Aktuality - archiv 7.12.2008

Na záver jesene naplánovali tréneri výstup v Nízkych Tatrách

Členmi vysokohorskej výpravy Frodo aj fotograf Juraj Križko.

Bola to riadna zaberačka. V niektorých fázach túry toho mali hráči plné zuby. Aj v najstrmších častiach výstupu ale zaťali zuby a pod vedením horského vodcu Petra Matoša pokračovali v rezkom tempe. Takmer päťhodinový výstup bol pre mnohých úplne novým zážitkom. Po návrate do penziónu si všetci zúčastnení pobyt v druhých najvyšších horách Slovenska pochvaľovali.

Vysokohorský výstup z parkoviska na Bielej Púti v Jasnej na symbolický cintorín všetkých obetí Nízkych Tatier Ostredok (nadmorská výška 2049 m) absolvovala takmer celá výprava AS. V „základnom tábore“ ostal iba Tomáš Marček. Na kopce ho nepustili kŕče v žalúdku. „Som rád, že sme mohli absolvovať tento pobyt. Okrem samotného pochodu sme ho využili aj na zhodnotenie jesene. V inom prostredí to malo úplne iný nádych, ako keby sme vyhodnotenie urobili v Trenčíne," skonštatoval Ivan Galád.

Najaktívnejším členom pochodu bol Frodo. Nie, výstupu sa nezúčastnil hlavný hrdina trilógie Pán prsteňov. Nositeľom mena slávneho Hobita je zlatý retriever Miloša Volešáka. Čerstvý vzduch a náročný terén si doslova užíval. Ďalším, energiou nabitým, členom výpravy bol Juraj Križko. Výškový rozdiel znášal s absolútnym prehľadom. Okrem pochodu stíhal plniť aj funkciu fotografa. Túra bola rozlúčkovou akciou pre argentínske duo Depetris – Báez. Po návrate do Trenčína si zbalili veci a odcestovali na dovolenku do Argentíny. „S podobnou akciou som sa ešte nestretol. Bola to výborná vec. Myslím si, že takéto netradičné podujatia veľmi dobre vplývajú na tvorenie súdržnej partie,“ hodnotil klady výstupu Alex Pagkalis. Spolu s krajanom Chantim odcestovali domov o deň neskôr ako ich argentínski spoluhráči. Atmosféru z víkendového výstupu na Ostredok prinášame návštevníkom stránky prostredníctvom fotografií Juraja Križka.

Autor: ms, foto Juraj Križko
Rozpis zápasov
19:00 Žilina
Fortuna liga, 9. kolo, 4.10.2020
AS Trenčín - FK Senica
1:2 Radimov
Slovnaft Cup, 3. kolo, 30.9.2020
TJ Družstevník Radimov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 30.9.2020

SC | Po zápletke a dvoch góloch Kadáka postup do ďalšieho kola

Zverenci trénera Stijna Vrevena vyhrali v 3. kole Slovnaft Cupu na ihrisku...

ASTV 30.9.2020

SC | Záznam zo zápasu Slovnaft Cupu proti Družstevníku Radimov

ASTV vám prináša záznam zo zápasu 3. kola Slovnaft Cupu proti TJ Družstevník...

A-tím 30.9.2020

SC | Radimov pred rokom potrápil Dunajskú Stredu

Dnešným súperom AS Trenčín v zápase 3. kola Slovnaft Cupu je TJ Družstevník Radimov. Zápas...

A-tím 28.9.2020

Ligeon | Mali sme šance a mohli sme rozhodnúť

Víkendový zápas proti suverénovi doterajšieho priebehu aktuálneho ročníka Fortuna ligy DAC...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak