A-tím 15.9.2015

Postup prinieslo jedenásť gólov v sieti ŠK Závod

Zverenci trénera Martina Ševelu zdolali v 3. kole Slovnaft Cupu ŠK Závod 11:0 (6:0). Wesley a Matúš Opatovský vsietili súperovi hetrik, Aliko Bala dal dva góly. Jeden pridali Mitchell Schet, Ryan Koolwijk a Tomáš Šalata. Ďalšie kolo domácej pohárovej súťaže je na programe 14. októbra.
0:11 (0:6)
Závod
3. kolo, 16:00
ŠK Závod - AS Trenčín

ŠK Závod | Susko – Šíp, M. Blecha, Majzún (64. Krajčír), Ján Procháska, Brenkus, Jozef Procháska, R. Blecha, Šišolák, Kuklovský (46. Brunclík), Egl (69. Fazekaš)

AS Trenčín | Vozár – Šulek, Kleščík (61. Čögley), Rundič (46. Šalata), Skovajsa – Koolwijk (46. Jančo) – Opatovský, Holúbek – Mitchell, Wesley, Bala

Góly: 25. Wesley, 33. Opatovský, 34. Wesley. 40. Opatovský, 42. Koolwijk, 43. Wesley, 50. Bala, 70. Šalata, 78. Mitchell, 86. Opatovský, 87. Bala

Rozhodovali: Šuniar – Roszbeck, Žákech

Diváci: 1030

Loptu sme od začiatku držali na svojich kopačkách a súpera zavreli na jeho polovici. Hneď v prvej minúte vystrelil Šulek a len tesne minul bránku. Skóre sme otvorili v 6. min zápasu, kedy po jednoduchej krídelnej akcií usmernil loptu do siete Wesley – 1:0. V 10. min zakončil opäť Wesley, ale brankár domácich Susko výborne zasiahol. O tri minúty musel Susko opäť ukázať dvoje kvality. V ľavom rohu šestnástky sa uvoľnil Bala, no niekdajší reprezentačný brankár Slovenska jeho jedovatý pokus zlikvidoval. V 14. min sa volejom prezentoval Holúbek. Lopta ale preletela tesne nad brvnom. V 20. min pekne zakombinovali Koolwijk, Wesley a zakončujúci Opatovský. Susko však jeho strelu vyrazil. Chvíľu neskôr Bala opäť predviedol svoje typické kľučky, no krížna strela mierila tesne vedľa. Po polhodine hry sa napokon roztrhlo s našimi gólmi. V 33. min sa po narážačke s Wesleym presadil Opatovský – 2:0. Po následnom rozohraní sme hneď získali loptu. K strele sa dostal Wesley a zvýšil na 3:0. V 39. min vystrelil na bránku Holúbek, vyrazenú loptu vrátil do bránky Opatovský. 0:4. Tesne nato sa dostal na hranici šestnástky k lopte Koolwijk a umiestnenou strelou po zemi prekonal brankára domácich po piatykrát. Skóre prvého polčasu uzavrel Wesley po výbornej práci Holúbeka.

Napriek už rozhodnutému zápasu sme pokračovali v dobíjaní bránky súpera. Hneď v úvode polčasu musel Susko likvidovať pokusy Janča a Skovajsu. Balov center z ľavej strany zakončil Mitchell, brankár stál ale na svojom mieste. V 56. min sme pridali ďalší gól. Bala sa po spolupráci s Jančom predral do šestnástky a tvrdou strelou k vzdialenejšej žrdi rozvlnil sieť po siedmykrát. V 58. min musel brankár domácich vytlačil nad brvno dobrú Jančovu strelu spoza šestnástky a z následného rohu vyrazil Wesleyho hlavičku. V 70. min sa presadil striedajúci Šalata, kedy dorazil do bránky vyrazenú Holúbekovu strelu. V 74. min vystrelil Schet iba do rúk brankára. O chvíľu neskôr to skúsil po priťuknutí od Wesleyho technickou strelou Opatovský, tesne však minul. Následne ušiel po pravom krídle Schet a svoj prienik zakončil tvrdou strelou do šibenice – 9:0. V 86. min predviedli peknú spoluprácu Čögley s Opatovským a druhý menovaný bol po tretí raz úspešný – 10:0. Po Schetovej spätnej prihrávke skóroval ešte Bala, čím uzavrel skóre zápasu na konečných 11:0.