Aktuálne 19.10.2015

Brankárska akadémia Romana Hodála a AS Trenčín tradične v decembri

Druhú desiatku špeciálnych tréningových kempov začína v prvej polovici decembra Brankárska akadémia Romana Hodála. Celkovo jedenásty kemp sa uskutoční 9. – 13. decembra v spolupráci s klubom AS Trenčín v Trenčianskych Stankovciach.

„Mladí brankári si už tradične nachádzajú cestu do našej akadémie a to je najväčším ocenením našej práce,“ povedal šéftréner brankárov AS Trenčín Roman Hodál. Päťdňový tréningový tábor je určený pre nádejných gólmanov od osem do šestnásť rokov (ročníky narodenia 1999 – 2007).

„Príprava mladých brankárov sa musí stále zlepšovať. Podstatná je nielen špecializácia, ale dnes už aj individuálna príprava. Venujeme sa začínajúcim i pokročilým brankárom. Volíme samozrejme individuálny prístup,“ povedal Hodál na margo kempu, ktorý sa zameria nielen na tréning na ihrisku. Pripravené sú aj teoretické vstupy, videoprojekcia a lekcie o životospráve.

V minulosti navštívili kemp Dušan Perniš, Tomáš Lovásik alebo Tomáš Belic. Tentoraz sa mladí adepti brankárskeho remesla môžu tešiť na tréningy pod vedením brankára reprezentačnej „dvadsaťjednotky“ Adriána Chovana a člena širšieho kádra toho istého tímu Mateja Vozára. Druhý menovaný sa môže podeliť aj so svojimi skúsenosťami z Talianska. Kvalitnú prácu s brankármi v Trenčíne potvrdzujú aj ďalší mládežnícki reprezentanti v klube – Samuel Vavrúš, Samuel Švajka a Denis Chudý.

Dnešní moderní brankári sú nútení hrať stále viac a viac nohou. Stáva sa z nich „tretí“ stopér a veľmi dôležitá súčasť pri zakladaní útokov. Musia dať hre myšlienku a nielen posunúť loptu. „Najdôležitejšia je všestrannosť. Súčasný kvalitný brankár musí byť odolný nielen fyzicky, ale i psychicky. Mentálna príprava je kľúčová. Moderný brankársky štýl je zameraný na hru nohou,“ dodal na záver tréner brankárov v reprezentácii do 19 rokov Roman Hodál, ktorý čerpá aj zo spolupráce s ikonami tohto remesla ako sú Stanislav Machač a holandská legenda Piet Schrijvers.

Prihlášky a informácie o kempe môžete zasielať a žiadať na adrese romanhodal@gmail.com.

Autor: astn
Rozpis zápasov
19:00 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 4. kolo, 22.9.2020
ŠKF Sereď - AS Trenčín
3:2 Žilina
Fortuna liga, 7. kolo, 19.9.2020
AS Trenčín - FC Nitra
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 20.9.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Nitre

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 7. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

Fotogalérie 20.9.2020

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Nitre

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FC Nitra (3:2).

ASTV 20.9.2020

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Nitre

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FC Nitra (3:2).

A-tím 19.9.2020

FL | Prvé ligové víťazstvo nás posunulo v tabuľke vyššie

Zverenci trénera Stijna Vrevena vyhrali zápas 7. kola Fortuna ligy proti FC Nitra...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak