Aktuality - archiv 7.12.2008

Na záver jesene naplánovali tréneri výstup v Nízkych Tatrách

Členmi vysokohorskej výpravy Frodo aj fotograf Juraj Križko.

Bola to riadna zaberačka. V niektorých fázach túry toho mali hráči plné zuby. Aj v najstrmších častiach výstupu ale zaťali zuby a pod vedením horského vodcu Petra Matoša pokračovali v rezkom tempe. Takmer päťhodinový výstup bol pre mnohých úplne novým zážitkom. Po návrate do penziónu si všetci zúčastnení pobyt v druhých najvyšších horách Slovenska pochvaľovali.

Vysokohorský výstup z parkoviska na Bielej Púti v Jasnej na symbolický cintorín všetkých obetí Nízkych Tatier Ostredok (nadmorská výška 2049 m) absolvovala takmer celá výprava AS. V „základnom tábore“ ostal iba Tomáš Marček. Na kopce ho nepustili kŕče v žalúdku. „Som rád, že sme mohli absolvovať tento pobyt. Okrem samotného pochodu sme ho využili aj na zhodnotenie jesene. V inom prostredí to malo úplne iný nádych, ako keby sme vyhodnotenie urobili v Trenčíne," skonštatoval Ivan Galád.

Najaktívnejším členom pochodu bol Frodo. Nie, výstupu sa nezúčastnil hlavný hrdina trilógie Pán prsteňov. Nositeľom mena slávneho Hobita je zlatý retriever Miloša Volešáka. Čerstvý vzduch a náročný terén si doslova užíval. Ďalším, energiou nabitým, členom výpravy bol Juraj Križko. Výškový rozdiel znášal s absolútnym prehľadom. Okrem pochodu stíhal plniť aj funkciu fotografa. Túra bola rozlúčkovou akciou pre argentínske duo Depetris – Báez. Po návrate do Trenčína si zbalili veci a odcestovali na dovolenku do Argentíny. „S podobnou akciou som sa ešte nestretol. Bola to výborná vec. Myslím si, že takéto netradičné podujatia veľmi dobre vplývajú na tvorenie súdržnej partie,“ hodnotil klady výstupu Alex Pagkalis. Spolu s krajanom Chantim odcestovali domov o deň neskôr ako ich argentínski spoluhráči. Atmosféru z víkendového výstupu na Ostredok prinášame návštevníkom stránky prostredníctvom fotografií Juraja Križka.

Autor: ms, foto Juraj Križko
Rozpis zápasov
14:00 Famagusta
Prípravný, 29.1.2020
FK Teplice - AS Trenčín
0:2 Limassol
Prípravný, 25.1.2020
FK Čukarički - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 27.1.2020

ASTV | Ryan Koolwijk po týždni na sústredení v Ayia Napa

Ryan Koolwijk po týždni na sústredení v cyperskom letovisku Ayia Napa.

A-tím 27.1.2020

Príprava | Nohejbal po dráme pre balkánsku trojicu

Zimné sústredenia v priaznivejších klimatických podmienkach sú nielen v znamení...

ASTV 26.1.2020

ASTV | Asistent trénera Ančic po zápase proti FK Čukarički

Asistent trénera Juraj Ančic po prípravnom zápase proti FK Čukarički (2:0) počas...

ASTV 26.1.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti FK Čukarički

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti FK Čukarički (2:0).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak