Aktuálne 30.6.2015

Šulek môže ísť v stopách Holúbeka, Lobotku a Bera

V mládežníckych tímoch AS Trenčín sa skrýva obrovský potenciál. Dôkazom toho sú nielen doterajší odchovanci v drese prvého mužstva, ale výsledky našich mladíkov na turnajoch doma a v zahraničí.

Aj počas prípravného obdobia prichádzajú do prvého mužstva hráči, o ktorých môžete čoskoro počuť, hoci dnes ich mená nepoznáte. V stopách Jakuba Holúbeka, Samuela Štefánika, Stanislava Lobotku, Tomáša Maleca alebo Matúša Bera sa dnes chce vybrať aj stále iba sedemnásťročný Martin Šulek.

Všestranný univerzál sa už v zime po prvý raz pozrel do prvého tímu a dnes trénuje s mužstvom Martina Ševelu opäť. „Je to iné ako pred pol rokom. Cítim sa lepšie ako počas zimnej prípravy. Som skúsenejší. Chcem sa dostať do mužstva pre zápasy Ligy majstrov. Budem pracovať a veriť, že sa mi to podarí,“ povedal mladý odchovanec AS.

Na nedávnom sústredení v Česku odohral celý zápas proti silnej Dukle Praha a na pravej strane obrany sa nestratil. „Hoci som hral už skoro všade, na pravej obrane to bolo po prvý raz. Určite sa s tým popasujem. Zápas mal celkom iné tempo ako stretnutia devätnástky a mládežníckych reprezentácií. Všetci sú rýchlejší, súboje sú oveľa tvrdšie. Skok z dorastu do mužov dá zabrať. Dúfam, že pár zápasov mi bude stačiť, aby som si zvykol.“

Šulek boj veľmi príjemným prekvapením spomenutého zápasu proti pražskej Dukle. Pokiaľ bude v tomto trende pokračovať, rastie pod Čákovým hradom ďalší kandidát minimálne pre reprezentačnú „dvadsaťjednotku“. „V prvých minútach som sa trochu hľadal. Potom sme prebrali iniciatívu a aj mne sa hralo lepšie. Vytvárali sme si šance. Mal som niekoľko únikov. Nebolo to najhoršie,“ zhodnotil Šulek.

Autor: mg
Rozpis zápasov
19:00 Senica
Fortuna liga, 1. kolo, 20.7.2019
FK Senica - AS Trenčín
1:2 Kielce
Prípravný, 12.7.2019
AEK Atény - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 18.7.2019

A-tím | Cieľom konsolidácia, vrchné priečky a návrat domov

Generálny manažér klubu Róbert Rybníček, tréner Matthias Kohler a nový kapitán...

ASTV 18.7.2019

ASTV | Tlačová konferencia pred štartom nového ročníka Fortuna ligy

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu pred štartom nového ročníka Fortuna...

Rozhovory 16.7.2019

A-tím | Sleegers prestúpil, Chovan a Pišoja na hosťovanie

Ešte pred štartom novej sezóny Fortuna ligy prichádza aj pohyb smerom von z kádra...

ASTV 15.7.2019

ASTV | Ján Veselý strelil gól mesiaca máj/jún

ASTV vám prináša meno víťaza ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS Trenčín za máj/jún....

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Corgoň  Smoker  SWAN  Machunka  VRM  slovlak