Aktuality - archiv 4.10.2008

Nesmieme si myslieť, že sa z nás stal Manchester United, tvrdí Depetris

David Depetris: „Každý zápas si môžete sami uľahčiť, ale aj skomplikovať. Je to len na vás.“

Trenčania v sobotu svojim fanúšikom predviedli úchvatné divadlo. V máloktorej súťaži dokáže aj líder tabuľky tomu poslednému nastrieľať desať gólov. Trenčanom sa to podarilo v súboji s rezervou Dunajskej Stredy. Jedným zo strojcov prekvapivého výsledku bol argentínsky útočník David Depteris. „Dal som štyri góly, som si istý,“ obstál hneď na úvod v rozhovoru bez najmenšieho zaváhania v malom „matematickom“ teste mladý Argentínčan.

„Niečo podobné som ešte nezažil. Je to nielen pre mňa nová a veľmi príjemná skúsenosť. Sme veľmi šťastní. Vylepšili sme si skóre, ktoré niekedy neskôr môže byť rozhodujúce. Navyše pokračujeme vo víťaznej sérii a sme vo forme. Verím, že v tejto fazóne budeme pokračovať,“ doplnila trenčianska desiatka.

Trenčania už v polovici stretnutia viedli päťgólovým rozdielom. Napriek tomu pokračovali v nasadení a svojho súpera iba málokedy pustili cez poliacu čiaru. „Práve toto je jedno z najväčších pozitív zápasu. Veľmi dôležité bolo, že sme hrali aj za rozhodnutého stavu,“ komentoval Depetris a k úrovni súpera dodal: „Každý zápas je iný. Týka sa to súpera, ale aj nášho tímu. Dunajskú Stredu by som ale nepodceňoval. Veď dokázala remizovať s Interom, ktorý vedie ligu. Každý zápas si môžete sami uľahčiť, ale aj skomplikovať. Je to len na vás.“

Mužstvo okolo kapitána Lubora Knappa sa začína prezentovať zdravým sebavedomím, čo podporuje aj posun v tabuľke. Futbalistom spod Čákovho hradu patrí aktuálne štvrtá priečka so stratou bodu na dvojicu Šaľa a Rimavská Sobota. „Päť alebo šesť zápasov späť na tom nebol celý tím so sebavedomím dobre. A práve toto je pre hráča to najdôležitejšie. Môžete byť v kondícii, ale ak máte problém v hlave a neveríte si, všetko je zlé. Po Košiciach sme si začali pomaly veriť a dnes to vyzerá inak. Dokážeme spracovať ťažké lopty, presadiť sa jeden na jedného. Nemôžeme si ale myslieť, že teraz sme Manchester United. Na druhej strane si tiež nemôžeme myslieť, že predtým sme boli najhorším mužstvom na svete. Musíte chytiť správny balanc a potom to môže fungovať,“ dodal Depteris.

Autor: mg
Rozpis zápasov
14:00 Famagusta
Prípravný, 29.1.2020
FK Teplice - AS Trenčín
0:2 Limassol
Prípravný, 25.1.2020
FK Čukarički - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 27.1.2020

Príprava | Nohejbal po dráme pre balkánsku trojicu

Zimné sústredenia v priaznivejších klimatických podmienkach sú nielen v znamení...

ASTV 26.1.2020

ASTV | Asistent trénera Ančic po zápase proti FK Čukarički

Asistent trénera Juraj Ančic po prípravnom zápase proti FK Čukarički (2:0) počas...

ASTV 26.1.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti FK Čukarički

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti FK Čukarički (2:0).

ASTV 25.1.2020

ASTV | David Depetris po zápase proti FK Čukarički

David Depetris po prípravnom zápase proti FK Čukarički (2:0) počas sústredenia v...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak