Aktuality - archiv 10.12.2008

Predstavitelia mesta a klubu rokujú o budúcnosti futbalu

Generálny manažér AS absolvoval sériu stretnutí so zástupcami mesta.

V pondelok v popoludňajších hodinách sa v priestoroch mestského úradu uskutočnilo rokovanie medzi zástupcami futbalového klubu AS Trenčín a predstaviteľmi mesta Trenčín, vlastniaceho 10% klubových akcií. Primátor Trenčína Branislav Celler, viceprimátor Tomáš Vaňo a predseda komisie školstva, športu a mládeže Eduard Hartmann spolu s generálnym manažérom AS Trenčín Róbertom Rybníčkom a PR manažérom klubu Marekom Svátekom diskutovali o nelichotivej situácii technického stavu Mestského futbalového štadióna na Sihoti.

O aktuálnom dezolátnom stave štadióna sme návštevníkov klubovej stránky ako i širokú verejnosť informovali v predchádzajúcej správe. V prípade, že kompetentní činitelia neprijmú urýchlene konkrétne opatrenia, je reálne, že futbalovému klubu hrajúcemu zápasy na štadióne patriacemu mestu, nebude v budúcnosti umožnené pokračovať v súťaži a že príde o licenciu. Zvýšené nároky na organizátorov športových podujatí vyplývajú z prijatia novelizácie Zákona o organizovaní verejných telovýchovných, športových a turistických podujatí ako i uznesenia výkonného výboru SFZ.

Mestský futbalový štadión väčšinu z požiadaviek zákona, resp. SFZ nespĺňa. Aj preto sú zástupcovia klubu v aktívnom kontakte s predstaviteľmi mesta a hľadajú východisko z komplikovanej situácie. „Pondelkové stretnutie na mestskej pôde nebolo prvým, na ktorom sa uvedená horúca téma riešila. Generálny manažér klubu absolvoval už predtým viacero rokovaní s poslancami mesta. Cieľom rozhovorov bolo priblížiť im nelichotivú situáciu a poukázať na reálnu hrozbu účinkovania, resp. neúčinkovania AS v budúcnosti,“ načrtol čierny vývoj situácie Marek Svátek. Po diskusiách so zástupcami mesta, ale celú situáciu až v takých tmavých farbách nevidí: „Pondelkové rokovanie sa nieslo v pragmatickom duchu. Pomenovali sme si najhorúcejšie problémy. Čelní predstavitelia mesta prejavili ochotu a hlboký záujem riešiť problémy spojené s modernizáciou infraštruktúry. Určite na ňom nastanú výrazné zmeny. Predpokladám, že oblúky za bránami budeme nútení uzavrieť. V kritickom prípade hrozí podobný scenár aj sektoru oproti hlavnej tribúne. V súčasnosti vypracovávame projekt na pokrytie protiľahlej tribúny sedačkami. Všetky kroky budú ale závislé od výšky dotácií, ktoré nám mesto v rámci schvaľovania budúcoročného rozpočtu odsúhlasí,“ uviedol ďalej Svátek. Definitívne schvaľovanie rozpočtu je na programe 16. decembra 2008.

K problematike nevyhovujúceho štadióna pristupujú zástupcovia mesta Trenčín aktívne. Jedným z ich prvých krokov bolo vypracovanie podrobného technického posudku štadióna, ktorý mesto Trenčín vlastní. „Výpočet všetkých nedostatkov na štadióne, by bol nekonečný. V skratke sa dá povedať, že plátanie najväčších dier síce umožní organizáciu športových podujatí, ale je to iba krátkodobé preklenutie najbližšieho obdobia. Štadión na Sihoti dosluhuje. Namontovanie sedadiel, inštalovanie kamier a turniketov, ďalej oplotenie, základná úprava sociálnych zariadení, osvetlenie či rekonštrukcia svetelnej tabule síce krátkodobo zmenia jeho tvár, ale je to iba krízové riešenie. Myslím si, že čoraz aktuálnejšia bude otázka totálnej rekonštrukcie súčasného štadióna, resp. vybudovania nového stánku. Keďže sa jedná o mnohomiliónovú investíciu, ktorej výsledok môže výrazne zvýšiť kredit celého regiónu, dúfam v aktívnu spoluprácu Trenčianskeho samosprávneho kraja, mesta Trenčín, investorov ako i samotného klubu. Moderný reprezentatívny štadión, môže vzniknúť iba v prípade súčinnosti všetkých zainteresovaných strán,“ priniesol na záver informácie spojené s budúcnosťou futbalu v Trenčíne Marek Svátek.

Autor: astn
Rozpis zápasov
  Žilina
Fortuna liga, 19. kolo, 15.2.2020
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
1:1 Nitra
Fortuna liga, 18. kolo, 7.12.2019
FC Nitra - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 13.12.2019

ASTV | Rozhodnite o tom, kto strelil gól mesiaca november

ASTV vám prináša novembrovú edíciu ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS...

Rozhovory 12.12.2019

Slovnaft Cup | Štvrťfinálový žreb nám určil Slovan Bratislava

Vo štvrťfinále 51. ročníka Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2019/2020...

ASTV 11.12.2019

Basketbal | Nový šport v AS Trenčín, tréningy detí trikrát do týždňa

Najmladším členom Asociácie športov sa len pred niekoľkými týždňami...

ASTV 7.12.2019

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Nitre

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 18. kola Fortuna ligy proti FC Nitra (1:1).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak