A-tím 26.6.2015

Zápas proti Bohemians bol tímovejší, zhodli sa hráči

Po prehre proti účastníkovi kvalifikácie Európskej ligy FK Mladá Boleslav sme na sústredení v stredných Čechách zdolali ďalšieho miestneho prvoligistu Bohemians 1905 Praha (3:0). Zápas bol takmer počas celých deväťdesiatich minút pod taktovkou nášho mužstva, ktoré mohlo pridať aj viacej gólov.

„Prvý polčas mal kvalitné tempo a najmä v úvode sa hralo pred oboma bránkami. V druhom sme získali skutočne výraznú prevahu. Konečne sme boli efektívni. Dali sme tri góly po pekných akciách. Môžeme byť spokojní,“ povedal Karol Mondek.

Krajný ofenzívny hráč sa predstavil na pozícii pravého obrancu, kde nahradil chorého Petra Čögleya. Táto pozícia mu nie je celkom cudzia a ukázal to aj samotný zápas. „Chvíľu som sa hľadal, ale potom to už bolo v pohode. Cítil som sa tam skutočne dobre,“ komentoval odchovanec Blatnice.

„Mladá Boleslav mala väčšiu kvalitu ako Bohemians. To treba priznať. Chcela hrať futbal. Bola celkovo nepríjemnejšia. Vysokí útočníci dokázali loptu udržať vpredu. Bohemians v úvodných dvadsiatich minútach využíval našu netrpezlivosť. Mali sme príliš roztiahnuté ihrisko. Rýchlo sme však získali prevahu a držali súpera na dištanc. Postupom času prichádzali šance. Takto by sme mali hrať,“ zhodnotil zápas Stanislav Lobotka.

Jedným z mála hráčov, ktorí odohrali celých deväťdesiat minút, bol stopér Milan Rundič. Aj ten bol po stretnutí s výkonom mužstva spokojný. „Hrali sme kombinačne. Podržali sme loptu na kopačkách a to bol kľúč k úspechu. Možno sme mohli dať viac gólov. Vyzneli sme však tímovejšie než doposiaľ. Noví chalani sa pomaly dostávajú do systému. Hrajú dobre dopredu, ale aj v obrane. Dôležitá bola pre nás aj nula na konte Vozára,“ uzavrel Rundič.

Autor: mg
Rozpis zápasov
17:00 Žilina
Fortuna liga, 12. kolo, 20.10.2019
AS Trenčín - FK Senica
2:2 Žilina
Fortuna liga, 11. kolo, 6.10.2019
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 18.10.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#31)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

ASTV 18.10.2019

Hviezdy deťom | Tohtoročný výťažok prekročil 30 000 €

Jedenásty ročník charitatívneho podujatia Hviezdy deťom priniesol všetko, čo ho...

Rozhovory 17.10.2019

Kohler | Chcem, aby sa klub vrátil k svojim koreňom

Šiesta priečka je vysvedčením prvého mužstva AS Trenčín po polovici základnej časti...

ASTV 16.10.2019

ASTV | Nicolas Kapuš strelil gól mesiaca august

ASTV vám prináša meno víťaza ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS Trenčín za august....

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak