A-tím 25.10.2015

Nie je jednoduché nahradiť hráča ako je Bero, povedal Jančo

Denis Jančo na prvý gól na fortunaligovej scéne nečakal dlho. Stačili mu na to iba tri zápasy, aby sa zaradil medzi strelcov. Iba osemnásťročný mladík nahradil vykartovaného Matúša Bera a ukázal, že sa na ligových trávnikoch nestratí.

„Bola to neskutočná emócia. Gólovú situáciu si ani poriadne nepamätám. Videl som pred sebou voľný priestor, vystrelil som a lopta skončila v sieti,“ opisoval prvý gólový moment zápasu Jančo, ktorého parádnou spätnou prihrávkou vyzval k zakončeniu Gino van Kessel.

Že mu na prvý presný zásah medzi futbalovou elitou na Slovensku budú stačiť iba tri zápasy rozhodne nečakal. V prvom rade sa snažil plniť trénerove pokyny a v nich bola zahrnutá aj snaha ohrozovať bránku súpera. „O niečo podobné som sa mal snažiť. Nabiehať si z druhej vlny a snažiť sa presne zakončiť. Podarilo sa,“ tešil sa člen reprezentačnej devätnástky.

Ako už býva dobrým zvykom, pokladník kabíny sa poteší. Pribudne vklad od Denisa Janča. „Nebránim sa. Viem, že každá sranda niečo stojí,“ uškŕňal sa nádejný stredopoliar.

Jeden rodák zo Zamaroviec nahradil na poste v strede poľa druhého. Vzhľadom na päť žltých kariet Matúša Bera sa dalo očakávať, že na jeho miesto nastúpi práve Denis Jančo. „Tréner mi možnosť hrať naznačil už minulý týždeň. Určite ma tým motivoval. Vždy sa snažím pracovať na sto percent a snažil som sa svoju príležitosť dostatočne využiť. Nie je jednoduché nahradiť hráča ako je Matúš (Bero). Snažil som sa ho aspoň sčasti zastúpiť. Snáď sa mi to podarilo.“

Kvalitný výkon celého tímu sa začína u jednotlivcov. Včerajší zápas sa vydaril, čo potvrdil aj jeden z najmladších členov kabíny. „Duel sa vyvíjal podľa predstáv. Škoda gólu, ktorý sme dostali. Chvíľková nepozornosť nás stála vedenie. Každý z nás však makal a všetci podali výborný výkon,“ pochválil spoluhráčov Jančo.

Autor: mj
Rozpis zápasov
14:00 Famagusta
Prípravný, 29.1.2020
FK Teplice - AS Trenčín
0:2 Limassol
Prípravný, 25.1.2020
FK Čukarički - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 26.1.2020

ASTV | Asistent trénera Ančic po zápase proti FK Čukarički

Asistent trénera Juraj Ančic po prípravnom zápase proti FK Čukarički (2:0) počas...

ASTV 26.1.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti FK Čukarički

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti FK Čukarički (2:0).

ASTV 25.1.2020

ASTV | David Depetris po zápase proti FK Čukarički

David Depetris po prípravnom zápase proti FK Čukarički (2:0) počas sústredenia v...

A-tím 25.1.2020

Príprava | Cenné víťazstvo proti štvrtému tímu srbskej ligy

Zverenci trénera Norberta Hrnčára vyhrali v druhom zápase na sústredení v...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak