po návrate medzi futbalovú elitu nedaria podľa predstáv. Práve preto je najvyšší čas vylepšiť vzájomnú štatistiku. To si želá aj Ramón. „Môže to byť zápas o jednom góle. Kto ho dá, zvíťazí. Očakávam kvalitný zápas z oboch strán. Nečaká nás nič jednoduché. Bude to ako vždy v Senici tuhý boj o každú loptu,“ pokračoval brazílsky internacionál.

Seničania majú vo svojom strede najlepšieho strelca Fortuna ligy Jana Kalabišku. O jeho kvalitách sme sa mohli presvedčiť aj v popradskom finále Slovnaft Cupu, kde sa presadil hlavičkou v predĺžení. „Je to skutočne veľmi nebezpečný hráč. Nie nadarmo strelil najviac gólov spomedzi všetkých. Budeme si ho musieť postrážiť. Senica má veľkú silu v ofenzíve. Určite netreba zabúdať na Tomáša Kóňu alebo Filipa Hlohovského,“ prízvukoval stabilný člen základnej jedenástky.

Zápasy v rýchlom slede hráčom vyhovujú. Napriek tomu zanechali na nich stopy únavy. „Radšej hráme ako trénujeme. Tak to tu máme. V januári a februári sme sa poctivo pripravovali. Pracovali sme na fyzickej kondícií. Dovolím si tvrdiť, že sme na tom lepšie ako väčšina tímov našej ligy,“ dodal na záver 24-ročný stopér.

Autor: mj
Rozpis zápasov
14:00 Žilina
Fortuna liga, 16. kolo, 23.11.2019
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
3:1 Dunajská Streda
Fortuna liga, 15. kolo, 9.11.2019
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 21.11.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#35)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

Rozhovory 21.11.2019

Hrnčár | Bez dodržiavania pravidiel to nepôjde

Tri ligové zápasy, jeden pohárový a necelý mesiac na lavičke AS Trenčín má za sebou Norbert...

ASTV 20.11.2019

ASTV | Návrat k atmosfére šiesteho večera Siene slávy

ASTV vám prináša filmový návrat k atmosfére šiesteho slávnostného večera Siene slávy...

Sieň slávy 19.11.2019

SSTnF | Exkluzívne rozhovory z inauguračného večera Siene slávy 2019

Návrat ASTV k inauguračnému večeru Siene slávy trenčianskeho futbalu...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak