A-tím 25.10.2015

Nie je jednoduché nahradiť hráča ako je Bero, povedal Jančo

Denis Jančo na prvý gól na fortunaligovej scéne nečakal dlho. Stačili mu na to iba tri zápasy, aby sa zaradil medzi strelcov. Iba osemnásťročný mladík nahradil vykartovaného Matúša Bera a ukázal, že sa na ligových trávnikoch nestratí.

„Bola to neskutočná emócia. Gólovú situáciu si ani poriadne nepamätám. Videl som pred sebou voľný priestor, vystrelil som a lopta skončila v sieti,“ opisoval prvý gólový moment zápasu Jančo, ktorého parádnou spätnou prihrávkou vyzval k zakončeniu Gino van Kessel.

Že mu na prvý presný zásah medzi futbalovou elitou na Slovensku budú stačiť iba tri zápasy rozhodne nečakal. V prvom rade sa snažil plniť trénerove pokyny a v nich bola zahrnutá aj snaha ohrozovať bránku súpera. „O niečo podobné som sa mal snažiť. Nabiehať si z druhej vlny a snažiť sa presne zakončiť. Podarilo sa,“ tešil sa člen reprezentačnej devätnástky.

Ako už býva dobrým zvykom, pokladník kabíny sa poteší. Pribudne vklad od Denisa Janča. „Nebránim sa. Viem, že každá sranda niečo stojí,“ uškŕňal sa nádejný stredopoliar.

Jeden rodák zo Zamaroviec nahradil na poste v strede poľa druhého. Vzhľadom na päť žltých kariet Matúša Bera sa dalo očakávať, že na jeho miesto nastúpi práve Denis Jančo. „Tréner mi možnosť hrať naznačil už minulý týždeň. Určite ma tým motivoval. Vždy sa snažím pracovať na sto percent a snažil som sa svoju príležitosť dostatočne využiť. Nie je jednoduché nahradiť hráča ako je Matúš (Bero). Snažil som sa ho aspoň sčasti zastúpiť. Snáď sa mi to podarilo.“

Kvalitný výkon celého tímu sa začína u jednotlivcov. Včerajší zápas sa vydaril, čo potvrdil aj jeden z najmladších členov kabíny. „Duel sa vyvíjal podľa predstáv. Škoda gólu, ktorý sme dostali. Chvíľková nepozornosť nás stála vedenie. Každý z nás však makal a všetci podali výborný výkon,“ pochválil spoluhráčov Jančo.

Autor: mj
Rozpis zápasov
19:00 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 4. kolo, 22.9.2020
ŠKF Sereď - AS Trenčín
3:2 Žilina
Fortuna liga, 7. kolo, 19.9.2020
AS Trenčín - FC Nitra
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 20.9.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Nitre

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 7. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

Fotogalérie 20.9.2020

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Nitre

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FC Nitra (3:2).

ASTV 20.9.2020

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Nitre

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FC Nitra (3:2).

A-tím 19.9.2020

FL | Prvé ligové víťazstvo nás posunulo v tabuľke vyššie

Zverenci trénera Stijna Vrevena vyhrali zápas 7. kola Fortuna ligy proti FC Nitra...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak