Fanúšikovia 12.10.2015

Stanovisko AS Trenčín k zatvoreniu štadióna

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) na svojom štvrtkovom zasadnutí rozhodla o odohratí zápasu nadchádzajúceho13. kola Fortuna ligy medzi AS Trenčín a ŽP Šport Podbrezová (sobota, 17. októbra, 17.00) bez divákov. Dôvodom sú udalosti, ktoré sa udiali počas ligového stretnutia proti MŠK Žilina.

Čakali sme prísnejší trest než doposiaľ. Rozhodnutie o uzatvorení štadióna je ale vzhľadom na udalosti pre nás neprijateľné a ťažko pochopiteľné. Futbalový klub AS Trenčín nesúhlasí so stanoviskom DK SFZ a podá voči tomuto verdiktu odvolanie.

Udalosti zo zápasu proti Žiline nezľahčujeme. Klub podnikol náležité opatrenia. Posilnili sme usporiadateľskú službu, zmenili rozostavenie usporiadateľov v rámci tribúny a na našich fanúšikov sme apelovali prostredníctvom klubového webu a zápasového bulletinu vydaného pri príležitosti stretnutia proti Michalovciam (12. kolo). Urobili sme všetko preto, aby sa v nasledujúcich zápasoch nič podobné neopakovalo.

Uzavretie štadióna je najtvrdším trestom, ktorý má DK SFZ k dispozícii. Po tom ako sa na našom futbalovom štadióne nič podobné doposiaľ nestalo, sme rozčarovaní, že prišlo k nasledovnému rozhodnutiu bez využitia možnosti podmienečného trestu. Verili sme, že zvládnutie vyhrotenej situácie bude pre náš klub poľahčujúcou okolnosťou. Vďaka konaniu usporiadateľskej služby a zástupcov klubu nedošlo k prerasteniu individuálnych konfliktov do nežiadaných rozmerov, prípadne neželanej inzultácii. Stále si myslíme, že trest je vzhľadom na udalosti kontraproduktívny. Ak sa pozrieme na rozhodnutie DK inou optikou, musíme povedať, že potrestaní sú viac fanúšikovia ako samotný klub.

AS Trenčín požiada DK SFZ o upustenie od disciplinárneho opatrenia na základe Článku 38, bodu 2 disciplinárneho poriadku, ktorý hovorí, že „od uloženia disciplinárneho previnenia možno upustiť v prípade prijatia primeraných ochranných opatrení“, ktoré klub úspešne prijal a aplikoval počas dvoch domácich stretnutí po zápase proti Žiline. Ešte raz by sme radi upozornili aj na poľahčujúce okolnosti, ktoré vymedzuje disciplinárny poriadok.

Sme si vedomí priestupku, ktorý sa na našom štadióne udial. Ospravedlnili sme sa dotknutým osobám a v našom postoji sme podobné udalosti označili za neakceptovateľné pre náš klub. Hoci občas môže ísť o reakcia na dianie na trávniku alebo tribúnach, nebudeme podobné konanie tolerovať. Veríme, že všetky kroky, ktoré sme podnikli, zmenia pôvodné rozhodnutie DK SFZ. Taktiež veríme, že podobné udalosti sa našom štadióne nebudú opakovať.

Autor: astn
Rozpis zápasov
14:00 Famagusta
Prípravný, 29.1.2020
FK Teplice - AS Trenčín
0:2 Limassol
Prípravný, 25.1.2020
FK Čukarički - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 27.1.2020

ASTV | Ryan Koolwijk po týždni na sústredení v Ayia Napa

Ryan Koolwijk po týždni na sústredení v cyperskom letovisku Ayia Napa.

A-tím 27.1.2020

Príprava | Nohejbal po dráme pre balkánsku trojicu

Zimné sústredenia v priaznivejších klimatických podmienkach sú nielen v znamení...

ASTV 26.1.2020

ASTV | Asistent trénera Ančic po zápase proti FK Čukarički

Asistent trénera Juraj Ančic po prípravnom zápase proti FK Čukarički (2:0) počas...

ASTV 26.1.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti FK Čukarički

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti FK Čukarički (2:0).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak