Aktuálne 26.2.2016

Sme dostatočne pripravení, povedal Skovajsa

Dlhá zimná prestávka sa končí. Na zverencov trénera Martina Ševelu čaká úvod ako hrom. Hneď v prvom jarnom zápase vyzvú najväčšieho konkurenta v boji o titul Slovan Bratislava. Zápas má výkop dnes o 15.45 h a môžete ho sledovať aj na TV Dajto.

„Máme za sebou kvalitnú zimnú prípravu, počas ktorej sme sa stretli so silnými súpermi z rôznych krajín. Dobre nás preverili. Som presvedčený o tom, že sme dostatočne pripravení na jarnú časť,“ povedal pred úvodným výkopom jarnej časti Lukáš Skovajsa.

Bezmála trojmesačné čakanie na súťažný zápas sa končí. Naviac, hneď úvod jari prináša súpera zvučného mena. „Všetci sme radi, že to už konečne vypukne. Cítime sa dobre. Už to iba potrebujeme potvrdiť na ihrisku,“ pokračoval mládežnícky reprezentant Slovenska.

Po zranení Milana Rundiča práve rodák zo Zamaroviec nastúpi na uvoľnený post stopéra. „Dôvera trénerov ma teší. Je vždy na nich, koho si vyberú do základu. Prejavenú dôveru sa ale vždy snažím splatiť výkonom,“ poznamenal Skovajsa.

Kabínou bratislavského Slovana v zimnej prestávke previal čerstvý vietor. Káder sa výrazne pozmenil a žije aj šanca ponaháňať nás v boji o ligovú trofej. „Bratislavský tím považujem za veľmi kvalitný. Pre nás je vždy veľkou motiváciou poraziť ho. Mnohí tento duel označajú ako zápas jari. Mne sa to pomenovanie nepáči. Je dôležitý a môže veľa napovedať do ďalšej časti sezóny, ale o majstrovi sa určite nerozhodne.“

Pri otázke, čo bude treba urobiť pre víťazstvo, mal Lukáš Skovajsa jasnú odpovedať na jazyku ihneď. „Potrebujeme nadviazať na výkony z prípravy, hrať svoju hru a počúvať pokyny trénerov. V defenzíve musíme byť dôslení a v ofenzíve kreatívni. Spokojný budem, ak zápas zvládneme, zvíťazíme a divákov potešíme výkonom,“ zakončil rozhovor 21-ročný stopér.

Autor: mj
Rozpis zápasov
0:1 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 16. kolo, 27.11.2021
AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda
15:00 Trnava
Fortuna liga, 17. kolo, 4.12.2021
ŠKF Sereď - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 28.11.2021

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

Fotogaléria zo zápasu 16. kola základnej časti Fortuna ligy proti DAC 1904 Dunajská...

Aktuálne 28.11.2021

Slávik | Neviem si vypracovať stopercentné šance

Mužstvo Petra Hlinku má za sebou ďalší zápas, v ktorom hernú dominanciu nedokázalo pretaviť...

ASTV 27.11.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 16. kola základnej časti Fortuna ligy...

ASTV 27.11.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  monolit  jaaa betonic  higa