A-tím 31.10.2015

Schet chce v prvom rade hrávať, Wesley prosí o trpezlivosť

Derby zápas proti Spartaku Myjava (4:1) dopadlo k našej spokojnosti. Veríme, že okrem štyroch gólov v sieti súpera potešila fanúšikov aj oku lahodiaca hra. Už druhý zápas po sebe trafili do siete krídelník Mitchell Schet a hrotový útočník Wesley.

Ľahší gól vo svojej kariére ešte nestrelil. Už v úvode zápasu sa jeden z myjavských stopérov pošmykol a ponúkol tak ideálnu príležitosť na skórovanie Schetovi. „Niečo podobné sa mi ešte nestalo. Snažil som sa napádať súperovu rozohrávku a zrazu som mal loptu na nohe. V tom momente som už nemyslel na nič iné, iba ako ju dostať do siete,“ žiaril po zápase spokojnosťou holandský rodák.

V ostatných šiestich mesiacoch toho v Den Haagu veľa neodohral a toto manko bolo badateľné. Postupne sa však stáva platným členom nášho mužstva. „Veľmi si vážim šancu, ktorú mi tento klub ponúkol. V predchádzajúcom pôsobisku som mal problémy s trénerom, väčšinou som iba vysedával na lavičke a tribúne. To na sebavedomí hráčovi nepridá. Trenčín mi dal šancu a teraz túžim byť platnou súčasťou nového kolektívu,“ pokračoval Schet.

V doterajšej kariére sa radoval iba zo štyroch súťažných gólov. Za ostatné dva duely ich však strelil rovnú polovicu. Stáva sa z neho nový zakončovateľ? „Kiež by to tak bolo. Mojou úlohou je góly pripravovať spoluhráčom aj strieľať. Tvrdo pracujem na tréningoch, potrebujem ešte troška času a bude to z mojej strany ešte lepšie,“ zakončil rozhovor 27-ročný bývalý mládežnícky reprezentant Holandska.

Druhý presný zásah v priebehu jedného týždňa pridal aj brazílsky útočník Wesley. Ten ťažil z dobrej roboty Matúša Bera. „Berino mi poslal parádnu prihrávku, keď obhodil brániaceho hráča. Mojou úlohou už bolo loptu iba nasmerovať do siete,“ povedal s nesmelým úsmevom stále iba osemnásťročný rodák z Juiz de Fora.

Aj napriek dvom gólom v rýchlom časovom slede na sebe stále vidí nedostatky, ktoré sa snaží zlepšiť. Na tréningoch patrí medzi najsnaživejších hráčov. „Viem, že spálim veľa príležitostí. Preto poprosím o kúsok trpezlivosti. Verím, že ju dostatočne splatím gólmi,“ pridal na záver Wesley.

Autor: mj
Rozpis zápasov
0:1 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 16. kolo, 27.11.2021
AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda
15:00 Trnava
Fortuna liga, 17. kolo, 4.12.2021
ŠKF Sereď - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 28.11.2021

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

Fotogaléria zo zápasu 16. kola základnej časti Fortuna ligy proti DAC 1904 Dunajská...

Aktuálne 28.11.2021

Slávik | Neviem si vypracovať stopercentné šance

Mužstvo Petra Hlinku má za sebou ďalší zápas, v ktorom hernú dominanciu nedokázalo pretaviť...

ASTV 27.11.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 16. kola základnej časti Fortuna ligy...

ASTV 27.11.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa