A-tím 5.10.2015

Rozhodla naša trpezlivosť, povedal Rundič

Po jednozápasovom dištanci za červenú kartu proti Žiline sa v súboji proti nováčikovi z Michaloviec (2:0) vrátil do základnej zostavy. Milan Rundič potvrdil, že právom patrí medzi najlepších stopérov Fortuna ligy.

„Najradšej som na ihrisku. Tribúna mi veľmi nesedí,“ pousmial sa belehradský rodák a pokračoval: „Rozhodne nepatrím k zákerným hráčom, dokonca som predtým nemal ani kartové tresty. Čo už, stalo sa. Je to za mnou.“

V zadných radoch po týždňovej odmlke opäť dokázal kraľovať. Síce nebezpečných útokov zo strany Zemplína veľa nebolo, niekoľko nepríjemných momentov sa predsa len našlo. „Dovolím si tvrdiť, že sme zápas zvládli. Do polčasu sa nám podarilo streliť gól, čo bolo veľmi dôležité. V závere sme ešte potvrdili vedenie. Boli sme trpezliví, čo pri defenzívnej hre súpera bolo rozhodujúce,“ prízvukoval Rudnič.

Súper sa podobne ako väčšina tímov zabarikádoval na vlastnej polovici a bolo veľmi náročné narúšať jeho defenzívnu líniu. Zapájať sa do ofenzívy o to viac museli aj stopéri. „S Kleščom sa snažíme v podobných prípadoch čo najviac podporovať útok, no stále máme na pamäti, že musíme myslieť na zadné vrátka. Veď sme poslední,“ dodal dvadsaťtriročný Srb.

Hostia sa z obrannej ulity vytiahli až v samom závere, keď Mensahova strela otriasla konštrukciou Šemrincovej brány. „V podstate sa nedostali do vyloženej šance. Aj Mensahova strela do brvna bola tečovaná. Až posledných päť minút boli vpredu nebezpeční, no všetko sme si dokázali postrážiť,“ zakončil rozhovor Rundič.

Autor: mj
Rozpis zápasov
19:00 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 4. kolo, 22.9.2020
ŠKF Sereď - AS Trenčín
3:2 Žilina
Fortuna liga, 7. kolo, 19.9.2020
AS Trenčín - FC Nitra
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 20.9.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Nitre

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 7. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

Fotogalérie 20.9.2020

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Nitre

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FC Nitra (3:2).

ASTV 20.9.2020

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Nitre

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FC Nitra (3:2).

A-tím 19.9.2020

FL | Prvé ligové víťazstvo nás posunulo v tabuľke vyššie

Zverenci trénera Stijna Vrevena vyhrali zápas 7. kola Fortuna ligy proti FC Nitra...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak