Aktuálne 3.6.2015

Tréner prikázal premiantovi Jančovi, aby sa nebál hrať

Osemnásť rokov oslávi až v polovici letných prázdnin, no už má za sebou premiéru vo Fortuna lige. Denis Jančo nastúpil na ihrisku Zlatých Moraviec na posledných sedem minút riadneho hracieho času a užil si ich naplno.

O tom, že zasiahne do zápasu, sa dozvedel až priamo počas zápasu. Keď sa za postrannou čiarou rozcvičoval so spoluhráčmi, tréner ukázal práva na neho. „Veľkú nervozitu som nepociťovali. Vyhrávali sme o tri góly, takže už bolo v podstate o všetkom rozhodnuté,“ povedal na úvod zamarovský rodák.

Ofenzívne ladený záložník sa snažil, aby si pobyt na ihrisku maximálne užil. „Hralo sa mi výborne. Loptu som mal na nohe dosť často. Ochutnal som, aké je hrať proti mužom. Je to skvelá skúsenosť. Tréner mi povedal, nech hrám jednoducho a vyskúšam aj nábehy za obranu. Jednoducho, aby som sa nebál hrať,“ pokračoval Jančo.

Práve Denis Jančo bol jedným z prvých zúčastnených v projekte klubu pod názvom „Mladý hráč mesiaca“, ktorý má motivovať nádejných futbalistov AS Trenčín. Začiatkom roku 2012 mal šancu ako člen „pätnástky“ nakuknúť do kabíny a zatrénovať si s „áčkom“. Celkovo bol tretím z mladíkov, ktorí absolvovali tréningovú jednotku s prvým mužstvom (viac priložené video ASTV). Ešte pred ním sa dostalo tejto pocty Michalovi Valjentovi a Richardovi Beďatšovi. „Na to obdobie si spomínam veľmi dobre, hoci je to už dávno. Bolo to moje prvé skúsenosti s mužmi. Cítil som sa skvele a som rád, že niečo podobné môžu mladí hráči absolvovať,“ pochvaľoval si mládežnícky reprezentant Slovenska.

V sobotu premiéra vo Fortuna lige, v nedeľu pomohol dorastu k striebru 

Dnes už má možnosť byť súčasťou kabíny prvého tímu, s ktorým absolvuje väčšinu tréningov. S výberom do 19 rokov trénuje poväčšinou iba pred zápasmi. Jeden dôležitý „devätnástka“ absolvovala v nedeľu, keď vyhrala v Banskej Bystrici (2:1) a získala strieborné medaily, hoci v polčasovej prestávke ťahala za kratší koniec. „Príliš sme si nepripúšťali tlak. Jednoducho sme šli do zápasu s cieľom zvíťaziť ako v každom inom zápase. Podarilo sa nám nepriaznivý výsledok otočiť. Po zápase nasledovali klasické pokriky a panovala skvelá nálada,“ poodhalil nedeľnú radosť z titulu vicemajstra Jančo.

Autor: mj
Rozpis zápasov
Slovnaft Cup, 3. kolo, 21.9.2021
FK Rača - AS Trenčín
17:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 9. kolo, 24.9.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 22.9.2021

Hlinka | Rača nám zápas nedarovala

ASTV vám prináša rozhovor s trénerom Petrom Hlinkom po zápase 3. kola Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0).

ASTV 22.9.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 3. kola Slovnaft Cupu 2021/2022 proti FK Rača...

A-tím 21.9.2021

SC | Postup do ďalšieho kola domáceho pohára cez FK Rača

Zverenci trénera Petra Hlinku vyradili v treťom kole Slovnaft Cupu treťoligový FK...

A-tím 21.9.2021

Naživo | Záznam zo zápasu Slovnaft Cupu proti Rači

Záznam zo zápasu Slovnaft Cupu proti FK Rača (3:0) prináša futbalnet.tv.

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa