Aktuálne 29.6.2015

Mondek prestúpil do Baníka Ostrava

Dlhoročná opora AS Trenčín Karol Mondek prestúpil do popredného českého tímu Baník Ostrava. Rodák z Blatnice prišiel pod Čákov hrad ešte v dorasteneckom veku z Martina a postupne sa vypracoval na neoddeliteľnú súčasť prvého mužstva. Dvadsaťštyriročný krídelník sa k severomoravskému tímu pripojil v pondelok podvečer. S mužstvom už absolvuje sústredenie v Břeclavi. V drese AS Trenčín odohral takmer stovku stretnutí.

„Mám zmiešané pocity. Veľmi sa teším na novú výzvu. Prestupujem do klubu s vynikajúcom fanúšikovským zázemím. Baník je tradičným tímom českého ligy. Na druhej strane, Trenčín opúšťam po dlhých ôsmich rokoch. Je a stále bude veľmi dôležitou časťou nielen môjho futbalového života. Zostáva mi tu množstvo kamarátov. Prišiel však čas posunúť sa. Chcem dokázať, že si zaslúžim stabilnejšie miesto na ihrisku. Baník je pre mňa veľká motivácia. Verím, že budem čerpať zo skúseností, ktoré som získal v AS. Boj o titul a zápasy v Európe boli pre nás veľkou školou,“ povedal pred odchodom Mondek.

Spoločne s mužstvom okolo kapitána Petra Kleščíka vybojoval pre Trenčín domáci pohár, historický titul majstra Slovenska a účasť v kvalifikácii Ligy majstrov. Štart v najprestížnejšej súťaži „starého kontinentu“ ale už nestihne. „Chalanom budem držať palce. Majú kvalitu na to, aby uspeli,“ poslal posledný pozdrav do kabíny AS Mondek a s jeho typickým humorom uzavrel rozhovor pre klubový web AS Trenčín: „Na sústredení ma dali na izbu s Patrikom Mišákom, (ktorý prestúpil z Trenčína do Ostravy len pred pol rokom, pozn. redakcie). Verím, že mi pomôže pri adaptácii. Zatiaľ na mňa kašle... (smiech).“

Autor: mg
Rozpis zápasov
19:00 Senica
Fortuna liga, 1. kolo, 20.7.2019
FK Senica - AS Trenčín
1:2 Kielce
Prípravný, 12.7.2019
AEK Atény - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 18.7.2019

A-tím | Cieľom konsolidácia, vrchné priečky a návrat domov

Generálny manažér klubu Róbert Rybníček, tréner Matthias Kohler a nový kapitán...

ASTV 18.7.2019

ASTV | Tlačová konferencia pred štartom nového ročníka Fortuna ligy

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu pred štartom nového ročníka Fortuna...

Rozhovory 16.7.2019

A-tím | Sleegers prestúpil, Chovan a Pišoja na hosťovanie

Ešte pred štartom novej sezóny Fortuna ligy prichádza aj pohyb smerom von z kádra...

ASTV 15.7.2019

ASTV | Ján Veselý strelil gól mesiaca máj/jún

ASTV vám prináša meno víťaza ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS Trenčín za máj/jún....

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Corgoň  Smoker  SWAN  Machunka  VRM  slovlak