A-tím 1.6.2015

Skovajsovi k prvému gólu zablahoželal Čögley

Nastúpil na svoj štvrtý zápas v najvyššej súťaži a v základnej zostave sa ocitol iba druhý raz v kariére. Napriek tomu si z pozície stopéra otvoril ligový strelecký účet. Mladík Lukáš Skovajsa pridal náš tretí gól v sobotňajšej rozlúčke s úspešnou sezónou na ihrisku ViOnu Zlaté Moravce (3:1).

Tréner Martin Ševela dal väčšiu príležitosť hráčom, ktorí pravidelne nenastupujú, aby predviedli svoje schopnosti. Jedným z nich bol aj Skovajsa, ktorý celých deväťdesiat minút vo Fortuna lige absolvoval druhý raz. „Hralo sa mi dobre. Spoluhráči ma podporovali. To vždy pridá na pohode. Tréner mi dal úlohy ako každému inému strednému obrancovi. V prvom rade som mal poctivo brániť,“ povedal po stretnutí nádejný mladík.

Dvadsaťjedenročný rodák zo Zamaroviec si zápas užíval. „Vypracovali sme si viaceré šance a pri trocha väčšej efektivite sme mohli zvíťaziť aj vyšším rozdielom. Mrzí ma gól na konci zápasu. Vzadu sme chceli hrať na nulu, ale nevyšlo to.“

Necelých desať minút pred koncom zápasu to bol práve on, kto uzavrel gólový účet AS v tomto ročníku na čísle 67. „Ryan (Koolwijk) kopol roh na zadnú tyč. Videl som voľný priestor, nabehol som si do neho a lopta sa dostala až ku mne. Poslal som ju do siete. Nebolo v tom veľa streleckého umenia,“ opísal prvý súťažný gól v najvyššej súťaži niekdajší mládežnícky reprezentant Slovenska.

Zatiaľ, čo Peter Čögley čaká na prvý gól už bez mála 150 zápasov, Lukášovi Skovajsovi sa ho podarilo streliť po štyroch zápasoch. Skúsený obranca na svojho mladšieho kolegu však nežiarli. „Čegy je tímový hráč. Robí pre kabínu veľmi veľa. Nehneval sa, že práve on nebol tým strelcom. Práve naopak, tešil sa so mnou a úprimne mi zablahoželal,“ dodal na záver s úsmevom Skovajsa.

Autor: mj
Rozpis zápasov
Slovnaft Cup, 3. kolo, 21.9.2021
FK Rača - AS Trenčín
17:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 9. kolo, 24.9.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 22.9.2021

Hlinka | Rača nám zápas nedarovala

ASTV vám prináša rozhovor s trénerom Petrom Hlinkom po zápase 3. kola Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0).

ASTV 22.9.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 3. kola Slovnaft Cupu 2021/2022 proti FK Rača...

A-tím 21.9.2021

SC | Postup do ďalšieho kola domáceho pohára cez FK Rača

Zverenci trénera Petra Hlinku vyradili v treťom kole Slovnaft Cupu treťoligový FK...

A-tím 21.9.2021

Naživo | Záznam zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

Záznam zo zápasu Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0) prináša futbalnet.tv.

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa