Fanúšikovia 22.4.2016

Reakcia klubu na diskusiu ohľadom výjazdových tričiek

Klub AS Trenčín prišiel pred finále Slovnaft Cupu – Slovenského pohára 2016 s grafikou na výjazdových tričkách so sloganom „červeno-bíly Trenčín“. Tá sa nestretla u časti fanúšikov s pochopením. Preto sa klub rozhodol, že tričká nebudú povinnou súčasťou balíkov, ale k vstupenkám si ich zakúpiť môžete na dobrovoľnej báze. V nasledujúcich riadkoch si v prípade záujmu môžete prečítať náš pohľad na vzniknutú situáciu.

Súboj na trnavskom štadióne proti Slovanu Bratislava môže byť jedným z najpamätnejších finále v histórii slovenského futbalu. Každý takýto zápas má svoju históriu a kulisy. Špeciálne zápasy prinášajú špeciálne veci a takým má byť aj naše výjazdové tričko. Prvé špeciálne tričká v histórii vášho klubu sme vám priniesli pred finále pohára v Poprade. Ďalšie sa viazali k zisku historického „double“. Už po roku sme opäť vo finále Slovnaft Cupu a veríme v obhajobu titulu, hoci cesta za druhou majstrovskou trofejou bude ešte veľmi tŕnistá. Či získame titul alebo vyhráme pohár, alebo nie, nič to nezmení na našej ceste. Chceme prinášať radosť a vyhrať každý zápas. Našou filozofiou je však cesta, po ktorej kráčame. Futbal je dnes presýtený xenofóbiou, neznášanlivosťou, rasizmom a je chyba zamieňať si uvedené s rivalitou. Toto je cesta, ktorou náš klub kráčať neuvidíte.

Prečo „červeno-bíly Trenčín“? Túžime prežiť spoločne s vami ešte veľa podobných večerov ako sme zažili v Poprade. Tričko je jedným zo suvenírov, ktoré vám má pripomínať podobné zážitky. Veríme, že ich bude ešte veľa a zbierka vašich tričiek bude utešene rásť. Každé má byť nezameniteľným originálom a my sme sa rozhodli pracovať aj s prvkom, ktorý vám bude unikátnym spôsobom pripomínať miesto daného stretnutia. Tak ako je pre Trenčín typický hrad, tak drvivá väčšina z vás si asociuje pri vyslovení Trnava červeno-čírnych fanúšikov. Preto sme siahli k parafráze tohto výroku, ktorý v sebe nesie rešpekt k miestu, ktoré bude na jeden večer našim prechodným domovom. Ale necháva v sebe našu klubovú identitu. Sme hrdí na vernosť a mieru tolerancie fanúšikov AS Trenčín. Tak ako sme s radosťou prijali reakcie trnavských Trenčanov Godála, Baéza a Depetrisa počas kampane na zápas so sloganom „prvá láska je len jedna“.

Tieto slová nemajú prioritne zmeniť váš postoj ku komunikácii pre nás a pre vás dôležitého finále. Sú len vysvetlením nášho pohľadu a postoja.

Na záver musíme dodať už len jediné. Jediní, kto má právo sa k tomuto kroku vyjadriť, sú len naši fanúšikovia. Preto sa vyhradzujeme voči akýmkoľvek reakciám iných fanúšikovských skupín alebo klubov, ktoré by sa v prvom rade mali venovať svojim problémom

Jedine Trenčín!

Igor Schlesinger
Martin Galajda
AS Trenčín

Autor: astn
Rozpis zápasov
14:00 Žilina
Fortuna liga, 16. kolo, 23.11.2019
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
3:1 Dunajská Streda
Fortuna liga, 15. kolo, 9.11.2019
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 14.11.2019

7DAYS | Sedem dní v AS Trenčín objektívom kamery ASTV (#34)

ASTV vám prináša ďalšie tohtosezónne vydanie magazínu, ktorý mapuje týždeň v AS...

Rozhovory 11.11.2019

Koolwijk | Zápas rozhodli naše chyby

Sériu siedmich ligových stretnutí bez plného bodového zisku sme zastavili cenným víťazstvom proti...

ASTV 11.11.2019

ASTV | Artur Gajdoš strelil gól mesiaca september

ASTV vám prináša meno víťaza ankety o najkrajší gól v podaní strelcov AS Trenčín za...

ASTV 10.11.2019

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 15. kola Fortuna ligy proti DAC 1904...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak