Aktuality - archiv 19.10.2008

Po zakopnutí na severe Slovenska ostávame na štvrtom mieste

Proti rezerve MFK Ružomberok aj s navrátilcami do zostavy Csabom Szórádom a Petrom Kaspřákom.

Pred pondelkovým tréningom vládla v kabíne AS zvláštna atmosféra. Hráči stále trávili neprípustný výsledok z Ružomberka. Nepríjemná horká chuť z prehry s jedným z outsiderov súťaže bola prisilná aj po takmer 24-hodinovom odstupe.

Peter Kleščík odohral v týždni reprezentačný duel dvadsiatok proti Maďarsku. V Senci podal solídny výkon. Na severe Slovenska ho ale nezopakoval. V defenzívnej činnosti nefungovali ani jeho spoluhráči. „Absolútne súhlasím. V obrane to bolo tentoraz veľmi zlé. Nezachytili sme dve štandardné situácie. Dostali sme úplne zbytočné góly. Naše príležitosti sme naopak nevyužili,“ hneval sa po zbabranom zápase mládežnícky reprezentant. Jeho názor podporil aj ďalší z obrancov Juraj Križko: „Záloha hrala príliš vysoko, my sme boli naopak stiahnutí. V nedeľu to ale určite nebolo o kvalite, ale o bojovnosti. Oni bojovali viac a účelnejšie. Nevedeli sme sa s tým vyrovnať. Navyše sme dosť faulovali,“ priznal Križko, ktorý sa dostal do jednej zo šancí AS, ale nepremenil ju. Svoj deň nemal ani David Depetris. „Nedostával som sa do šancí. Jednoducho, nehral som dosť dobre. Nešlo to ani ostatným chalanom. Mali sme jedinečnú príležitosť vyšvihnúť sa na vyššie priečky. Nevyužili sme ju,“ smutne konštatoval argentínsky strelec ôsmich jesenných gólov.

Ďalším z nešťastníkov bol Miloš Volešák. Napriek tomu, že veľa roboty nemal, loptu lovil z vlastnej siete až trikrát. „Zakončujúci hráči hlavičkovali z dobrých pozícií. Myslím si, že som veľa šancí na úspech nemal,“ uviedol v súvislosti s prvými dvoma gólmi "Ruže" po štandardkách. „Napriek zlému úvodu som ale veril, že tam neprehráme. Čakal som, kedy vyrovnáme. Tlačili sme ich, ale gól neprichádzal,“ odkryl svoje zápasové pocity strážca svätyne, ktorý lovil tretí „banán“ po pokutovom kope Števka.

Po dlhšom čase sa na trávniku objavila dvojica hráčov, ktorá mala patriť medzi lídrov. Petr Kaspřák odohral prvý, Csaba Szórád naopak druhý polčas. „Na začiatku stretnutia som mal ťažké nohy. Akosi pomalšie som sa rozbiehal, ale postupne som sa dostával do správneho tempa. Po vystriedaní som sledoval zápas z tribúny. Je to zakaždým veľmi ťažké. Človek nemôže ovplyvniť dianie na ihrisku. Iba som sedel a čakal, kedy to tam padne. Padlo to žiaľ na opačnej strane. Po zápase som si okamžite sadol do autobusu. Chcel som odtiaľ odísť čo najskôr,“ neskrýval hlboký smútok z nelichotivého výsledku Kaspřák. „Do druhého polčasu sme nastúpili spolu s Diegom. Myslím si, že sme získali väčšiu aktivitu. Vypracovali sme si aj niekoľko príležitostí, ale v koncovke nám to nevychádzalo,“ pridal názor Szórád. Na jedenástkový incident v závere zápasu mal odlišný názor ako arbiter stretnutia. „Kontakt tam určite nebol. Števko ten pád nafilmoval. Najskôr som si myslel, že rozhodca dá žltú kartu jemu za filmovanie, bol som prekvapený, keď ju ukázal mne,“ opísal jeden z momentov zápasu kmeňový hráč MŠK Žilina.

Gól v závere duelu nebol určite dôvodom prehry AS. Zápas sa lámal ešte pred týmto okamihom. Chýb bolo určite viacero. Tréneri i hráči majú necelý týždeň na to, aby ich odstránili a aby víťazstvom v Podbrezovej potvrdili svoje tohtosezónne ambície.

Autor: ms
Rozpis zápasov
14:00 Bratislava
Fortuna liga, 20. kolo, 22.2.2020
ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín
8:1 Žilina
Fortuna liga, 19. kolo, 15.2.2020
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 21.2.2020

ASTV | Asistent trénera Höger pred zápasom proti Slovanu Bratislava

ASTV vám prináša rozhovor s asistentom trénera Richardom Högerom pred...

A-tím 20.2.2020

Kadák | V prvom rade som musel začať inak myslieť

Čerstvo devätnásťročný stredopoliar Jakub Kadák si v zápase proti Michalovciam otvoril...

ASTV 20.2.2020

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#42)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

Fanúšikovia 19.2.2020

Fanúšikovia | Na Tehelné pole za euro, vstupenka platná aj na Sereď

Futbalový klub AS Trenčín vďaka podpore jedného z našich dlhodobých...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak