Aktuality - archiv 20.11.2008

Trenčania do Prievidze po stratené body

AS Trenčín proti HFK Prievidza bez vykartovaného Depetrisa a zraneného Šebeka, ale s dvoma odchovancami prievidzského futbalu.

Zverenci trénera Ivana Galáda sa v sobotu v Prievidzi poslednýkrát v jesennej časti druhej najvyššej súťaže predstavia na súperovom ihrisku. Po zápase v Prievidzi ich čaká už iba domáca rozlúčka so Šaľou. Trenčiansky kormidelník sa musí zaobísť bez dvojice útočníkov - vykartovaného Davida Depetrisa a zraneného Lukáša Šebeka. Ponúka sa tak alternatíva z víťazného súboja v Lučenci, keď Filipa Hlohovského vpredu dopĺňal stredopoliar Roman Gergel.

„Začal som skutočne na pozícii podhrotového hráča a až v úvode druhého polčasu som sa presunul na ľavú stranu zálohy,“ povedal Gergel a doplnil: „Rozhodnutie je na trénerovi. Mne sa tam nehralo vyslovene zle. Nemal som toľko lôpt, ale o to viac som sa snažil napádať. Dôležité je dobre odohrať prvé lopty a potom to ide aj samo.“ Odchovanec bánovského futbalu sa v metropole Novohradu chytil hneď v úvode, keď už v druhej minúte otvoril skóre zápasu. Proti rovnakému zloženiu ako v nedávnom súboji vonku by nenamietal ani Hlohovský. „S Gerom sme od dorastu spolu a vždy sa nám hralo dobre.“

Nádejný útočník AS je jedným z dvoch odchovancov prievidzského futbalu pod Čákovým hradom. Na „domácej“ tráve sa predstaví spoločne s Tomášom Peciarom. „Pre mňa je to celkom iný zápas ako ostatné. Budem doma, príde veľa známych a rodina. Bude to niečo špeciálne. Veľmi sa teším a iné ako tri body neberiem,“ povedal Hlohovský, ktorý už teraz vie, komu budú jeho blízki fandiť: „Určite mne! Oni totiž veľmi na futbal nechodia a prídu sa pozrieť iba na mňa. O to väčšia je motivácia.“ Rovnako na strane Trenčína by mala byť aj rodina nádejného obrancu. „Rodičia a priateľka budú určite na mojej strane a na strane AS. Už sa teším. Na tamtom ihrisku som vyrastal a hrá sa mi tam dobre. Uvidíme ako to dopadne. Posledné dva zápasy chceme vyhrať,“ dodal Peciar.

Obaja Prievidžania v službách AS si veľmi dobre pamätajú na augustový domáci zápas proti HFK, ktorý sa po bezkrvnom výkone skončil bezgólovou remízou. „Bol to snáď náš najhorší zápas jesene,“ komentoval Hlohovský a Peciar dodal: „Stratili sme dva body, preto chceme teraz bodovať naplno. Predtým sme ťahali šnúru zlých výkonov. Teraz to je iné. Sme celkom vo forme a pohode, mohli by sme to zvládnuť.“

foto: sita

Autor: mg
Rozpis zápasov
3:1 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 4. kolo, 5.8.2022
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
18:00 Ružomberok
Fortuna liga, 5. kolo, 13.8.2022
MFK Ružomberok - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 10.8.2022

Akadémia | Šiesti odchovanci potvrdili talent, musia však ďalej tvrdo pracovať

Tím vedený Mariánom Zimenom bodoval po prvý raz v tomto...

ASTV 9.8.2022

Witan | Trenčín je známy svojou dobrou prácou s mladými hráčmi

Indonézsky reprezentant Witan Sulaeman má za sebou podpis dvojročnej zmluvy a...

A-tím 8.8.2022

A-tím | Witan novou tvárou v kabíne AS Trenčín

Novou tvárou v kabíne AS Trenčín je nádejný indonézsky reprezentant Witan Sulaeman....

ASTV 7.8.2022

Fortuna liga | Prvé víťazstvo priniesla aj viera vo vlastné sily

V treťom zo štyroch ligových zápasov sme boli jednoznačne lepším tímom....

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport