Aktuálne 14.12.2015

Tím sa opäť posunul po mentálnej stránke, teší sa Ševela

Parádnych štyridsaťosem bodov. Skvelá jesenná fazóna podporená osemzápasovou sériou výhier. Aj taký je výpočet z množstva úspechov počas jesennej časti. Mužstvo okolo trénera Martina Ševelu tak kraľuje fortunaligovej tabuľke.

Hlavný kormidelník vidí na uplynulej jeseni množstvo pozitív. Za jedno z najväčších považuje, že tím dokázal hernú dominanciu na ihriskách súperov pretaviť do bodového efektu. „Opätovne sme sa dokázali posunúť smerom dopredu po mentálnej stránke. Viackrát sme ukázali psychickú odolnosť. Tú potrebujeme najviac demonštrovať v zápasoch európskych pohárov. Veľké skúsenosti sme pobrali vo vonkajších zápasoch, kde sme dokázali byť aktívnejší po všetkých stránkach. V minulosti sme sa totiž vonku nevedeli dostatočne presadiť,“ povedal na úvod tréner Ševela.

Aj vďaka tomu jeho mužstvo začalo sezónu na ihriskách súperov excelentnou sériou piatich víťazstiev za sebou. Hoci hra nebola vždy ideálna, body na naše konto pribúdali. „Od začiatku sme vedeli, do čoho ideme. Mali sme možnosť odohrať zápasy v neďalekej Dubnici. Našim rozhodnutím však bolo, že všetko odohráme vonku a v druhej časti zas budeme hrať zväčša doma. Séria sa nám výsledkovo vydarila, hoci herne bol začiatok sezóny kostrbatý. Naše sebavedomie stúpalo. Skvelú vizitku si vyslúžila defenzíva. Vonku sme za celú jeseň dostali iba dva góly,“ pokračoval rodák z Mosta pri Bratislave.

Darilo sa aj v domácich zápasoch. Až na mierne zaváhanie s Ružomberkom a prehru so Žilinou, si tím udržal vysoký štandard. „Aj zlé veci sú na niečo dobré. Domáca konfrontácia proti Žiline nám dala veľa. Prišli sme na to, že potrebujeme v sebe udržať emócie, najmä tie negatívne. Každý sa chce radovať, ale dôležité je vedieť pracovať práve s negatívnymi dojmami. Nabádam hráčov, aby boli na podobné situácie pripravení, pretože okolnosti ovplyvniť nedokážeme,“ vysvetľoval štyridsaťročný Ševela.

Ako následne poznamenal, jeho tím potrebuje podobné náročné a vypäté momenty zažívať častejšie. „Všetci chceme zažívať podobné zápasy ako so Žilinou, Bukurešťou, alebo naposledy Trnavou. Prežiť si emócie, šteklenie v bruchu a nervozitu. Musíme sa naučiť dôkladne pracovať s týmito vnemami. Určitý posun sme už urobili, ale je to dlhodobý proces učenia. Pre hráčov, trénerov aj klub ako taký. Vo futbale je najdôležitejšia hlava každého futbalistu, ako je na zápas pripravený, do akej miery si pripustí vážnosť situácie, aby mu nezväzovala nohy.“

Ako už býva dobrým zvykom, aj jesenná časť priniesla zvýšený záujem o našich hráčov. Agenti z klubov zvučných európskych klubov chodili na naše zápasy často a hráči mali ideálnu príležitosť ukázať svoje schopnosti. „Musíme si položiť otázku, prečo ku nám skautí prichádzajú? Pretože predvádzame atraktívny futbal. Snažia sa vybrať kreatívnych a charakterných hráčov. Občas ich musíme brzdiť a najmä v tréningovom procese ich usmerniť, aby sa vrátili na správnu cestu, po ktorej sa dostali tam, kde sú. Akonáhle si začnú veci zľahčovať, idú sami proti sebe. Agenti sa potom na nich prídu pozrieť, ale možno si vyberú niekoho úplne iného. Snažíme sa chalanov nabádať k tomu, aby po každom tréningu a zápase mali vnútorný pocit, že zo seba vydali všetko,“ zakončil rozhovor rodák z Mostu pri Bratislave.

Autor: mj
Rozpis zápasov
19:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 6. kolo, 24.8.2019
FK Pohronie - AS Trenčín
1:2 Trnava
Fortuna liga, 5. kolo, 17.8.2019
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 23.8.2019

ASTV | Kleščík pred zápasom proti Pohroniu

ASTV vám prináša rozhovor s Petrom Kleščíkom pred stretnutím 6. kola Fortuna ligy proti FK...

esport 23.8.2019

eSport | AS Trenčín opäť v semifinále LOL

Tím AS Trenčín eSports reprezentujúci nás v hre League of Legends sa po druhý raz v rade...

Aktuálne 23.8.2019

Stanovisko | AS Trenčín sa pripája k argumentácii MŠK Žilina v otázke prírodná vs. umelá tráva

Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu...

ASTV 22.8.2019

Van Kessel | Prvý raz pred kamerou ASTV po návrate do AS Trenčín

ASTV vám prináša prvý rozhovor Gina van Kessela po návrate do AS Trenčín....

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak
×
Dnes v 19:00 |
FK Pohronie
AS Trenčín