Aktuality - archiv 7.12.2008

Na záver jesene naplánovali tréneri výstup v Nízkych Tatrách

Členmi vysokohorskej výpravy Frodo aj fotograf Juraj Križko.

Bola to riadna zaberačka. V niektorých fázach túry toho mali hráči plné zuby. Aj v najstrmších častiach výstupu ale zaťali zuby a pod vedením horského vodcu Petra Matoša pokračovali v rezkom tempe. Takmer päťhodinový výstup bol pre mnohých úplne novým zážitkom. Po návrate do penziónu si všetci zúčastnení pobyt v druhých najvyšších horách Slovenska pochvaľovali.

Vysokohorský výstup z parkoviska na Bielej Púti v Jasnej na symbolický cintorín všetkých obetí Nízkych Tatier Ostredok (nadmorská výška 2049 m) absolvovala takmer celá výprava AS. V „základnom tábore“ ostal iba Tomáš Marček. Na kopce ho nepustili kŕče v žalúdku. „Som rád, že sme mohli absolvovať tento pobyt. Okrem samotného pochodu sme ho využili aj na zhodnotenie jesene. V inom prostredí to malo úplne iný nádych, ako keby sme vyhodnotenie urobili v Trenčíne," skonštatoval Ivan Galád.

Najaktívnejším členom pochodu bol Frodo. Nie, výstupu sa nezúčastnil hlavný hrdina trilógie Pán prsteňov. Nositeľom mena slávneho Hobita je zlatý retriever Miloša Volešáka. Čerstvý vzduch a náročný terén si doslova užíval. Ďalším, energiou nabitým, členom výpravy bol Juraj Križko. Výškový rozdiel znášal s absolútnym prehľadom. Okrem pochodu stíhal plniť aj funkciu fotografa. Túra bola rozlúčkovou akciou pre argentínske duo Depetris – Báez. Po návrate do Trenčína si zbalili veci a odcestovali na dovolenku do Argentíny. „S podobnou akciou som sa ešte nestretol. Bola to výborná vec. Myslím si, že takéto netradičné podujatia veľmi dobre vplývajú na tvorenie súdržnej partie,“ hodnotil klady výstupu Alex Pagkalis. Spolu s krajanom Chantim odcestovali domov o deň neskôr ako ich argentínski spoluhráči. Atmosféru z víkendového výstupu na Ostredok prinášame návštevníkom stránky prostredníctvom fotografií Juraja Križka.

Autor: ms, foto Juraj Križko
Rozpis zápasov
14:00 Nitra
Fortuna liga, 18. kolo, 7.12.2019
FC Nitra - AS Trenčín
0:1 Žilina
Fortuna liga, 17. kolo, 30.11.2019
AS Trenčín - FK Pohronie
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 7.12.2019

ASTV | Tréner Hrnčár pred zápasom proti Nitre

ASTV vám prináša rozhovor s trénerom Norbertom Hrnčárom pred stretnutím 18. kola Fortuna ligy...

ASTV 6.12.2019

Movember | Spoločná kampaň zachránila ľudský život

Futbalisti AS Trenčín sa opäť zapojili do celosvetovej kampane označovanej ako...

ASTV 6.12.2019

ASTV | Nicolas Kapuš strelil gól mesiaca október

ASTV vám prináša meno víťaza ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS Trenčín za...

ASTV 4.12.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#36)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak