A-tím 14.10.2015

Nebolo to ideálne, ale ideme ďalej, povedal Kleščík

ŠK Blava Jaslovské Bohunice sme zdolali rozdielom triedy. Víťazstvo sa však nerodilo ľahko a náš výkon nebol taký presvedčivý, ako vraví výsledok 4. kola Slovnaft Cupu. Toho si bol po zápase vedomý aj kapitán mužstva Peter Kleščík. „Nebol to z našej strany optimálny výkon. Pokiaľ nezlomíme takéhoto súpera už zo začiatku jedným gólom, potom sa nám hrá veľmi ťažko. Zápas nám ukázal, že ešte stále máme na čom pracovať a musíme zostať pokorní. Dôležité je, že sme nakoniec postúpili,“ povedal tesne po stretnutí kapitán AS Trenčín.

Napriek tomu, že sme boli pripravení na súperovu taktiku, dlho sa nám nedarilo presadiť sa cez sústredenú obranu. „Určite sme čakali, že Blava bude hrať práve takto. Je síce z nižšej súťaže, ale mnohé mužstvá vo Fortuna lige vstúpia do vzájomných súbojov defenzívne. Boli sme na to pripravení. Hrýzli a boli nebezpeční po rýchlych protiútokoch. Pri ich prvej príležitosti nás skvelým zákrokom podržal Šeďo (Igor Šemrinec),“ zhodnotil Kleščík.

V zápase nás opäť brzdila nízka efektivita v zakončení. „Je naozaj škoda, že sme nedokázali využiť naše šance. Vytvorili sme si mnoho príležitostí. Hoci všetky neboli stopercentné, musíme ich premieňať. Chýbal nám lepší výber miesta ako aj rozumnejšie riešenie situácií,“ dodal rodák z Čadce.

Náš stopér musel v zápase pre absenciu Martina Šuleka hrať na poste pravého obrancu. Aj keď v tejto sezóne nastúpil na tomto poste prvýkrát, potiahol mnoho akcií a spoluhráčov zásoboval dobrými centrami. „Tréner mi povedal, že si vyskúšame variantu so mnou na pravom obrancovi pre prípad, že by chýbal Martin Šulek. Dostal som od neho za úlohu hrať dopredu, pretože sme potrebovali prečíslovať súpera v krídelných a stredových priestoroch. Hralo sa mi dobre, ale výkon celého mužstva nebol optimálny a potom sa ťažko vyzdvihujú výkony jednotlivcov. Víťazstvo je však dôležité. Ideme ďalej,“ zakončil rozhovor Peter Kleščík.

Autor: mk
Rozpis zápasov
14:00 Nitra
Fortuna liga, 18. kolo, 7.12.2019
FC Nitra - AS Trenčín
0:1 Žilina
Fortuna liga, 17. kolo, 30.11.2019
AS Trenčín - FK Pohronie
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 6.12.2019

Movember | Spoločná kampaň zachránila ľudský život

Futbalisti AS Trenčín sa opäť zapojili do celosvetovej kampane označovanej ako...

ASTV 6.12.2019

ASTV | Nicolas Kapuš strelil gól mesiaca október

ASTV vám prináša meno víťaza ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS Trenčín za...

ASTV 4.12.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#36)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

ASTV 3.12.2019

ASTV | Kleščík po Pohroní aj o rozlúčke s AS Trenčín

ASTV vám prináša rozhovor s Petrom Kleščíkom po zápase 17. kola Fortuna ligy proti FK...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak