Aktuálne 22.5.2015

Čögley prežil neopísateľné pocity, Bero popri oslavách zmaturoval

Stredajším večerom sa sny premenili na skutočnosť. Veď tímu okolo kapitána Petra Kleščíka sa podarilo vybojovať premiérový titul.

„Verím, že absolvujeme iba výklus,“ utrúsil s úsmevom Peter Čögley. Aj on si dosýta užil prvotné oslavy. „Boli to neopísateľné pocity. Niečo také som zažil prvý raz v živote. Všetci sme na seba naskákali a kričali. Keď rozhodca odpískal koniec zápasu v Žiline, všetkých nás pohltila eufória, radosť a nadšenie.“

Podľa slov skúseného obrancu bola základom úspechu vynikajúca partia, ktorá dokázala spolu držať v dobrom i zlom. „V zimnom období sme káder doplnili vhodnými hráčmi zo zahraničia a postupnými krokmi sme šli za svojim cieľom,“ zamyslel sa rodák z Trenčianskej Turnej.

V júli nás čakajú boje v predkole Ligy majstrov. Dnes je známe, že nastúpime v druhom predkole proti jednému z nasadených tímov. „Priznám sa, nad Ligou majstrov som ešte veľmi nepremýšľal, rozhodne sa na ňu však teším,“ pokračoval niekdajší mládežnícky reprezentant Slovenska.

Sobotný zápas proti Žiline už nič nerieši, napriek tomu sa zverenci trénera Martina Ševelu túžia rozlúčiť s domácim prostredím víťazne. „Zodpovedne sa na zápas pripravíme. Chceme sa s fanúšikmi radovať z víťazstva. Doma sme neprehrali, takže túto peknú sériu hodláme natiahnuť,“ dodal odhodlane Čögley.

Zatiaľ, čo zvyšok kabíny bol v klubových farbách, Matúš Bero prišiel na štvrtkový tréning v obleku. Nie preto, že by chcel byť iný ako ostatní, ale preto, že práve v ten deň ukončil maturitný týždeň. Na štadión to mal iba cez ulicu, ústnou skúškou z ekonomiky ukončil pôsobenie na obchodnej akadémii. „Cítim sa skvelo. Splnil som dva dôležité ciele. Sme majstri a zároveň som aj úspešne ukončil strednú školu,“ povedal Bero.

Ako poznamenal, nosiť oblek mu problém nerobí, veď ho možno v budúcnosti bude používať ako súčasť klubovej kultúry v niektorom z európskych tímov. Učitelia mu pri „skúške dospelosti“ nič nedarovali a všetko si podobne ako na ihrisku musel vybojovať sám. „Vedeli o mne, že som športovec. Niekomu to sedí, inému nie. Som rád, že som maturity úspešne zvládol a môžem si dosýta užiť majstrovské oslavy,“ doplnil objav ligovej jari.

Autor: astn
Rozpis zápasov
14:00 Žilina
Fortuna liga, 16. kolo, 23.11.2019
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
3:1 Dunajská Streda
Fortuna liga, 15. kolo, 9.11.2019
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 17.11.2019

Fotogaléria | Sieň slávy trenčianskeho futbalu 2019

Fotogaléria Petra Kapustu zo slávnostného večera Siene slávy trenčianskeho futbalu 2019...

Sieň slávy 17.11.2019

SSTnF | Do Siene slávy vstúpili Pokorný, Navrátil a Ančic

Novými členmi Siene slávy trenčianskeho futbalu (SSTnF) sa počas uplynulého...

ASTV 14.11.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#34)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

Rozhovory 11.11.2019

Koolwijk | Zápas rozhodli naše chyby

Sériu siedmich ligových stretnutí bez plného bodového zisku sme zastavili cenným víťazstvom proti...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak