Fanúšikovia 22.4.2016

Reakcia klubu na diskusiu ohľadom výjazdových tričiek

Klub AS Trenčín prišiel pred finále Slovnaft Cupu – Slovenského pohára 2016 s grafikou na výjazdových tričkách so sloganom „červeno-bíly Trenčín“. Tá sa nestretla u časti fanúšikov s pochopením. Preto sa klub rozhodol, že tričká nebudú povinnou súčasťou balíkov, ale k vstupenkám si ich zakúpiť môžete na dobrovoľnej báze. V nasledujúcich riadkoch si v prípade záujmu môžete prečítať náš pohľad na vzniknutú situáciu.

Súboj na trnavskom štadióne proti Slovanu Bratislava môže byť jedným z najpamätnejších finále v histórii slovenského futbalu. Každý takýto zápas má svoju históriu a kulisy. Špeciálne zápasy prinášajú špeciálne veci a takým má byť aj naše výjazdové tričko. Prvé špeciálne tričká v histórii vášho klubu sme vám priniesli pred finále pohára v Poprade. Ďalšie sa viazali k zisku historického „double“. Už po roku sme opäť vo finále Slovnaft Cupu a veríme v obhajobu titulu, hoci cesta za druhou majstrovskou trofejou bude ešte veľmi tŕnistá. Či získame titul alebo vyhráme pohár, alebo nie, nič to nezmení na našej ceste. Chceme prinášať radosť a vyhrať každý zápas. Našou filozofiou je však cesta, po ktorej kráčame. Futbal je dnes presýtený xenofóbiou, neznášanlivosťou, rasizmom a je chyba zamieňať si uvedené s rivalitou. Toto je cesta, ktorou náš klub kráčať neuvidíte.

Prečo „červeno-bíly Trenčín“? Túžime prežiť spoločne s vami ešte veľa podobných večerov ako sme zažili v Poprade. Tričko je jedným zo suvenírov, ktoré vám má pripomínať podobné zážitky. Veríme, že ich bude ešte veľa a zbierka vašich tričiek bude utešene rásť. Každé má byť nezameniteľným originálom a my sme sa rozhodli pracovať aj s prvkom, ktorý vám bude unikátnym spôsobom pripomínať miesto daného stretnutia. Tak ako je pre Trenčín typický hrad, tak drvivá väčšina z vás si asociuje pri vyslovení Trnava červeno-čírnych fanúšikov. Preto sme siahli k parafráze tohto výroku, ktorý v sebe nesie rešpekt k miestu, ktoré bude na jeden večer našim prechodným domovom. Ale necháva v sebe našu klubovú identitu. Sme hrdí na vernosť a mieru tolerancie fanúšikov AS Trenčín. Tak ako sme s radosťou prijali reakcie trnavských Trenčanov Godála, Baéza a Depetrisa počas kampane na zápas so sloganom „prvá láska je len jedna“.

Tieto slová nemajú prioritne zmeniť váš postoj ku komunikácii pre nás a pre vás dôležitého finále. Sú len vysvetlením nášho pohľadu a postoja.

Na záver musíme dodať už len jediné. Jediní, kto má právo sa k tomuto kroku vyjadriť, sú len naši fanúšikovia. Preto sa vyhradzujeme voči akýmkoľvek reakciám iných fanúšikovských skupín alebo klubov, ktoré by sa v prvom rade mali venovať svojim problémom

Jedine Trenčín!

Igor Schlesinger
Martin Galajda
AS Trenčín

Autor: astn
Rozpis zápasov
14:00 Nitra
Fortuna liga, 18. kolo, 7.12.2019
FC Nitra - AS Trenčín
0:1 Žilina
Fortuna liga, 17. kolo, 30.11.2019
AS Trenčín - FK Pohronie
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 7.12.2019

ASTV | Tréner Hrnčár pred zápasom proti Nitre

ASTV vám prináša rozhovor s trénerom Norbertom Hrnčárom pred stretnutím 18. kola Fortuna ligy...

ASTV 6.12.2019

Movember | Spoločná kampaň zachránila ľudský život

Futbalisti AS Trenčín sa opäť zapojili do celosvetovej kampane označovanej ako...

ASTV 6.12.2019

ASTV | Nicolas Kapuš strelil gól mesiaca október

ASTV vám prináša meno víťaza ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS Trenčín za...

ASTV 4.12.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#36)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak