Aktuálne 29.6.2015

Mondek prestúpil do Baníka Ostrava

Dlhoročná opora AS Trenčín Karol Mondek prestúpil do popredného českého tímu Baník Ostrava. Rodák z Blatnice prišiel pod Čákov hrad ešte v dorasteneckom veku z Martina a postupne sa vypracoval na neoddeliteľnú súčasť prvého mužstva. Dvadsaťštyriročný krídelník sa k severomoravskému tímu pripojil v pondelok podvečer. S mužstvom už absolvuje sústredenie v Břeclavi. V drese AS Trenčín odohral takmer stovku stretnutí.

„Mám zmiešané pocity. Veľmi sa teším na novú výzvu. Prestupujem do klubu s vynikajúcom fanúšikovským zázemím. Baník je tradičným tímom českého ligy. Na druhej strane, Trenčín opúšťam po dlhých ôsmich rokoch. Je a stále bude veľmi dôležitou časťou nielen môjho futbalového života. Zostáva mi tu množstvo kamarátov. Prišiel však čas posunúť sa. Chcem dokázať, že si zaslúžim stabilnejšie miesto na ihrisku. Baník je pre mňa veľká motivácia. Verím, že budem čerpať zo skúseností, ktoré som získal v AS. Boj o titul a zápasy v Európe boli pre nás veľkou školou,“ povedal pred odchodom Mondek.

Spoločne s mužstvom okolo kapitána Petra Kleščíka vybojoval pre Trenčín domáci pohár, historický titul majstra Slovenska a účasť v kvalifikácii Ligy majstrov. Štart v najprestížnejšej súťaži „starého kontinentu“ ale už nestihne. „Chalanom budem držať palce. Majú kvalitu na to, aby uspeli,“ poslal posledný pozdrav do kabíny AS Mondek a s jeho typickým humorom uzavrel rozhovor pre klubový web AS Trenčín: „Na sústredení ma dali na izbu s Patrikom Mišákom, (ktorý prestúpil z Trenčína do Ostravy len pred pol rokom, pozn. redakcie). Verím, že mi pomôže pri adaptácii. Zatiaľ na mňa kašle... (smiech).“

Autor: mg
Rozpis zápasov
17:00 Žilina
Fortuna liga, 12. kolo, 20.10.2019
AS Trenčín - FK Senica
2:2 Žilina
Fortuna liga, 11. kolo, 6.10.2019
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 18.10.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#31)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

ASTV 18.10.2019

Hviezdy deťom | Tohtoročný výťažok prekročil 30 000 €

Jedenásty ročník charitatívneho podujatia Hviezdy deťom priniesol všetko, čo ho...

Rozhovory 17.10.2019

Kohler | Chcem, aby sa klub vrátil k svojim koreňom

Šiesta priečka je vysvedčením prvého mužstva AS Trenčín po polovici základnej časti...

ASTV 16.10.2019

ASTV | Nicolas Kapuš strelil gól mesiaca august

ASTV vám prináša meno víťaza ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS Trenčín za august....

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak