Aktuálne 16.6.2015

Jairo zostal v Európe, Bero regeneroval na horách

Po dvojtýždňovej pauze naskočil v pondelok tím okolo kapitána Petra Kleščíka do prípravy na jesennú časť. Hráči sa tak po krátkom čase opäť stretli. V pozitívnej nálade absolvovali prvý tréning v domácich podmienkach na Sihoti.

Krátky čas na regeneráciu využil najlepší strelec tímu z uplynulého ročníka Jairo na pobyt v Taliansku spolu s manželkou. Následne sa už pripravoval v Trenčíne, pretože nechcel vypadnúť zo zažitého rytmu. „Veľa času na oddych nebolo, no rozhodne mi to nevadí. Som rád, keď sa niečo deje. Domov do Brazílie som nešiel, zostali sme s rodinou v Európe,“ povedal 23-ročný zakončovateľ.

Aj v novom ročníku by rád pokračoval v kvalitných výkonoch a rád by nadviazal na deväť gólov z ročníka 2014/2015. „Cítim sa dobre. Máme za sebou výborné výsledky, na ktoré chceme nadviazať aj teraz. Vezieme sa na dobrej vlne, no musíme ju potvrdzovať aj naďalej,“ doplnil Jairo.

O niečo kratšiu prestávku má za sebou Matúš Bero, ktorý počas voľných dní absolvoval prípravné stretnutie reprezentačnej „dvadsiatky“ proti Poľsku. „Pár dní som ležal v posteli s horúčkami, ale už som v poriadku. S otcom sme boli na horách v okolí Terchovej, kde som sa snažil psychicky zregenerovať,“ poodhalil niečo z dní zaslúženého voľna čerstvý maturant.

Počas jarnej časti sa vyprofiloval na jednu z najvýraznejších osobností kolektívu a z nastoleného tempa nemieni poľaviť. „Mám túžby a ciele, idem si za svojim. Je predo mnou ešte veľa práce. Najmä na detailoch,“ prízvukoval rodák zo Zamaroviec.

Jednou z nich je blížiaca sa kvalifikácia Ligy majstrov. Akého súpera by si želal Matúš Bero? „Radšej by som si vybral Celtic Glasgow ako nepríjemných, no papierovo menej atraktívnych súperov typu Razgrad alebo Borisov.“

Autor: mj
Rozpis zápasov
19:00 Senica
Fortuna liga, 1. kolo, 20.7.2019
FK Senica - AS Trenčín
1:2 Kielce
Prípravný, 12.7.2019
AEK Atény - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 18.7.2019

A-tím | Cieľom konsolidácia, vrchné priečky a návrat domov

Generálny manažér klubu Róbert Rybníček, tréner Matthias Kohler a nový kapitán...

ASTV 18.7.2019

ASTV | Tlačová konferencia pred štartom nového ročníka Fortuna ligy

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu pred štartom nového ročníka Fortuna...

Rozhovory 16.7.2019

A-tím | Sleegers prestúpil, Chovan a Pišoja na hosťovanie

Ešte pred štartom novej sezóny Fortuna ligy prichádza aj pohyb smerom von z kádra...

ASTV 15.7.2019

ASTV | Ján Veselý strelil gól mesiaca máj/jún

ASTV vám prináša meno víťaza ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS Trenčín za máj/jún....

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Corgoň  Smoker  SWAN  Machunka  VRM  slovlak