A-tím 14.10.2015

Nebolo to ideálne, ale ideme ďalej, povedal Kleščík

ŠK Blava Jaslovské Bohunice sme zdolali rozdielom triedy. Víťazstvo sa však nerodilo ľahko a náš výkon nebol taký presvedčivý, ako vraví výsledok 4. kola Slovnaft Cupu. Toho si bol po zápase vedomý aj kapitán mužstva Peter Kleščík. „Nebol to z našej strany optimálny výkon. Pokiaľ nezlomíme takéhoto súpera už zo začiatku jedným gólom, potom sa nám hrá veľmi ťažko. Zápas nám ukázal, že ešte stále máme na čom pracovať a musíme zostať pokorní. Dôležité je, že sme nakoniec postúpili,“ povedal tesne po stretnutí kapitán AS Trenčín.

Napriek tomu, že sme boli pripravení na súperovu taktiku, dlho sa nám nedarilo presadiť sa cez sústredenú obranu. „Určite sme čakali, že Blava bude hrať práve takto. Je síce z nižšej súťaže, ale mnohé mužstvá vo Fortuna lige vstúpia do vzájomných súbojov defenzívne. Boli sme na to pripravení. Hrýzli a boli nebezpeční po rýchlych protiútokoch. Pri ich prvej príležitosti nás skvelým zákrokom podržal Šeďo (Igor Šemrinec),“ zhodnotil Kleščík.

V zápase nás opäť brzdila nízka efektivita v zakončení. „Je naozaj škoda, že sme nedokázali využiť naše šance. Vytvorili sme si mnoho príležitostí. Hoci všetky neboli stopercentné, musíme ich premieňať. Chýbal nám lepší výber miesta ako aj rozumnejšie riešenie situácií,“ dodal rodák z Čadce.

Náš stopér musel v zápase pre absenciu Martina Šuleka hrať na poste pravého obrancu. Aj keď v tejto sezóne nastúpil na tomto poste prvýkrát, potiahol mnoho akcií a spoluhráčov zásoboval dobrými centrami. „Tréner mi povedal, že si vyskúšame variantu so mnou na pravom obrancovi pre prípad, že by chýbal Martin Šulek. Dostal som od neho za úlohu hrať dopredu, pretože sme potrebovali prečíslovať súpera v krídelných a stredových priestoroch. Hralo sa mi dobre, ale výkon celého mužstva nebol optimálny a potom sa ťažko vyzdvihujú výkony jednotlivcov. Víťazstvo je však dôležité. Ideme ďalej,“ zakončil rozhovor Peter Kleščík.

Autor: mk
Rozpis zápasov
16:00 Limassol
Prípravný, 25.1.2020
FK Čukarički - AS Trenčín
3:1 Famagusta
Prípravný, 22.1.2020
Górnik Zabrze - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 23.1.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti Górniku Zabrze

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti Górniku Zabrze (1:3).

ASTV 22.1.2020

ASTV | Asistent trénera Höger a Križan po zápase proti Górniku

Asistent trénera Richard Höger a Richard Križan po prípravnom zápase proti...

A-tím 22.1.2020

Príprava | Na úvod sústredenia prehra proti Górniku po troch penaltách

Zverenci trénera Norberta Hrnčára prehrali v prvom zápase na...

ASTV 21.1.2020

ASTV | To najlepšie z prvého tréningového dňa v Ayia Napa

ASTV vám prináša to najlepšie z prvého tréningového dňa AS Trenčín na zimnom...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak