A-tím 11.11.2015

Vek u nás nerozhoduje, zhodujú sa obrancovia AS

Vekový priemer obranného kvarteta AS Trenčín v nedeľňajšom zápase proti Dunajskej Strede (4:1) bol iba 20 rokov. Najmladší Martin Šulek mal v deň spomínaného súboja iba 17 rokov. Najstarší Milan Rundič 23 rokov. Medzi nimi sa zoradili devätnásťročný Kingsley Madu a dvadsaťjedenročný Lukáš Skovajsa.

Taký je výpočet kvarteta obrancov, ktorí sa snažili udržať súpera na uzde. V danom momente išlo o najmladšiu obrannú formáciu vo Fortuna lige. „Priznám sa, že som to ani nevnímal,“ povedal stopér Lukáš Skovajsa a pokračoval: „Takéto záležitosti neriešime. Sústreďujeme sa v prvom rade na náš výkon. V Trenčíne sa pracuje s mladými hráčmi, takže to berieme ako samozrejmosť.“

Aj ostatný zápas ukázal, že ktokoľvek v zápase nastúpi, dokáže nahradiť chýbajúceho kolegu. „V tréningoch ideme všetci na sto percent. Ktoré štyri mená si tréneri vyberú, je na nich. Ukazuje sa, že každý z nás je pre tím potrebný a zároveň nahraditeľný, čo je len dobre. Aspoň sa vytvára zdravé konkurenčné prostredie,“ pokračoval Skovajsa.

Najstarším členom zadných radov bol tentoraz Milan Rundič. Vo veku iba 23 rokov sa stal dirigentom mladších kolegov. „Cítil som zodpovednosť, veď som bol medzi chalanmi najskúsenejší. Vek u nás nerozhoduje. Snažíme sa pomôcť si vzájomne,“ vysvetľoval belehradský rodák.

Niekdajšiemu mládežníckemu reprezentantovi Srbska nezáleží na tom, s kým v obranných radoch nastúpi. Za základ považuje komunikáciu a zodpovedné plnenie si zverených úloh. „Nie je dôležité sa iba rozprávať, ale aj počúvať ostatných. Rozhodne nezáleží na tom, koľko rokov majú vaši spoluhráči,“ prízvukoval 23-ročný stopér.

Ten dirigentskú taktovku v tomto zápase prebral po vykartovanom Petrovi Kleščíkovi. „Kleščo je kapitánom a pravým lídrom kabíny. Jeho prínos pre nás všetkých je neodškriepiteľný,“ dodal Rundič.

Benjamínkom v základe je už niekoľko zápasov Martin Šulek. Mládežnícky reprezentant Slovenska sa udomácnil na pravej strane obrany, kde od zápasu k zápasu získava väčšie skúsenosti. „Prvé stretnutia neboli rozhodne jednoduché. Tempo v najvyššej súťaži a dorasteneckej lige je neporovnateľné. Na tréningoch sa snažím poctivo pracovať, aby som si svoju pozíciu upevnil.“

Autor: mj
Rozpis zápasov
3:0 Štadión Sihoť
Prípravný, 28.1.2023
AS Trenčín - FK Rača
17:30 Banská Bystrica
Fortuna liga, 19. kolo, 10.2.2023
MFK Dukla Banská Bystrica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 7.2.2023

A-tím | Rybníček, Zimen, Bainovič a Gajdoš pred štartom ligovej jari

V úvode ligovej jari nás čaká boj o prienik do prvej šestky Fortuna...

Fanúšikovia 4.2.2023

Akadémia | Podporte svojimi 2% úspešnú akadémiu AS Trenčín

Priatelia, podporovatelia a fanúšikovia trenčianskeho futbalu. Každoročne sa na...

Aktuálne 3.2.2023

Príprava | Príval snehu zrušil ligovú generálku

Záverečný prípravný zápas pred štartom nového ročníka Fortuna ligy proti FC ŠTK 1914 Šamorín...

A-tím 2.2.2023

Príprava | Posledný zápas zimnej prípravy proti Šamorínu

Zverencov trénera Mariána Zimena čaká posledný zápas v rámci zimnej prípravy pred...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport