Fanúšikovia 22.4.2016

Reakcia klubu na diskusiu ohľadom výjazdových tričiek

Klub AS Trenčín prišiel pred finále Slovnaft Cupu – Slovenského pohára 2016 s grafikou na výjazdových tričkách so sloganom „červeno-bíly Trenčín“. Tá sa nestretla u časti fanúšikov s pochopením. Preto sa klub rozhodol, že tričká nebudú povinnou súčasťou balíkov, ale k vstupenkám si ich zakúpiť môžete na dobrovoľnej báze. V nasledujúcich riadkoch si v prípade záujmu môžete prečítať náš pohľad na vzniknutú situáciu.

Súboj na trnavskom štadióne proti Slovanu Bratislava môže byť jedným z najpamätnejších finále v histórii slovenského futbalu. Každý takýto zápas má svoju históriu a kulisy. Špeciálne zápasy prinášajú špeciálne veci a takým má byť aj naše výjazdové tričko. Prvé špeciálne tričká v histórii vášho klubu sme vám priniesli pred finále pohára v Poprade. Ďalšie sa viazali k zisku historického „double“. Už po roku sme opäť vo finále Slovnaft Cupu a veríme v obhajobu titulu, hoci cesta za druhou majstrovskou trofejou bude ešte veľmi tŕnistá. Či získame titul alebo vyhráme pohár, alebo nie, nič to nezmení na našej ceste. Chceme prinášať radosť a vyhrať každý zápas. Našou filozofiou je však cesta, po ktorej kráčame. Futbal je dnes presýtený xenofóbiou, neznášanlivosťou, rasizmom a je chyba zamieňať si uvedené s rivalitou. Toto je cesta, ktorou náš klub kráčať neuvidíte.

Prečo „červeno-bíly Trenčín“? Túžime prežiť spoločne s vami ešte veľa podobných večerov ako sme zažili v Poprade. Tričko je jedným zo suvenírov, ktoré vám má pripomínať podobné zážitky. Veríme, že ich bude ešte veľa a zbierka vašich tričiek bude utešene rásť. Každé má byť nezameniteľným originálom a my sme sa rozhodli pracovať aj s prvkom, ktorý vám bude unikátnym spôsobom pripomínať miesto daného stretnutia. Tak ako je pre Trenčín typický hrad, tak drvivá väčšina z vás si asociuje pri vyslovení Trnava červeno-čírnych fanúšikov. Preto sme siahli k parafráze tohto výroku, ktorý v sebe nesie rešpekt k miestu, ktoré bude na jeden večer našim prechodným domovom. Ale necháva v sebe našu klubovú identitu. Sme hrdí na vernosť a mieru tolerancie fanúšikov AS Trenčín. Tak ako sme s radosťou prijali reakcie trnavských Trenčanov Godála, Baéza a Depetrisa počas kampane na zápas so sloganom „prvá láska je len jedna“.

Tieto slová nemajú prioritne zmeniť váš postoj ku komunikácii pre nás a pre vás dôležitého finále. Sú len vysvetlením nášho pohľadu a postoja.

Na záver musíme dodať už len jediné. Jediní, kto má právo sa k tomuto kroku vyjadriť, sú len naši fanúšikovia. Preto sa vyhradzujeme voči akýmkoľvek reakciám iných fanúšikovských skupín alebo klubov, ktoré by sa v prvom rade mali venovať svojim problémom

Jedine Trenčín!

Igor Schlesinger
Martin Galajda
AS Trenčín

Autor: astn
Rozpis zápasov
18:00 Senica
Fortuna liga, 30. kolo, 11.7.2020
AS Trenčín - FC Nitra
Prípravný, 5.7.2020
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 7.7.2020

A-tím | Julien a Lamine skončili v AS Trenčín

Dvojica Keston Julien a Mohammed Lamine sa počas uplynulých dní rozlúčila s dresom AS Trenčín....

ASTV 6.7.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti MŠK Púchov

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti MŠK Púchov (2:0).

Fanúšikovia 6.7.2020

Fanúšikovia | Zápas proti Nitre odohráme na štadióne v Senici

Zápas záverečného 5. kola nadstavbovej skupiny o udržanie vo Fortuna lige...

A-tím 6.7.2020

Kadák | Viac ako góly ma poteší úspešná baráž

Vekom stále iba tínedžer Jakub Kadák zažíva skvelú ligovú jar. Odchovanec This is my sen...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak