A-tím 8.7.2015

Na záver prípravy šestka v sieti Olomouca

Zverenci trénera Martina Ševelu rozstrieľali v poslednom prípravnom zápase Sigmu Olomouc 6:1 (2:0). Matúš Bero zaznamenal hetrik. Ďalšie góly pridali Ryan Koolwik, Wesley a Gino van Kessel.
6:1 (2:0)
Nemšová
PRÍPRAVNÝ, 17:00
AS Trenčín - SK Sigma Olomouc

AS Trenčín | Šemrinec – Madu (46.Skovajsa), Rundič (46. Ramón), Kleščík, Čögley – Lobotka (58. Bero) – Rabiu (75. Opatovský), Bero (46.Koolwijk) – Van Kessel (77. Chia), Wesley (75. Bala), Jairo

SK Sigma Olomouc | Reichl – Vepřek(76. Falta), Šindelář (76. Hála), Rajnoch, Štepán (76. Zahradníček) – Houska (64. Plšek), Ordoš (71. Ševčík), Cana – Navrátil (76. Svozil), Vašíček (4. Chorý) (15. Vašíček), Petr (67. Moulis)

Góly: 9., 22. a 74. Bero, 53. Koolwijk, 62. Wesley, 77. Van Kessel

Obidve mužstvá sa od začiatku snažili hrať aktívne. Napriek silnému dažďu bol ale trávnik výborne pripravený. V úvode stretnutia sa na oboch stranách vyskytlo niekoľko nepresností. Nám sa však podarilo využiť hneď prvú veľkú šancu. V 8. min sa na ľavom krídle dostal k lopte Van Kessel, ktorý predbehol súperovho obrancu. Prihrávkudo šestnástky pustil Wesley za seba a dobrú pozíciu zužitkoval Bero – 1:0. V 11. min skvele oklamal hosťujúcu obranu Jairo, vychytal ho však brankár hostí Reichl. O päť minút nato sa dostala lopta opäť k Van Kesselovi. Proti jeho strele vytiahol Reichl skvelý zákrok. Sigma skoro udrela po chybe v našej rozohrávke, kedy sa na bránu Šemrinca rútil Navrátil. Loptu smerujúcu do brány však Čögley skvelým obranným zákrokom odkopol z bránkovej čiary. Aj keď sme sa nedostávali tak často do šancí, vynahrádzali sme si to efektivitou. V 21. min po nacvičenom signáli z rohového kopu poslal Rabiu na bránu center, ktorý jemne tečoval aktívny Bero – 2:0. Súper sa prezentoval len Petrovou strelou, ktorú zneškodnil Šemrinec.

V 51. min sa Sigma dostala k štandardnej situácií, no následná Petrova hlavička minula bránku. O minútu sa nám podarilo znovu udrieť. Po chybnej rozohrávke sa k lopte dostal Jairo, ktorého v pokutovom území podrazil po kľučke brankár Reichl. Rozhodca však ponechal výhodu a loptu do prázdnej brány doklepol striedajúci Koolwijk. V 55. min sme inkasovali gól z rohového kopu, keď z päťky hlavičkoval Vašíček. Pokračovali sme však v našej efektivite. V 61. min odviedol na krídleskvelú prácu Jairo, nahral pred hranicu pokutového územia Wesleymu, ktorý pohotovou strelou od žrde zvýšil už na 4:1. Naša nasledujúca šanca v 74. min opäť skončila gólom. Ramónov zdanlivo stratený nákop vybojoval Wesley, loptu potiahol do šestnástky, a jeho prihrávku pretavil na gól Bero – 5:1. Zdecimovaná obrana Sigmy o tri minúty opäť inkasovala. Striedajúci Bala po skvelom prieniku po ľavej strane postavil Van Kessela pred ľahkú úlohu – 6:1. Stretnutie sme do konca kontrolovali. Súper uzavrel zápas dvoma strelami mimo Šemrincovej bránky.