A-tím 31.10.2015

Schet chce v prvom rade hrávať, Wesley prosí o trpezlivosť

Derby zápas proti Spartaku Myjava (4:1) dopadlo k našej spokojnosti. Veríme, že okrem štyroch gólov v sieti súpera potešila fanúšikov aj oku lahodiaca hra. Už druhý zápas po sebe trafili do siete krídelník Mitchell Schet a hrotový útočník Wesley.

Ľahší gól vo svojej kariére ešte nestrelil. Už v úvode zápasu sa jeden z myjavských stopérov pošmykol a ponúkol tak ideálnu príležitosť na skórovanie Schetovi. „Niečo podobné sa mi ešte nestalo. Snažil som sa napádať súperovu rozohrávku a zrazu som mal loptu na nohe. V tom momente som už nemyslel na nič iné, iba ako ju dostať do siete,“ žiaril po zápase spokojnosťou holandský rodák.

V ostatných šiestich mesiacoch toho v Den Haagu veľa neodohral a toto manko bolo badateľné. Postupne sa však stáva platným členom nášho mužstva. „Veľmi si vážim šancu, ktorú mi tento klub ponúkol. V predchádzajúcom pôsobisku som mal problémy s trénerom, väčšinou som iba vysedával na lavičke a tribúne. To na sebavedomí hráčovi nepridá. Trenčín mi dal šancu a teraz túžim byť platnou súčasťou nového kolektívu,“ pokračoval Schet.

V doterajšej kariére sa radoval iba zo štyroch súťažných gólov. Za ostatné dva duely ich však strelil rovnú polovicu. Stáva sa z neho nový zakončovateľ? „Kiež by to tak bolo. Mojou úlohou je góly pripravovať spoluhráčom aj strieľať. Tvrdo pracujem na tréningoch, potrebujem ešte troška času a bude to z mojej strany ešte lepšie,“ zakončil rozhovor 27-ročný bývalý mládežnícky reprezentant Holandska.

Druhý presný zásah v priebehu jedného týždňa pridal aj brazílsky útočník Wesley. Ten ťažil z dobrej roboty Matúša Bera. „Berino mi poslal parádnu prihrávku, keď obhodil brániaceho hráča. Mojou úlohou už bolo loptu iba nasmerovať do siete,“ povedal s nesmelým úsmevom stále iba osemnásťročný rodák z Juiz de Fora.

Aj napriek dvom gólom v rýchlom časovom slede na sebe stále vidí nedostatky, ktoré sa snaží zlepšiť. Na tréningoch patrí medzi najsnaživejších hráčov. „Viem, že spálim veľa príležitostí. Preto poprosím o kúsok trpezlivosti. Verím, že ju dostatočne splatím gólmi,“ pridal na záver Wesley.

Autor: mj
Rozpis zápasov
14:00 Famagusta
Prípravný, 29.1.2020
FK Teplice - AS Trenčín
0:2 Limassol
Prípravný, 25.1.2020
FK Čukarički - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 26.1.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti FK Čukarički

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti FK Čukarički (2:0).

ASTV 25.1.2020

ASTV | David Depetris po zápase proti FK Čukarički

David Depetris po prípravnom zápase proti FK Čukarički (2:0) počas sústredenia v...

A-tím 25.1.2020

Príprava | Cenné víťazstvo proti štvrtému tímu srbskej ligy

Zverenci trénera Norberta Hrnčára vyhrali v druhom zápase na sústredení v...

ASTV 25.1.2020

ASTV | Záznam z prípravného zápasu proti FK Čukarički

ASTV vám prináša záznam z prípravného zápasu FK Čukarički - AS Trenčín (2:0).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak