A-tím 14.10.2015

Nebolo to ideálne, ale ideme ďalej, povedal Kleščík

ŠK Blava Jaslovské Bohunice sme zdolali rozdielom triedy. Víťazstvo sa však nerodilo ľahko a náš výkon nebol taký presvedčivý, ako vraví výsledok 4. kola Slovnaft Cupu. Toho si bol po zápase vedomý aj kapitán mužstva Peter Kleščík. „Nebol to z našej strany optimálny výkon. Pokiaľ nezlomíme takéhoto súpera už zo začiatku jedným gólom, potom sa nám hrá veľmi ťažko. Zápas nám ukázal, že ešte stále máme na čom pracovať a musíme zostať pokorní. Dôležité je, že sme nakoniec postúpili,“ povedal tesne po stretnutí kapitán AS Trenčín.

Napriek tomu, že sme boli pripravení na súperovu taktiku, dlho sa nám nedarilo presadiť sa cez sústredenú obranu. „Určite sme čakali, že Blava bude hrať práve takto. Je síce z nižšej súťaže, ale mnohé mužstvá vo Fortuna lige vstúpia do vzájomných súbojov defenzívne. Boli sme na to pripravení. Hrýzli a boli nebezpeční po rýchlych protiútokoch. Pri ich prvej príležitosti nás skvelým zákrokom podržal Šeďo (Igor Šemrinec),“ zhodnotil Kleščík.

V zápase nás opäť brzdila nízka efektivita v zakončení. „Je naozaj škoda, že sme nedokázali využiť naše šance. Vytvorili sme si mnoho príležitostí. Hoci všetky neboli stopercentné, musíme ich premieňať. Chýbal nám lepší výber miesta ako aj rozumnejšie riešenie situácií,“ dodal rodák z Čadce.

Náš stopér musel v zápase pre absenciu Martina Šuleka hrať na poste pravého obrancu. Aj keď v tejto sezóne nastúpil na tomto poste prvýkrát, potiahol mnoho akcií a spoluhráčov zásoboval dobrými centrami. „Tréner mi povedal, že si vyskúšame variantu so mnou na pravom obrancovi pre prípad, že by chýbal Martin Šulek. Dostal som od neho za úlohu hrať dopredu, pretože sme potrebovali prečíslovať súpera v krídelných a stredových priestoroch. Hralo sa mi dobre, ale výkon celého mužstva nebol optimálny a potom sa ťažko vyzdvihujú výkony jednotlivcov. Víťazstvo je však dôležité. Ideme ďalej,“ zakončil rozhovor Peter Kleščík.

Autor: mk
Rozpis zápasov
19:00 Ružomberok
Fortuna liga, 1. kolo, 8.8.2020
MFK Ružomberok - AS Trenčín
2:5 Mníchova Lehota
Prípravný, 1.8.2020
AS Trenčín - FC Fastav Zlín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 6.8.2020

A-tím | Slávik v novom ročníku s novou zmluvou

Perspektívny krajný obranca Adrián Slávik bude aj v tomto ročníku obliekať dres AS Trenčín....

Marketing 5.8.2020

Klub | ORION TIP pokračuje ako generálny partner

AS Trenčín pokračuje v spolupráci s generálnym partnerom spoločnosťou ORION TIP. Aj v...

ASTV 3.8.2020

ASTV | Zostrihy z prípravných zápasov proti Pohroniu a Zlínu

ASTV vám prináša zostrihy z prípravných zápasov proti FK Pohronie (0:3) a FC...

ASTV 2.8.2020

Vreven | Som veľmi sklamaný

Tréner Stijn Vreven má za sebou expresne krátku prípravu na nový ročník Fortuna ligy, ktorú uzavrela dvojica...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak