Fanúšikovia 16.10.2015

Zápas proti Podbrezovej bez fanúšikov (rozšírené)

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) potvrdila svoje rozhodnutie o uzatvorení štadióna počas zápasu 13. kola Fortuna ligy medzi AS Trenčín a ŽP Šport Podbrezová. Sobotňajší zápas sa tak bude hrať bez divákov.

AS Trenčín sa vyhradzuje voči rozhodnutiu DK SFZ. Touto cestou vyjadrujeme podporu stanovisku Únie ligových klubov k rozhodnutiu disciplinárneho orgánu SFZ. Potvrdenie uzatvorenia štadióna je pre nás vzhľadom na udalosti spojené so zápasom proti MŠK Žilina a v kontexte trestov tohto orgánu v minulosti nepochopiteľné a neprijateľné. Sme sklamaní, keďže dané rozhodnutie je namierené voči futbalu a všetkým slušným fanúšikom. Napriek tomu vyzývame našich fanúšikov, aby rešpektovali uzatvorenie štadióna a žiadnou cestou sa nepokúšali dostať do jeho priestorov.

Klub AS Trenčín zabezpečí priebeh zápasu na základe uloženého rozhodnutia. Do priestoru štadióna budú vpustené len delegované osoby, hráči a členovia realizačných teamov, členovia usporiadateľskej služby a SBS, pracovníci médií, ktorí sa vopred akreditujú, osoby podieľajúce sa na príprave a chode stretnutia, tridsať domácich funkcionárov a sponzorov a dvadsať hosťujúcich funkcionárov a sponzorov. Taktiež osoby s preukazom ZŤP vo vyčlenenom sektore, čo znamená imobilné osoby (vozíčkari).

AS Trenčín dnes hľadá cestu na odškodnenie držiteľov celosezónnych vstupeniek. O spôsobe vás budeme v najkratšom možnom čase informovať. Už teraz však vieme povedať, že zápas môžete sledovať v našom partnerskom podniku Sokolovňa Pub. Majitelia permanentných vstupeniek dostanú po predložení permanentky jeden nápoj zadarmo.

Keďže na základe stanoviska DK SFZ v úradnej správe nevieme jednoznačne určiť, čo bolo dôvodom pre uzatvorenie štadióna (konflikt v priestoroch VIP alebo vhadzovanie predmetov počas odchodu rozhodcov z plochy), vyžiadali sme si všetky podklady k danému prípadu. Tie podrobíme právnej analýze. V budúcnosti budeme žiadať ešte intenzívnejšiu spoluprácu a komunikáciu s disciplinárnym orgánom SFZ, aby sme vedeli, čo je presným dôvodom trestu pre klub.

Autor: astv
Rozpis zápasov
  Žilina
Fortuna liga, 19. kolo, 15.2.2020
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
1:1 Nitra
Fortuna liga, 18. kolo, 7.12.2019
FC Nitra - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 11.12.2019

Basketbal | Nový šport v AS Trenčín, tréningy detí trikrát do týždňa

Najmladším členom Asociácie športov sa len pred niekoľkými týždňami...

ASTV 7.12.2019

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Nitre

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 18. kola Fortuna ligy proti FC Nitra (1:1).

ASTV 7.12.2019

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Nitre

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FC Nitra (1:1).

A-tím 7.12.2019

FL | Nepremenené šance nás obrali o víťazstvo v Nitre

Zverenci trénera Norberta Hrnčára remizovali v zápase záverečného kola jesene na...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak