Aktuality - archiv 16.11.2008

Bubenko: Mali sme dať gól a potom sa mohli váľať

Všetci Trenčania si veľmi dobre uvedomovali, že súpera posadili na koňa práve oni. Dôvodom boli viaceré nepremenené tutovky.

Zverenci trénera Ivana Galáda sú v domácom prostredí už 588 minút bez inkasovaného gólu. Ťahajú šnúru šiestich duelov s nulou pred vlastnými fanúšikmi. Predĺžili ju aj proti najlepšiemu tímu súťaže na ihriskách súperov Rimavskej Sobote. Keďže však ani oni neskórovali, dôležitý súboj sa skončil bezgólovou remízou. „Vedeli, že doma body nepúšťame a neinkasujeme. Od začiatku bolo na nich vidieť, že si prišli pre bezgólovú remízu. V druhom polčase často simulovali. Do ničoho sa nepúšťali. Bod má preto pre nich hodnotu zlata,“ povedal po stretnutí obranca Boris Godál.

Gemerčania vsadili všetko na jednu kartu a risk im vyšiel aj vďaka miernej benevolencii hlavného arbitra. „Hralo sa nám naozaj veľmi zle. Csaba a potom aj ja sme rozhodcu upozorňovali, že ich brankár nejaví záujem o hru. Po každej našej šanci vybehol pred šestnástku a začal usmerňovať obranu. Vôbec nejavil záujem o rýchle rozohranie hry. To urobil v druhom polčase aspoň osemkrát. Navyše často zbytočne ležali na trávniku a nič sa za to nenastavilo. Iba tri minúty za šesť striedaní,“ komentoval líder trenčianskej kabíny Lubor Knapp, ktorý inak nemal voči korektnému rozhodovaniu žiadne výhrady. „Ťažko sa nám dostávalo do tempa, keď bolo stále prerušené. Rimavská Sobota má skúsené mužstvo. Vedeli čo majú robiť, aby nás rozhodili,“ doplnil k tejto téme Godál.

Všetci Trenčania si však veľmi dobre uvedomovali, že súpera posadili na koňa práve oni. Dôvodom boli viaceré nepremenené tutovky. „O body sme sa pripravili sami. Všetko stálo na šanciach, ktoré sme v prvom polčase nepremenili. Do desiatej minúty sme zahodili dve vyložené šance,“ komentoval mladý pilier obrany AS, ktorého trefne doplnil skúsený Marek Bubenko, ktorý tentoraz nebol tým vytúženým žolíkom: „Mali sme šance, aby sme zápas rozhodli. Potom mohli ležať koľko chceli. V iných súbojoch to padlo, teraz nie. Sieť sme trafili hádam z každej strany, len nie tak ako sme mali. Niekedy chýbalo skutočne pár centimetrov.“

foto: Martin Blažek

Autor: mg
Rozpis zápasov
0:1 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 12. kolo, 23.10.2021
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
14:30 Príbelce
Slovnaft Cup, 4. kolo, 27.10.2021
TJD Príbelce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 26.10.2021

Fanúšikovia | Predaj vstupeniek na Slovan Bratislava spustený

AS Trenčín dal do predaja vstupenky na zápas 13 kola Fortuna ligy, v ktorom...

Fanúšikovia 26.10.2021

Klub | predpredaj.sk novým poskytovateľa ticketingových služieb

Spoločnosť predpredaj.sk je novým poskytovateľom ticketingových služieb AS...

ASTV 25.10.2021

Lavrinčík | Iba som bežal, ani som nepozeral na akciu

Patrí medzi najväčšie prekvapenia prvej polovice základnej časti Fortuna ligy. Samuel...

ASTV 24.10.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Zlatým Moravciam

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 12. kola základnej časti Fortuna ligy...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa