A-tím 22.6.2015

Na úvod sústredenia prehra proti Mladej Boleslavi

V prvom prípravnom stretnutí v rámci sústredenia v stredných Čechách sme podľahli štvrtému tímu českej Synot ligy FK Mladá Boleslav 0:2 (0:1). V prvom polčase a najmä závere druhého sme si vypracovali množstvo šancí, ale ani tie stopercentné sme nedokázali premeniť. Ďalší prípravný zápas odohráme vo štvrtok proti Bohemians 1905 Praha v Hlinsku s výkopom o 18.00 h.
2:0 (1:0)
PRÍPRAVNÝ, 18:00
FK Mladá Boleslav - AS Trenčín

FK Mladá Boleslav | I. polčas: Šeda - Kysela, Kúdela, Křapka, Mendy - Ščuk, Rada - Zahustel, Magera, Čermák - Klobása, II. polčas: Šeda - Bořil, Vraštil, Šisler, Koch - Milla, Malpon - Bartl, Pajer, Štohanzl - Chramosta.

AS Trenčín | Šemrinec – Čögley, Kleščík, Rundič, Madu (65. Skovajsa) – Lobotka – Bero, Rabiu (46. Koolwijk) – Bailey (65. Paisley), Jairo (46. Wesley), Van Kessel (46. Guba)

Góly: 40. Magera (11 m), 68. Štohanzl

Stretnutie sa hralo za vytrvalého dažďa, na klzkom, ale kvalitne pripravenom teréne. Od úvodu nechýbalo tempo, ani agresivita v súbojoch. Ako prvá pohrozila Mladá Boleslav. Kyselov priamy kop však Šemrinec chytil. V 8. min si na prihrávku za obranu nabehol Jairo. Sám pred Šedom napriek času a priestoru nedokázal súperovho brankára prekonať. V ďalších minútach sa hralo najmä v strede poľa. Až v polovici stretnutia sa po druhý raz uvoľnil Jairo, ale ani tentoraz neuspel. Brankára Mladej Boleslavy vystrašil aj spoluhráč Kúdela. Šeda však malú domov dokázal vytlačiť na roh. Na opačnej strane pohrozili Magera a Ščuk, no gól z toho nebol. V 34. min dal gól Magera po vyrazenej lopte Šemrincom, avšak pre postavenie mimo hru neplatil. V 40. min náš brankár stratil loptu pri rozohrávke. Následne fauloval Klobásu a Magera penaltu premenil – 0:1.

Po zmenách v zostavách sa začal druhý polčas. Úvodná štvrťhodina patrila najmä Mladej Boleslavy. Súper si ale vyloženú gólovú šancu dlho nevypracoval. V 62. min po rýchlom prechode Bera stredom poľa hľadal Guba pred bránkou Wesleyho, no tomu chýbal k zakončeniu jeden krok. Na opačnej strane sa dostal do šance najskôr Bartl, ale ešte neuspel. V 68. min si dobre nabehol na loptu za obranu Štohanzl a okolo bezmocného Šemrinca skóroval – 0:2. To našich prebralo. O tri minúty neskôr mohol znížiť Bero. Jeho strelu zblokovala obrana na roh. V 74. min obišiel Guba súperovho hráča. Ďalší obranca Mladej Boleslavy ale jeho strelu rovnako ako v Berovom prípade zblokoval na roh. Už o minútu vyškolil súpera jasličkami Bero. Loptu v gólovej pozícii namieril mimo žrde. Desať minút pred záverečným hvizdom vystrelil spoza šestnástky nepríjemne Guba, no brankár súpera loptu bravúrne chytil. O chvíľu mal gól na nohe opäť Guba. Z pravej strany však mieril nad bránku. V 89. min sa Bero vyhol faulu v pokutovom území. Dobre našiel Wesleyho, ktorý posunul loptu Gubovi, ale tomu nebolo súdené skórovať. Trafil iba ležiaceho brankára súpera.