Nemšová 11.12.2015

S Nemšovou chceme pokračovať v nastolenej ceste, povedal Talda

Futbalový projekt prepájajúci AS Trenčín a FK Slovan Nemšová má za sebou druhú polsezónu. Jesenná časť v podaní futbalistov Slovana bola úspešná a to nielen výsledkovo. Projekt udržal viacerých hráčov prvého mužstva AS nielen v tréningovom, ale aj zápasovom rytme. Naviac, zaujal aj kormidelníkov iných tímov, ktorí sa snažili niektoré systémy práce odpozorovať.

Projektu výrazným spôsobom pomohla možnosť striedavého štartu hráčov. Preto mnohí ligoví futbalisti v prípade voľna nevypadli z rytmu, keďže nastupovali v drese Nemšovej. Pod kontrolou ich mal Vladimír Cifranič naďalej pracujúci aj ako asistent Martina Ševelu. „Jesenná časť bola blízka tomu, ako si to predstavujeme. Prepojenie medzi mužstvami Trenčína a Nemšovej bolo vynikajúce. Vo väčšine zápasov sme hrali to, na čo sme sa pripravovali. Nie všetko vyšlo výsledkovo, ale body neboli prioritou. V súčasnosti je pred nami obdobie plné analýz. Vrátime sa k jednotlivým častiam projektu. Chceme pokračovať v nastolenej ceste a zlepšovať sa,“ povedal koordinátor projektu Ľubomír Talda.

Jedným z prvoradých cieľov v Nemšovej je nastaviť fungovanie hráčov na podobnej báze ako je tomu v Trenčíne. Často sa stáva, že káder trénuje na troch rôznych miestach. Časť v Nemšovej, druhá várka s „devätnástkou“ a tretia s prvým tímom na Sihoti. „Spoločných tréningových jednotiek spolu veľa nemali. Na jeseň sa nám ale vďaka systému darilo aj výsledkovo. Nevyhrali sme každý zápas, ale prevedenie väčšiny stretnutí a hra jednotlivcov bola na vysokej úrovni. Samozrejme, výsledky nie sú pre nás momentálne prvoradé, ale sú určitým ukazovateľom kvality. Každopádne sa snažíme robiť tréningy na podobnej báze ako je tomu v Trenčíne,“ pokračoval Talda.

Kabínou prešlo až 35 hráčov. Vytvoriť preto jednoliaty kolektív s tým pravým duchom kabíny nebolo jednoduché. „V každom tíme musí fungovať správna chémia. Zjednotiť profesionálov s amatérmi nie je predsa len jednoduché. Vo väčšine prípadov sa nám to ale podarilo veľmi slušne. Nebudem zavádzať, za posledný rok sme si prešli rôznymi situáciami a nie vždy bolo všetko ideálne, ale všetko sme dokázali ustáť. Teší ma aj to, že hráči s bohatšími futbalovými skúsenosťami nefrflali na tretiu ligu a nemali problém v nej nastupovať.“

Výkony Nemšovej nenechali chladnými ani protivníkov, ktorí sa s trenčianskym štýlom futbalu na našich trávnikoch nestretávajú. „Odozva od súperov bola veľmi pozitívna. Ohlasy boli iba v tom dobrom smere. Niektorí sa ma pýtali, ako na to,“ dodal s úsmevom niekdajší aktívny futbalista.

Správny smer fungovania projektu teší, no zaspať na vavrínoch rozhodne netreba. Vecí na zlepšenie pred jarnou časťou je stále veľa. „Chceme sa zlepšovať po každej stránke. Nastavili sme určitú úroveň a tú nechceme znižovať. Čaká nás práca s detailmi. Potrebujeme udržať správny tréningový prístup a držať hráčov vo vysokom nasadení,“ ukončil rozhovor Talda.

Autor: mj
Rozpis zápasov
14:00 Famagusta
Prípravný, 29.1.2020
FK Teplice - AS Trenčín
0:2 Limassol
Prípravný, 25.1.2020
FK Čukarički - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 27.1.2020

ASTV | Ryan Koolwijk po týždni na sústredení v Ayia Napa

Ryan Koolwijk po týždni na sústredení v cyperskom letovisku Ayia Napa.

A-tím 27.1.2020

Príprava | Nohejbal po dráme pre balkánsku trojicu

Zimné sústredenia v priaznivejších klimatických podmienkach sú nielen v znamení...

ASTV 26.1.2020

ASTV | Asistent trénera Ančic po zápase proti FK Čukarički

Asistent trénera Juraj Ančic po prípravnom zápase proti FK Čukarički (2:0) počas...

ASTV 26.1.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti FK Čukarički

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti FK Čukarički (2:0).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak