Aktuality - archiv 8.10.2008

Knapp a Báez takmer mesiac bez domáceho zápasu ešte nezažili

Lubor Knapp: „Vonku budeme hrať aj o fanúšikov pred Interom."

Reprezentačná prestávka a dva zápasy v rade na súperových trávnikoch spôsobili, že AS Trenčín sa takmer mesiac nepredstaví na domácom ihrisku. Navyše, ak by rezerva Dunajskej Stredy nepožiadala o výmenu domáceho prostredia, bolo by to presne 34 dní bez súboja pod Čákovým hradom.

„Ešte som nezažil, že by sme nehrali tak dlho doma. Zaujímavá zhoda okolností,“ povedal na úvod kapitán Lubor Knapp, ktorý verí, že mužstvo sa s tým bez problémov vysporiada: „Ak sa však dobre pripravíme a dáme do toho všetko, nemalo by nám to spôsobiť problémy. Je pravdou, bude to trochu niečo iné. V krátkom slede sme totiž hrali tri súboje na domácom ihrisku a sme zvyknutí na umelú trávu. Čakajú nás ťažké terény, na ktorých sa nebude dať hrať futbal ako u nás. Rozhodne bojovnosť a vôľa.“

Líder trenčianskej šatne sa ale o pripravenosť svojich spoluhráčov neobáva. Mužstvo sa totiž dostalo z hernej krízy a veľmi dobre si uvedomuje, že si treba vážiť sebavedomie a aktuálnu formu. „Dúfam, že aj naďalej to budeme mať v hlavách tak, ako sme si to prednedávnom usporiadali. Každý vie s čím ma ísť do zápasu. Nemyslím si, že máme problémy s koncentráciou na svoj výkon. Dva zápasy na súperových ihriskách by na tom nemali nič zmeniť,“ povedal Knapp.

Mesiac bez súboja na domácom trávniku je novinkou aj pre jedného z argentínskeho tria v trenčianskom košiari. „Je pre nás dôležité hrať doma a cítiť podporu našich fanúšikov. Hoci ich nechodí toľko, sme radi za každého z nich. Náš program je teraz trochu zvláštny, ale musíme zabojovať. Niekedy treba hrať aj vonku,“ komentoval s úsmevom Báez a predsavzal si: „Verím, že odohráme dobré zápasy a prinesieme ďalšie body.“

Trenčania si uvedomujú, že v Ružomberku a Podbrezovej nehrajú len o dôležité body, ale aj priazeň fanúšikov pred domácim zápasom jesene proti Interu Bratislava. „Vonku budeme hrať aj o fanúšikov pred Interom. Ak by sme zaznamenali dobré výsledky, asi ich príde viac ako doposiaľ. Boli by sme radi,“ potvrdil Knapp.

Autor: mg
Rozpis zápasov
14:00 Žilina
Fortuna liga, 16. kolo, 23.11.2019
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
3:1 Dunajská Streda
Fortuna liga, 15. kolo, 9.11.2019
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 17.11.2019

Fotogaléria | Sieň slávy trenčianskeho futbalu 2019

Fotogaléria Petra Kapustu zo slávnostného večera Siene slávy trenčianskeho futbalu 2019...

Sieň slávy 17.11.2019

SSTnF | Do Siene slávy vstúpili Pokorný, Navrátil a Ančic

Novými členmi Siene slávy trenčianskeho futbalu (SSTnF) sa počas uplynulého...

ASTV 14.11.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#34)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

Rozhovory 11.11.2019

Koolwijk | Zápas rozhodli naše chyby

Sériu siedmich ligových stretnutí bez plného bodového zisku sme zastavili cenným víťazstvom proti...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak