Aktuálne 16.6.2015

Jairo zostal v Európe, Bero regeneroval na horách

Po dvojtýždňovej pauze naskočil v pondelok tím okolo kapitána Petra Kleščíka do prípravy na jesennú časť. Hráči sa tak po krátkom čase opäť stretli. V pozitívnej nálade absolvovali prvý tréning v domácich podmienkach na Sihoti.

Krátky čas na regeneráciu využil najlepší strelec tímu z uplynulého ročníka Jairo na pobyt v Taliansku spolu s manželkou. Následne sa už pripravoval v Trenčíne, pretože nechcel vypadnúť zo zažitého rytmu. „Veľa času na oddych nebolo, no rozhodne mi to nevadí. Som rád, keď sa niečo deje. Domov do Brazílie som nešiel, zostali sme s rodinou v Európe,“ povedal 23-ročný zakončovateľ.

Aj v novom ročníku by rád pokračoval v kvalitných výkonoch a rád by nadviazal na deväť gólov z ročníka 2014/2015. „Cítim sa dobre. Máme za sebou výborné výsledky, na ktoré chceme nadviazať aj teraz. Vezieme sa na dobrej vlne, no musíme ju potvrdzovať aj naďalej,“ doplnil Jairo.

O niečo kratšiu prestávku má za sebou Matúš Bero, ktorý počas voľných dní absolvoval prípravné stretnutie reprezentačnej „dvadsiatky“ proti Poľsku. „Pár dní som ležal v posteli s horúčkami, ale už som v poriadku. S otcom sme boli na horách v okolí Terchovej, kde som sa snažil psychicky zregenerovať,“ poodhalil niečo z dní zaslúženého voľna čerstvý maturant.

Počas jarnej časti sa vyprofiloval na jednu z najvýraznejších osobností kolektívu a z nastoleného tempa nemieni poľaviť. „Mám túžby a ciele, idem si za svojim. Je predo mnou ešte veľa práce. Najmä na detailoch,“ prízvukoval rodák zo Zamaroviec.

Jednou z nich je blížiaca sa kvalifikácia Ligy majstrov. Akého súpera by si želal Matúš Bero? „Radšej by som si vybral Celtic Glasgow ako nepríjemných, no papierovo menej atraktívnych súperov typu Razgrad alebo Borisov.“

Autor: mj
Rozpis zápasov
17:00 Žilina
Fortuna liga, 12. kolo, 20.10.2019
AS Trenčín - FK Senica
2:2 Žilina
Fortuna liga, 11. kolo, 6.10.2019
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 18.10.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#31)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

ASTV 18.10.2019

Hviezdy deťom | Tohtoročný výťažok prekročil 30 000 €

Jedenásty ročník charitatívneho podujatia Hviezdy deťom priniesol všetko, čo ho...

Rozhovory 17.10.2019

Kohler | Chcem, aby sa klub vrátil k svojim koreňom

Šiesta priečka je vysvedčením prvého mužstva AS Trenčín po polovici základnej časti...

ASTV 16.10.2019

ASTV | Nicolas Kapuš strelil gól mesiaca august

ASTV vám prináša meno víťaza ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS Trenčín za august....

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak