A-tím 26.6.2015

Zápas proti Bohemians bol tímovejší, zhodli sa hráči

Po prehre proti účastníkovi kvalifikácie Európskej ligy FK Mladá Boleslav sme na sústredení v stredných Čechách zdolali ďalšieho miestneho prvoligistu Bohemians 1905 Praha (3:0). Zápas bol takmer počas celých deväťdesiatich minút pod taktovkou nášho mužstva, ktoré mohlo pridať aj viacej gólov.

„Prvý polčas mal kvalitné tempo a najmä v úvode sa hralo pred oboma bránkami. V druhom sme získali skutočne výraznú prevahu. Konečne sme boli efektívni. Dali sme tri góly po pekných akciách. Môžeme byť spokojní,“ povedal Karol Mondek.

Krajný ofenzívny hráč sa predstavil na pozícii pravého obrancu, kde nahradil chorého Petra Čögleya. Táto pozícia mu nie je celkom cudzia a ukázal to aj samotný zápas. „Chvíľu som sa hľadal, ale potom to už bolo v pohode. Cítil som sa tam skutočne dobre,“ komentoval odchovanec Blatnice.

„Mladá Boleslav mala väčšiu kvalitu ako Bohemians. To treba priznať. Chcela hrať futbal. Bola celkovo nepríjemnejšia. Vysokí útočníci dokázali loptu udržať vpredu. Bohemians v úvodných dvadsiatich minútach využíval našu netrpezlivosť. Mali sme príliš roztiahnuté ihrisko. Rýchlo sme však získali prevahu a držali súpera na dištanc. Postupom času prichádzali šance. Takto by sme mali hrať,“ zhodnotil zápas Stanislav Lobotka.

Jedným z mála hráčov, ktorí odohrali celých deväťdesiat minút, bol stopér Milan Rundič. Aj ten bol po stretnutí s výkonom mužstva spokojný. „Hrali sme kombinačne. Podržali sme loptu na kopačkách a to bol kľúč k úspechu. Možno sme mohli dať viac gólov. Vyzneli sme však tímovejšie než doposiaľ. Noví chalani sa pomaly dostávajú do systému. Hrajú dobre dopredu, ale aj v obrane. Dôležitá bola pre nás aj nula na konte Vozára,“ uzavrel Rundič.

Autor: mg
Rozpis zápasov
19:00 Senica
Fortuna liga, 1. kolo, 20.7.2019
FK Senica - AS Trenčín
1:2 Kielce
Prípravný, 12.7.2019
AEK Atény - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 18.7.2019

A-tím | Cieľom konsolidácia, vrchné priečky a návrat domov

Generálny manažér klubu Róbert Rybníček, tréner Matthias Kohler a nový kapitán...

ASTV 18.7.2019

ASTV | Tlačová konferencia pred štartom nového ročníka Fortuna ligy

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu pred štartom nového ročníka Fortuna...

Rozhovory 16.7.2019

A-tím | Sleegers prestúpil, Chovan a Pišoja na hosťovanie

Ešte pred štartom novej sezóny Fortuna ligy prichádza aj pohyb smerom von z kádra...

ASTV 15.7.2019

ASTV | Ján Veselý strelil gól mesiaca máj/jún

ASTV vám prináša meno víťaza ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS Trenčín za máj/jún....

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Corgoň  Smoker  SWAN  Machunka  VRM  slovlak