Aktuálne 26.2.2016

Sme dostatočne pripravení, povedal Skovajsa

Dlhá zimná prestávka sa končí. Na zverencov trénera Martina Ševelu čaká úvod ako hrom. Hneď v prvom jarnom zápase vyzvú najväčšieho konkurenta v boji o titul Slovan Bratislava. Zápas má výkop dnes o 15.45 h a môžete ho sledovať aj na TV Dajto.

„Máme za sebou kvalitnú zimnú prípravu, počas ktorej sme sa stretli so silnými súpermi z rôznych krajín. Dobre nás preverili. Som presvedčený o tom, že sme dostatočne pripravení na jarnú časť,“ povedal pred úvodným výkopom jarnej časti Lukáš Skovajsa.

Bezmála trojmesačné čakanie na súťažný zápas sa končí. Naviac, hneď úvod jari prináša súpera zvučného mena. „Všetci sme radi, že to už konečne vypukne. Cítime sa dobre. Už to iba potrebujeme potvrdiť na ihrisku,“ pokračoval mládežnícky reprezentant Slovenska.

Po zranení Milana Rundiča práve rodák zo Zamaroviec nastúpi na uvoľnený post stopéra. „Dôvera trénerov ma teší. Je vždy na nich, koho si vyberú do základu. Prejavenú dôveru sa ale vždy snažím splatiť výkonom,“ poznamenal Skovajsa.

Kabínou bratislavského Slovana v zimnej prestávke previal čerstvý vietor. Káder sa výrazne pozmenil a žije aj šanca ponaháňať nás v boji o ligovú trofej. „Bratislavský tím považujem za veľmi kvalitný. Pre nás je vždy veľkou motiváciou poraziť ho. Mnohí tento duel označajú ako zápas jari. Mne sa to pomenovanie nepáči. Je dôležitý a môže veľa napovedať do ďalšej časti sezóny, ale o majstrovi sa určite nerozhodne.“

Pri otázke, čo bude treba urobiť pre víťazstvo, mal Lukáš Skovajsa jasnú odpovedať na jazyku ihneď. „Potrebujeme nadviazať na výkony z prípravy, hrať svoju hru a počúvať pokyny trénerov. V defenzíve musíme byť dôslení a v ofenzíve kreatívni. Spokojný budem, ak zápas zvládneme, zvíťazíme a divákov potešíme výkonom,“ zakončil rozhovor 21-ročný stopér.

Autor: mj
Rozpis zápasov
19:00 Trenčín
Fortuna liga, 32. kolo, 24.5.2019
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
4:0 Myjava
Fortuna liga, 31. kolo, 18.5.2019
AS Trenčín - Železiarne Podbrezová
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 21.5.2019

Kleščík | Chlapci sa obetovali jeden za druhého

Istota v osobných súbojoch a presnosť v rozohrávke. Tak vyzeralo víkendové predstavenie...

Fotogalérie 19.5.2019

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Podbrezovej

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FK Železiarne Podbrezová (4:0).

ASTV 19.5.2019

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Podbrezovej

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Fortuna ligy AS Trenčín - FK Železiarne...

ASTV 18.5.2019

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Podbrezovej

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy AS Trenčín - FK...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart
 Mercedes Benz  Corgoň  Smoker  SWAN  Machunka  VRM  slovlak