A-tím 31.10.2015

Schet chce v prvom rade hrávať, Wesley prosí o trpezlivosť

Derby zápas proti Spartaku Myjava (4:1) dopadlo k našej spokojnosti. Veríme, že okrem štyroch gólov v sieti súpera potešila fanúšikov aj oku lahodiaca hra. Už druhý zápas po sebe trafili do siete krídelník Mitchell Schet a hrotový útočník Wesley.

Ľahší gól vo svojej kariére ešte nestrelil. Už v úvode zápasu sa jeden z myjavských stopérov pošmykol a ponúkol tak ideálnu príležitosť na skórovanie Schetovi. „Niečo podobné sa mi ešte nestalo. Snažil som sa napádať súperovu rozohrávku a zrazu som mal loptu na nohe. V tom momente som už nemyslel na nič iné, iba ako ju dostať do siete,“ žiaril po zápase spokojnosťou holandský rodák.

V ostatných šiestich mesiacoch toho v Den Haagu veľa neodohral a toto manko bolo badateľné. Postupne sa však stáva platným členom nášho mužstva. „Veľmi si vážim šancu, ktorú mi tento klub ponúkol. V predchádzajúcom pôsobisku som mal problémy s trénerom, väčšinou som iba vysedával na lavičke a tribúne. To na sebavedomí hráčovi nepridá. Trenčín mi dal šancu a teraz túžim byť platnou súčasťou nového kolektívu,“ pokračoval Schet.

V doterajšej kariére sa radoval iba zo štyroch súťažných gólov. Za ostatné dva duely ich však strelil rovnú polovicu. Stáva sa z neho nový zakončovateľ? „Kiež by to tak bolo. Mojou úlohou je góly pripravovať spoluhráčom aj strieľať. Tvrdo pracujem na tréningoch, potrebujem ešte troška času a bude to z mojej strany ešte lepšie,“ zakončil rozhovor 27-ročný bývalý mládežnícky reprezentant Holandska.

Druhý presný zásah v priebehu jedného týždňa pridal aj brazílsky útočník Wesley. Ten ťažil z dobrej roboty Matúša Bera. „Berino mi poslal parádnu prihrávku, keď obhodil brániaceho hráča. Mojou úlohou už bolo loptu iba nasmerovať do siete,“ povedal s nesmelým úsmevom stále iba osemnásťročný rodák z Juiz de Fora.

Aj napriek dvom gólom v rýchlom časovom slede na sebe stále vidí nedostatky, ktoré sa snaží zlepšiť. Na tréningoch patrí medzi najsnaživejších hráčov. „Viem, že spálim veľa príležitostí. Preto poprosím o kúsok trpezlivosti. Verím, že ju dostatočne splatím gólmi,“ pridal na záver Wesley.

Autor: mj
Rozpis zápasov
19:00 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 4. kolo, 22.9.2020
ŠKF Sereď - AS Trenčín
3:2 Žilina
Fortuna liga, 7. kolo, 19.9.2020
AS Trenčín - FC Nitra
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 19.9.2020

FL | Prvé ligové víťazstvo nás posunulo v tabuľke vyššie

Zverenci trénera Stijna Vrevena vyhrali zápas 7. kola Fortuna ligy proti FC Nitra...

ASTV 18.9.2020

ASTV | Rozhodnite o tom, kto strelil gól mesiaca august

ASTV vám prináša po takmer roku ďalšiu edíciu ankety o najkrajší gól v podaní...

A-tím 18.9.2020

Čatakovič | Musíme byť pripravení na brejky Nitry

Naša najvyššia futbalová súťaž pokračuje v rýchlom tempe a po úspešnom pohárovom zápase...

This is my sen 18.9.2020

TiMS | Prestížny turnaj This is my sen bude tento rok inak

Pandémiou koronavírusu stojí za zrušením viacerých športových podujatí nielen na...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak