Aktuálne 15.6.2015

Odštartovala príprava na novú sezónu

Zverenci trénera Martina Ševelu odštartovali prípravu na nový ročník Fortuna ligy a kvalifikačnú fázu Ligy majstrov. Po dvojtýždňových dovolenkách ich čaká mesiac prípravy s jedným sústredením a siedmimi zápasmi.

„V porovnaní s predchádzajúcimi rokmi to nebude nič špeciálne. Od chlapcov potrebuje, aby prepli z osláv a dovoleniek, a opäť začali poctivo pracovať. Očakávania do nás vkladané sú určite veľké. Musíme sa naučiť pracovať s tlakom, ktorý bude nepochybne vyvíjaný,“ povedal na úvod tréner Martin Ševela.

Už po piatich dňoch prípravy odohráme dve stretnutia proti Spartaku Myjava. S deviatym mužstvom uplynulého ročníka najvyššej slovenskej súťaže sa stretneme v sobotu 20. júna o 11.00 a 13.00 na ihrisku v Nemšovej. Následne mužstvo cestuje na už tradičné sústredenie v stredných Čechách. V rámci projektu „Česko-slovenského futbalového srdca“ odohrá tri stretnutia. Postupne narazí na Mladú Boleslav (4. miesto v Synot lige), Bohemians 1905 Praha (8. miesto) a Duklu Praha (6. miesto). Po návrate na Slovensko čakajú ešte dva domáce prípravné zápasy proti českým ligistom. Začiatkom júna sa stretneme s 1. FC Slovácko a testom pred vstupom do sezóny bude duel proti Sigme Olomouc.

Ďalším dôležitým termínom je 22. jún, kedy nám vo švajčiarskom Nyone vyžrebujú meno súpera v druhom predkole Ligy majstrov. Prvý zápas je na programe 14. alebo 15. júla, odvetu odohráme 21. alebo 22. júla. „Liga majstrov musí byť pre každého v klube motiváciou. Špeciálne pre kabínu. Je to odmena za celoročnú prácu. Niekedy stačí jeden zápas, aby si vás všimli,“ povedal jasne tréner Ševela a kapitán Peter Kleščík dodal: „Sú pred nami obrovské výzvy, na ktoré sa treba tešiť. Liga majstrov musí byť pre nás motiváciou. Ak by sa nám podarilo postúpiť cez druhé predkolo, čakali by nás ešte minimálne štyri skvelé zápasy v Európe.“

V prvý deň prípravy bolo v kabíne až 36 hráčov. Okrem kádra z minulej sezóny a futbalistov vracajúcich sa z hosťovania v nižších súťažiach trénovali s tímom dorastenci Radovan Hodál, Martin Šulek, Roman Holíček, Tomáš Šalata, Denis Jančo a Dávid Richtárech. Na skúške sú aj Nigérijčania Aliko Bala, John Chia, Číňania Wang Ži-hang, Jin Čang-jao a Jamajčania Raylon Paisley, Kemar Reid. O miesto v zostave budú bojovať už aj noví zmluvní hráči AS Trenčín trénujúci s mužstvom Jamajčania Kyle Butler, Leon Bailey a Brazílčan Wesley.

Priamo na ihrisku chýbalo osem hráčov z minuloročného kádra. Peter Čögley dostal jeden deň voľno, keďže prvý deň prípravy sa mu krížil s promóciami na trenčianskej univerzite. Už v utorok sa do tréningu zapojí rovnako ako Rayn Koolwijk. Ibrahim Rabiu a Kingsley Madu mali počas dovoleniek reprezentačné povinnosti a tak pricestujú až koncom tohto týždňa. Gino van Kessel mešká pre štart v reprezentácii Curacaa v kvalifikácii MS 2018 proti Kube. Emmanuel Edmond prišiel doma v Nigérii o doklady povoľujúce jeho vstup do Európskej únie a klub bude túto situáciu riešiť v rámci svojich možností. S tímom boli na zraze, ale trénovali iba individuálne, rekonvalescenti po zranení Jakub Holúbek a James Lawrence.

AS Trenčín – Spartak Myjava (20. júna, 11.00/13.00, Nemšová)
FK Mladá Boleslav – AS Trenčín (22. júna, 18.00, Lázně Bohdaneč)
Bohemians 1905 Praha – AS Trenčín (25. júna, 18.00, Hlinsko)
Dukla Praha – AS Trenčín (27. júna, 10.30, Bystřice nad Pernštejnem)
AS Trenčín – 1.FC Slovácko (4. júla, okolie Trenčína)
AS Trenčín – SK Sigma Olomouc (8. júla, 17.00, Nemšová)

Brankári: Igor Šemrinec, Adrián Chovan, Matej Vozár, Radovan Hodál
Obrancovia: Lukáš Skovajsa, Milan Rundič, Daniel Bednárik (individuálny tréning po zranení), Kingsley Madu (reprezentačné povinnosti, príchod 20. júna), Peter Čögley (promócie, príchod 16. júna), James Lawrence (individuálny tréning po zranení), Ramón Rodríguez da Silva, Peter Kleščík, Michal Ranko, Martin Šulek, Roman Holíček, Tomáš Šalata, Wang Ži-hang
Stredopoliari: Damián Bariš, Ibrahim Rabiu (reprezentačné povinnosti, príchod 20. júna), Jakub Holúbek (individuálny tréning po zranení), Karol Mondek, Matúš Opatovský, Matúš Bero, Stanislav Lobotka, Marek Frimmel, Denis Jančo, Dávid Richtárech, Jin Čang-jao, Ryan Koolwijk (pripojí sa 16. júna)
Útočníci: Jairo de Macedo da Silva, Dávid Guba, Martin Vlček, Emmanuel Edmond (pripojí sa neskôr), Gabriel Bezák, Wesley Moraes Ferreira Da Silva, Leon Bailey, Kyle Butler, Raylon Paisley, Kemar Reid, Aliko Bala, John Chia, Gino van Kessel (reprezentačné povinnosti, pripojí sa neskôr)

Fotogaléria

               
 
Autor: mg
Rozpis zápasov
17:00 Žilina
Fortuna liga, 12. kolo, 20.10.2019
AS Trenčín - FK Senica
2:2 Žilina
Fortuna liga, 11. kolo, 6.10.2019
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 18.10.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#31)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

ASTV 18.10.2019

Hviezdy deťom | Tohtoročný výťažok prekročil 30 000 €

Jedenásty ročník charitatívneho podujatia Hviezdy deťom priniesol všetko, čo ho...

Rozhovory 17.10.2019

Kohler | Chcem, aby sa klub vrátil k svojim koreňom

Šiesta priečka je vysvedčením prvého mužstva AS Trenčín po polovici základnej časti...

ASTV 16.10.2019

ASTV | Nicolas Kapuš strelil gól mesiaca august

ASTV vám prináša meno víťaza ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS Trenčín za august....

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak