A-tím 19.10.2015

Van Kessel ďakuje fanúšikom, tím cítil ich podporu

Strelecky mlčal mesiac. V zápase proti Podbrezovej (2:1) otvoril skóre po polhodine hry. Po prestávke mohol pridať aj ďalší presný zásah, no lopta si zahrala s konštrukciou bránky súpera biliard.

Podbrezová ozbíjala o body Žilinu a pomerne dlho trápila aj naše mužstvo. O víťazstvo sa napokon zaslúžili top kanonieri Fortuna ligy. „Je skvelé, že sme vyhrali. Cítime sa skvele. Teší ma aj strelený gól. Hrali sme lepšie ako súper, mali sme viac šancí. Body zostali doma zaslúžene. Pokojne sme mohli vyhrať aj vyšším rozdielom,“ povedal tesne po skončení duelu holandský rýchlik.

Na fortunaligový gól čakal od 13. septembra. Napokon prišiel v pravý čas a aspoň dočasne zabezpečil nášmu tímu vedenie. „Skvelú robotu odviedol Matúš Bero, ktorý upútal pozornosť na seba. Ja som zostal voľný. Zbehol som si a snažil sa loptu umiestniť k žrdi. Bol som v ideálnej pozícii, nebol pre mňa veľký problém trafiť presne,“ pokračoval Van Kessel.

V druhom polčase sa s ním zahrala pani šťastena. Obišiel gólmana, no lopta sa odrazila od jednej žrde do druhej. Dobiehajúci Dávida Guba následne netrafil priestor bránky. „Bol to neuveriteľný moment. Iba sme neveriacky krútili hlavami, ako sa nám to podarilo. Našťastie nás to v konečnom dôsledku nemuselo až tak mrzieť,“ doplnil niekdajší hráč Ajaxu Amsterdam.

Stretnutie pod hradom Matúša Čáka sa hralo pred prázdnymi tribúnami. Napriek tomu sa vytrvalé povzbudzovanie ozývalo z neďalekej hrádze, kde si rozložilo svoj dočasný stan niekoľko desiatok fanúšikov. Ani nariadenie disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu ich neodradilo. „Cítili sme silnú podporu. Za to, že prišli, im patrí veľká vďaka. Stáli pri nás, aj keď nemohli byť priamo na tribúne. Body patria najmä im,“ dodal na záver 22-ročný Van Kessel.

Autor: mj
Rozpis zápasov
14:00 Famagusta
Prípravný, 29.1.2020
FK Teplice - AS Trenčín
0:2 Limassol
Prípravný, 25.1.2020
FK Čukarički - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 27.1.2020

Príprava | Nohejbal po dráme pre balkánsku trojicu

Zimné sústredenia v priaznivejších klimatických podmienkach sú nielen v znamení...

ASTV 26.1.2020

ASTV | Asistent trénera Ančic po zápase proti FK Čukarički

Asistent trénera Juraj Ančic po prípravnom zápase proti FK Čukarički (2:0) počas...

ASTV 26.1.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti FK Čukarički

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti FK Čukarički (2:0).

ASTV 25.1.2020

ASTV | David Depetris po zápase proti FK Čukarički

David Depetris po prípravnom zápase proti FK Čukarički (2:0) počas sústredenia v...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak